Srbija - Nemačka, EP U 21
EPA - EFE, Franco Debernardi

Srbija - Nemačka, EP U 21, Foto: EPA - EFE, Franco Debernardi

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Srbija - Nemačka 1:6 na portalu Alo!

90 + 2' GOOOOOOOOOOOOOL 1:6 Slom! Nemci daju šesti gol!

85' GOOOOOOOOOOOOOL 1:5!  Živković sa bele tačke postiže prvi gol za Srbiju na Evropskom prvenstvu.

84' Daud je ujdario Ranđelovića po nogama, penal za Srbiju!

80' GOOOOOOOOOOOL 0:5 Kakav raspad! Valdšmit se prošetrao kroz našu odbranu i dao nam i peti gol!

70' Joveljić ušao u igru umesto Jovića

69' GOOOOOOOOOOL 0:4 Daud se prošetao kroz odbranu "orlića", namestio se, namestio raspalio po lopti i zatresao mrežu

62' Golman Radunović sjajan! Sprečio je Nemce da nam daju četvrti gol.

53' Konačno prvi šut na gol Srbije - Luka Jović!

46' Počelo drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Bruka! Debakl! Nemci su 13 puta šutnuli na naš gol, a "orlići" nijedanput na gol rivala!

44' Račić igrao rukom ispred svog šesnaesterca, slobodan udarac za "pancere". Račiću i uti. Lopta je pogodila živi zid.

42' Mogli smo da primimo i četvrti. Eztunali je pogodio prečku!

37' GOOOOOOOOOL 0:3 I drugi gol Valdšmita! Katastrofa, debakl, već u prvom poluvremenu. Pogledajte ovaj fenomenalan prodor i gol nemačkog reprezentativca.

30' GOOOOOOOOOL 0:2 Lukić je pogrešio, a Valdšmit golom završio akciju Nemaca iz udžbenika

25' Nema ideje u igri Srbije, i dalje smo bez šuta na gol rivala

17' Milenković dobio žuti karton i neće igrati poslednji meč za Srbiju protiv Danske.

16' GOOOOOOOOL 0:1 Nemci vode. Eztunali je dodao do Rihtera koji šalje loptu iza leđa golmana Radunovića!

15' Nova kontra Srbije, Bogosavac do Radonjića koji centrira, ali  odbrana rivala otklanja opasnost.

10' Nemci ponovo prete. Pokušao je Nojhaus, udarcem sa distance, lopta je otišla pored gola.

8' Lako su Nemci ušli u kazneni prostor, napravili veliki problem našoj odbrani, ali Gajić izbacuje loptu u korner.

2' Već na startu brz i opasan napad Srbije, Radonjić do Bogosavca, iskosa, međutim, centaršut je otišao visoko...

1' Utakmica je počela! Srećno "orlići"!

U toku je intoniranje himni, meč uskoro treba da počne.

SASTAVI:

NEMAČKA: Nibel - Klosterman, Baumgartl, Tah, Henriks - Egeštajn. Eztunali, Daud, Nojhaus - Valdšmit, Rihter.

SRBIJA: Radunović - Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac - Račić, Pantić, Lukić - Živković, Radonjić, Jović.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Srbija - Nemačka.

Reprezentacija Danske pobedila je Austriju i sada tri selekcije u našoj grupi imaju po tri boda.

Selektor Srbije Goran Đorović je istakao da, uprkos porazu, nema razloga da se nešto radikalno menja.

“Ovi igrači su nam u prošlosti dali mnogo toga i ne treba da posle jednog poraza sve to zaboravimo. Nije ni njima lako pao ovaj poraz, ali moraju da se podignu. To je sve sport, postoje pobede i potoje porazi", rekao je Đorović.

Ove generacije Srbije i Nemačke igrale su dva puta u istoriji. Na otvaranju šampionata 2015. godine bilo je 1:1, strelci su bili Filip Đuričić za Srbiju, a Emre Džan za Nemačku. Pre toga, na prvenstvu 2006. godine, kada smo igrali pod imenom Srbija i Crna Gora, izgubili smo od Nemačke 1:0, strelac je bio Eugen Polanski.

“Orlići” su u prvoj utakmici izgubili od Austrije sa 2:0