Olimpijakos - Crvena zvezda
FK Crvena zvezda

Olimpijakos - Crvena zvezda, Foto: FK Crvena zvezda

Šampion Grčke trijumfovao je golom El Arabija iz jedanaesterca u 87. minutu, a najstrožu kaznu načinio je Žander nerezonskim igranjem rukom pred svojim golom.

Imaće Zvezda za čime da žali. Izabranici Vladana Milojevića su bili protivnik po meri šampionu Grčke, imali čak i priliku da ped kraj prvog poluvremena povedu iz penala koji je iznudio Marin, ali je Tomane pogodio prečku. Na kraju je Zvezda sa četiri boda završila takmičenje sa tri boda i na poslednjem mestu grupe B.

KRAJ UTAKMICE! Olimpijakos je trijumfovao i eliminisao Zvezdu iz Evrope.

90+3' Podense je zapretio, ali Borjan je još jednom briljantno intervenisao.

87' El Arabi je rutinski realizovao jedanaesterac - 1:0 za Olimpijakos.

87' Penal za Olimpijakos! Žander je igrao rukom!

84' Poslednja izmena u redovima srpskog tima - Žander umesto Rodića.

80' Plete Olimpijakos mrežu oko gola Borjana. Giljerme je šutirao, veoma neprecizno.

72' Boaćijev udarac sa ivice šesnaesterca je blokiran. Gosti su iznudili korner, međutim posle centaršuta Marina tim iz Pireja je otklonio opasnost.

70' Žuti karton za Degeneka. Prekid je bio prilika i da Olimpijakos izvrši prvu izmenu. Ušao je Lovera, a igru je napustio Masuras.

70' Podens je imao novu veoma izglednu šansu. Nesmetano je šutirao, tik pored stative.

67' Van la Para je imao sjanu priliku da iznenadi odbranu Olimpijakosa, ali se nije idealno snašao pred golom domaćina.

65' Vladan Milojević se odlučio na novu promenu. Umesto Vukanovića u igri je Boaći.

64' BRILJANTNA ODBRANA BORJANA! Odlično je intervenisao golman Zvezde i zaustavio stopostotnu priliku u kojoj se našao Podens.

62' Polukontra Zvezde završena je bez konkretne pretnje. Vukanović je sa levog boka poslao loptu u peterac, ali nije imao ko da je prosledi u mrežu.

59' Žuti karton dobija Rodić koji je prekršajem zaustavio opasan napad Olimpijakosa, usledila je prilika za Grke iz koje je El Arabi pogodio stativu.

58' Prva izmena na utakmici. Umesto Tomanea u igri je Van la Para.

56' Marin je odgovorio udarcem sa distance, pravo u Žoze Saa.

54' Odličan udarac Giljermea i još bolja odbrana Borjana.

52' Dva uzastopna kornera za Olimpijakos koji pojačava pritisak u nastavku. Uprkos tome, Zvezda je veoma organizovana u defanzivi.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena! Zvezda je imala idealnu priliku da napravi veliki korak ka evropskom proleću, ali je Tomane bio neprecizan sa bele tačke pa šampion srbije još nije postigao gol u gostima tokom aktuelne grupne faze.

45' Veoma grub faul Polensea nad Marinom i žuti karton za igrača šampiona Grčke.

42' Tomane je pogodio prečku sa bele tačke!

41' PENAL ZA ZVEZDU! Oboren je Marko Marin!

40' Četvrti korner za Olimpijakos doneo je novu gužvu pred golom srpskog šampiona, ali bez konkretne pretnje.

37' Nastavlja se inicijativa domaćina. Masuras je poslao centaršut pred Zvezdin gol ged je Borjan veoma dominantan za sada.

AP Photo/Petros Giannakouris

Olimpijakos - Crvena zvezda, Foto: AP Photo/Petros Giannakouris

36' Kamara je oprobao udarac. Sa 20 metara je šutirao iznad gola.

34' El Arabi nije iskoristio stopostotnu šansu. Milunović je zaspao u petercu, a napadač Olimpijakosa centaršut sa desnog krila glavom je poslao preko prečke.

28' Marin je povukao kontru, imala je Zvezda tri na tri, ali je kapiten Beograđana izabrao najlošije rešenje, kasno je šutirao i pogodio Vukanovića koji je bio u ofsajdu.

26' Novi korner za Olimpijakos posle kojeg je šutirao Kamara sa oko 20 metara, pored gola.

20' Marin je zapretio iz slobodnog udarca. Lopta je pogodila nekog od igrača Olimpijakosa i završila u korneru. Ni udarac iz ugla nije doneo promenu rezultata.

17' Garsija je prekršajem zaustavio Cimikasa. Posle centaršuta sa leve strane Semedo je probao, neprecizno.

8' Olimpijakos je imao prvi korner na utakmici. Loš centaršut Masurasa pa Borjan nije morao da reaguje.

6' Masuras je odmah odgovborio. Zapretio je Olimpijakos, samo toliko da Zvezdina defanziva prvi put interveniše.

5' Vukanović šutira preko gola. Zvezda je zapretila posle prodora Gobeljia po desnom boku. Univerzalac je poslao povratnu loptu u srce šesnaesterca, odakle je Vukanović gađao nepracizno.

UTAKMICA JE POČELA!

Vladan Milojević je odlučio da šansu u špicu pruži Tomaneu, dok će podršku iz veznog reda Portugalcu pružati Marin, Ivanić, Vukanović, Garsija i Petrović.

ALo! Vladimir Zogović

Olimpijakos - Crvena zvezda, Foto: ALo! Vladimir Zogović

Iza pomenute petorke će se naći očekivani defanzivni kvartet i Borjan kao poslednja linija odbrane.

Olimpijakos - Crvena zvezda postave

Printscreen

Olimpijakos - Crvena zvezda postave, Foto: UEFA Printscreen

Fudbaleri Crvene zvezde će pokušati da na gostovanju Olimpijakosu osvoje bar bod i tako zadrže treću poziciju u grupi B Lige šampiona iza Bajerna i Totenhema.

Izabranici Vladana Milojevića će, ukoliko izbegnu poraz protiv direktnog rivala overiti plasman u nokaut fazu Lige Evrope i tako obezbediti evropsko proleće.

Stadion: "Jorgos Karaiskakis".

Kapacitet: 32.115.

Sudija: Daniele Orsato (Italija).

OLIMPIJAKOS: Sa, Elabdelaui, Meria, Semedo, Cimikas, Giljerme, Kamara, Buhalkis, Podens, El Arabi, Masuras.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Ivanić, Petrović, Garsija, Marin, Vukanović, Tomane.

Navijači dva kluba su se tri sata pre utakmice okupili na trgu Sintagma u centru Atine odakle su zajedno stigli na stadion "Jorgos Karaiskakis".

Vladan Milojević je pred odlučujući meč njegovog tima na internacionalnoj pozornici istakao težinu zadatka koji je večeras pred šampionom Srbije.

"Veliki je ulog, ali moja filozofija je da su sve utakmice velike i posebne. Došli smo do poslednjeg meča u ovoj fazi i bilo bi sjajno za Zvezdu i srpski fudbal da prođemo. Ne znam da li je ova utakmica najvažnija, ali imamo šansu da napravimo opet nesto veliko, što niko nije uradio u ovom formatu", rekao je Milojević na konferenciji za medije u Atini.