Srbija - Paragvaj
ALO!/ M.Dreković

Srbija - Paragvaj, Foto: ALO!/ M.Dreković

Fudbaleri Srbije pobedili su Paragvaj rezultatom 1:0! Loša igra izabranika Srbije, bez prave prilike sve dok Rodić nije uposlio Mitrovića u 89. minutu meča.

Inače, "Orlovi" su imali igrača više od 51. minuta, ali nisu uspeli da probiju organizovanu odbranu gostiju! Pokušavao je Ljajić sa distance ali bezuspešno, imao je odličan šut u prvom poluvremenu kada je pogodio prečku! Probali su naši fudbaleri u prvom poluvremenu sa bokova da ugroze gol gostiju, najraspoloženiji je bio Nemanja Radonjić koji je imao par dobrih prodora! Paragvaj je bio dostojan protivnik, ali simuliranje Almirona je koštalo terensku inicijativu gostiju. Sve u svemu, loše izdanje reprezentacije Srbije koja će želeti da zaboravi ovu utakmicu što pre moguće!

KRAJ UTAKMICE!

90' Utakmica produžena tri minuta!

89' GOOOOL MITROVIĆ! Pravo niotkud, opet Mitrović! Nadvisio je svog čuvara posle centaršuta Rodića!

85' Bez prilike za gol, gosti troše vreme!

80' Loš start Gaćinovića, žuti karton!

77' Odličan šut Ljajića, ali ga je odlično ispratio golman gostiju!

72' Neugodan sudar Leskana i Stefana Mitrovića! Lekarska ekipa ukazuje pomoć!

67' Trostruka izmena, na terenu ulaze - Rodić, Gudelj i Milunović; a izlaze: Mladenović, Maksimović, Kolarov. Kapiten Srbije je sada Mitrović!

65' Mitrović je pokušao da prevari svog čuvara i da ugrozi Fernandeza ali bezuspešno!

62' Žuti karton za Maksimovića!

60' Još jedan loš šut Ljajića sa distance!

51' Simuliranje Almirona u šesnaestercu Srbije i drugi žuti karton!

48' Pokušao je Ljajić da iz daljine ali nije bio precizan

46' Iz igre izlaze Miletić i Milivojević, a na terenu su Gobeljić i Lukić.

DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45' Produženo prvo poluvreme za jedan minut!

44' Iz velike udaljenosti Almiron je pokušao da ugrozi gol Rajkovića, ali je lopta zakačila jednog našeg igrača, pa je to novi korner za goste!

41' PONIŠTEN GOL PARAGVAJA! Faul nad Aleksandrom Kolarovim napravio je Morel, koji je tom prilikom zaradio i žuti karton.

40' Dupli pas Radonjića i Ljajića, ali bivšem fudbaleru Crvene zvezde beži lopta u gol-aut.

38' Odličan pas Maksimovića ka Miletiću kome beži lopta i završava kod čuvara Paragvaja!

36' Mirniji period utakmice!

29' U šesnaestercu Srbije sudarili su se Predrag Rajković i kapiten Paragvaja Gomes, koji je mnogo gore prošao.

25' PREČKA LJAJIĆA! Projektil fudbalera Bešiktaša, bio je nemoćan Fernandez, ali lopta je završila u prečku!

23' Dobra ideja Ljajića koji je petom hteo da uposli svoje saigrače, Mitrović i Maksimović nisu odreagovali!

20' Neugodan centaršut ka Radonjiću koji nije mogao da zahvati bolje loptu, Srbija je imala dobru polušansu!

ALO!/M.Dreković

Srbija - Paragvaj, Foto: ALO!/M.Dreković

VIP DEO, na tribinama u Kruševcu!

15' Mladenović je uputio prvi put ka golu gostiju, posle svega korner koji je loše izveden!

14' Opasan prodor Nemanje Radonjića sa desne strane terena, poslao je neugodnu loptu ka sredini boksa golmana Paragvaja, a u poslednjem trenutko Lorenco reaguje!

8' Prvi šut u okvir Rajkovića, sa distance se obrobao Riveros, ali je šutitrao pravo u golmana Srbije!.

7' Greška Mitrovića, ali gosti ne koriste poklon!

5' Centrirao je Paredes sa desne strane, ali do lopte nije mogao da dođe napadač Gonsales.

Bivši selektor Srbije, Ilija Petković na tribinama!

Ilija Petković

ALO!/Miloš Dreković

Ilija Petković, Foto: ALO!/Miloš Dreković

1' Sa centra su krenuli fudbaleri Paragvaja!

UTAKMICA JE POČELA!

SRBIJA - PARAGVAJ!

Tumbaković, Bjeković..

ALO! K.R.

Tumbaković, Bjeković.., Foto: ALO! K.R.

Razgovor pre početka utakmice!

Tumbaković je iznenadio svojom postavkom, pošto se Kolarov našao na poziciji centralnog beka! Kapiten Srbije je upoznat sa tom pozicijom pošto je kod Gvardiole igrao na poziciji trećeg štopera, doduše nije se najbolje snašao na tom mestu, njegov štoperski par će biti Stefan Mitrović, a sa bokova će da deluju Miletić i Mladenović!

Nejc Kajtazović (Slovenija)

Srbija: Rajković, Miletić, S. Mitrović, Kolarov, Mladenović, Maksimović, Milivojević, Gaćinović, Ljajić, Radonjić, A. Mitrović;

Selektor: Ljubiša Tumbaković

Paragvaj:  Fernandes, Rohas, Gomes, Alonso, Riveros, Horhe, Viljasanti, Paredes, Almiron, Sanabrija, Gonsales;

Selektor: Eduardo Beriso

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekuje u Kruševcu selekciju Paragvaja u sklopu prijateljske utakmice!

Selektor Srbije, Ljubiša Tumbaković neće moći da računa na veoma bitne igrače kao što su Dušan Tadić, Nemanja Matić, Sergej Milinković-Savić i Luka Jović.

Pošto naša reprezentacija ne igra u 6. kolu kvalifikacija za EURO 2020, ova utakmica će poslužiti kao pripremna utakmica jer naredni meč je već u ponedeljak u Viljnusu protiv Litvanije!

Srbija ima minimalne šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo, pa je sasvim izvesno da ćemo pokušati da preko završnog turnira Lige nacija, dospemo na turnir na kom nismo bili nikad kao samostalna država, a završni turnir LN je na programu u martu!