Crvena zvezda posle dva učešća u grupnoj fazi Lige šampiona mora da se bori za grupnu fazu Lige Evrope, Omonija ide u Atinu na megdan Olimpijakosu, ali već je obezbedila Ligu Evrope i pet miliona u džepu.

1:2 El Fardu Ben

1:1 Gomez

0:1 Gavrić

Penali:

Istorija se ponavlja. U Nikoziji su se u sezoni 2012/13. takođe šutirali penali, tada je pobedila Zvezda 6:5, ključni penal odbranio je Boban Bajković.

118. minut: Gavrić je u kazneno rivala žestoko faulirao rivala i dobio žuti karton.

116. minut: Milunović je na 25 metara bodičekom zaustavio rivala i dobio žuti karton.

112. minut: Gavrić je iskosa sa dvadesetak metara gađao dalji ugao, lopta fijuknula iznad prečke.

111. minut: Sene je "sasekao" Sanoga pred kaznenim crveno-belih i dobio žuti karton.

106. minut: Iscrpljenog Rodića zamenio je Gajić.

103. minut: Probao je Gomez da iznenadi Borjana sa tridesetak metara, lopta je završila iznad prečke.

101. minut: Gavrić je zamenio Kataija.

97. minut: Probao je Vitor Gomeš iz daljine, izuzetno neprecizno.

91. minut: Kosolos je ušao u nadoknadi vremena, a samo što je počeo produžetak dobio je žuti karton.

90+3. minut: Produžetak u Nikoziji.

89. minut: Falćineli je zamenio Vukanovića.

88. minut: Jovančić je probao iz daljine, lopta je završila malo proed stative.

83. minut: Kapiten Omonije je u krugu na centru terena "pokosio" Kangu i dobio žuti karton.

81. minut: Jovančić je zamenio strelca gola Ivanića.

Aleksandar Katai

Aleksandar Katai, Foto: EPA/Savvides Press

80. minut: Katai je u petercu našao Vukanovića koji je izblokiran u poslednji čas, lopta je otišla u korner.

79. minut: Ben je sa 18 metara šutirao poluvisoko, ali i daleko od gola.

75. minut: Rodić i Borjan su iskreirali zicer, bek je uputio povratnu po zemlji, na 12 metara natrčao je Ben, već je bio matirao Fabijana, ali je na četiri metra pogodio rivala u koleno.

67. minut: Borjan je spasao Zvezdu, Botea je na osam metara uhvatio volej, još nije jasno kako je junak iz Knina odbranio zicer.

65. minut: Kakulisa je zamenio Sene.

63. minut: Lang je jurio Bena, stigao ga je i oborio na 18 metara, dobio je žuti karton. Kanga je iz izgledne pozicije šutirao pravo u golmana.

62. minut: Vitor Gomeš je na dvadesetak metara dobio povratnu, a onda raspalio po njoj, sreća je bila uz Zvezdu, lopta je fijuknula koji centimetar pored stative.

61. minut: Gobeljić je primio loptu u kaznenom, uputio povratnu na ivicu kaznenog, natrčao je Ivanić, gađao, ali je pogodio spoljni deo mreže.

59. minut: Rodić je prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na 12 metara, poklopio je Ben, ali je lansirao visoko preko gola.

56. minut: Umalo autogol, lopta je zakačila Rodića i prošla tik pored stative.

55. minut: Fauliran je Ben sa leđa, jasno kao dan, ali je sudija igraču sa Komora svirao igranje rukom jer je uhvatio loptu kad je oboren.

53. minut: Hubočan je dobio žuti karton jer je faulirao Vukanovića na 25 metara. Katai je odlično šutirao iz slobodnog udarca, lopta je iskočila ispred Fabijana, ali je krajnjim naporom skrenuo u korner.

52. minut: Katai je na tridesetak metara sprečavao kontru i vukao rivala, dobio je žuti karton.

49. minut: Fabijano i Rodić su krenuli na loptu i sudarili se u petercu, doktori su beku Zvezde morali da ukažu pomoć.

48. minut: Iskosa sa 15-ak metara Katai je odlično šutirao po zemlji, ali je Fabijano odbranio.

45. minut: Čekalo se da sudija odsvira poluvreme, a onda je sa desne strane centrirao El Fardu Ben, na petercu je našao Mirka Ivanića, koji je glavom matirao Fabijana - 1:1.

37. minut: Kanga je probao još jednom, sada je bio najbliže, ali je dobio samo korner.

34. minut: Kanga pokušava šutevima iz daljine, ali nikako da pogodi okvir gola.

31. minut: Korner za Omoniju, lopta je išla u gol kod prve stative, Borjan je probao da je izboksuje, ali je pogodio stativu, od koje se lopta odbila u glavu štopera Liftnera, koji je stajao na gol liniji, pa je Čeh ni kriv ni dužan postao strelac vodećeg gola - 1:0.

27. minut: Posle kornera Sanogo je glavom loptu prosledio ka Vukanoviću, koji je primio u petercu, bio je u zicer poziciji, ali je loptu primirio rukom, pa je sudija prekinuo napad.

26. minut: Ben je oprobao udarac, ali nije bio precizan.

24. minut: Sudija je dao pauzu da se igrači osveže. U Nikoziji je 32 stepena Celzijusa, vlažnost je 47%.

22. minut: Rodić je centrirao sa leve strane, lopta je umalo pogodila prečku.

Crvena zvezda

Crvena zvezda, Foto: EPA/Savvides Press

14. minut: Kanga je napakovao žuti karton Sanogu, svi su mu vikali "leđa, leđa", nije se osvrtao na to, izgubio je loptu na sredini terana, pa je Sanogo morao da sprečava kontru, uradio je to faulom na četrdesetak metara vrednim kartona.

13. minut: Ivanić se odlučio za udarac iskosa sa dvadesetak metara, lopta je odskočila ispred Fabijana, ali je nekako odbranio.

5. minut: Prodor Kataija po desnoj strani, ušao je u kazneni, stigao do peterca, zavrnuo loptu unazad, ali se golman Fabiano opružio koliko je dug i sprečio da lopta dođe do Bena u mat poziciji.

4. minut: Sporna situacija, posle greške odbrane Ben je pokušao da iskoristi priliku, činilo se da je fauliran, što bi značilo i eventualni crveni karton za rivala, ali se sudija iz Engleske nije oglasio.

3. minut: Tijago je sa 25 metara šutirao po sredini, ali dva metra iznad prečke Borjanovig gola.

Crvena zvezda je dve godine u nizu došla do grupne faze Lige šampiona, pa se može reći da izabranici trenera Dejana Stankovića ove jure het-trik.

Stanković se opredelio za Vukanovića u špicu napada. Odmah iza su oporavljeni Katai i Ben.

Omonija - Crvena zvezda 1:1 - 4:2 jedanaesterci

Strelci: 1:0 Mihael Liftner u 31, 1:1 Mirko Ivanić u 45. minutu.

Nikozija - Stadion: GSP. Gledalaca: Igra se bez prisustva publike zbog pandemije korona virusa. Sudija: Kris Kavano (Engleska). Pomoćnici: Danijel Ričard Kuks i Li Bets (Engleska). Žuti karton: Hubočan, Lang, Gomez, Kosolos, Sene (Omonija), Sanogo, Katai, Milunović, Gajić (Crvena zvezda).

OMONIJA: Fabiano, Lang, Hubočan (od 93. Kosolos), Liftner Lecjaks, Papulis (od 97. Loizu), Đordi Gomez, Vitor Gomeš, Tiago (od 118. Asante), Kakulis (od 65. Sene), Botea.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić (od 106. Gajić), Degenek, Milunović, Ivanić (od 81. Jovančić), Sanogo, Kanga, Katai (od 101. Gavrić), EL Fardu Ben, Vukanović (od 89. Falćineli).

Treće kolo kvalifikacija za ligu šampiona: Dinamo Kijev - AZ Alkmar 2:0, PAOK - Benfika 2:1, Gent - Rapid 2:1, Omonija - Crvena zvezda 1:1 - 4:2 jedanaesterci, Makabi Tel Aviv - Dinamo Brest 1:0, Karabag - Molde 0:0 - 5:6 jedanaesterci, Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 2:1, Midtjiland - Jang Bojs 3:0.

Četvrto kolo kvalifikacija za ligu šampiona: Slavija - Midtjiland, Makabi Tel Aviv - Salzburg, Olimpijakos - Omonija, Molde - Ferencvaroš, Krasnodar - PAOK, Gent - Dinamo Kijev.