Sergej Milinković Savić (Lacio)
EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Sergej Milinković Savić (Lacio), Foto: EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Lacio je u 20. kolu Serije A imao teško gostovanje u Bergamu, ali je uspeo da savlada vrlo neugodnu Atalantu sa 3:1 i tako ostane u trci za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić nije postigao gol, niti je zabeležio asistenciju, ali je odigrao jako dobro i bio jedan od najboljih Laciovih igrača na terenu.

Gosti su poveli već u 3. minutu preko Adama Marušića, koji je gol postigao na asistenciju Radua. U prvom poluvremenu više nije bilo golova, a onda je Korea već na startu drugog povisio na 2:0. Videlo se tada da će Lacio u Rim odneti tri boda. Ipak, Pašalić je 75. minutu zatresao mrežu gostiju i nagovestio dramu, ali je to sprečio rezervista Murići samo tri minuta kasnije, kad je postavio konačnih 3:1.