Vest Hem - Aston Vila
AP/JulianFinney

Vest Hem - Aston Vila, Foto: AP/JulianFinney

Jedna čvrsta, neizvesna utakmica do samog kraja, gde je Vest Hem stigao do pobede sa kojom se popeo do petog mesta sa 17 bodova, dok je Vila pala na 10. mesto sa dva boda manje.

Već u drugom minutu pao je pogodak, pošto je Ogbona matirao gostujućeg golmana Martineza.

Sjajnim golom Griliš je u 25. minutu izjednačio na 1:1, ali na samom početku drugog dela Boven je strelac pobedu Čekićara.

Moglo je biti sve drugačije da je Vatkins u 74. minuti iskoristio penal, ali nije, pa je domaćin došao do nove pobede.

Da stvar za Vatkinsa bude još gora, postigao je gol za 2:2 u nadoknadi, ali ispostavilo se da su odlučili milimetri i da je bio u ofsajdu. VAR mu je na kraju poništio gol, pa je ostalo 2:1 za domaću ekipu.