Mančester siti
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Mančester siti, Foto: Tanjug/AP

Sada je sve jasno. Mančester je posle pobede u gostima nad Borusijom (2:1) izborio polufinale Lige Šampiona.

U Drugoj utakmici Liverpul I Real su odigrali nerešeno (0:0), što je “kraljevski klub” odvelo među četiri najbolje ekipe.

Nije dobro počela utakmica za Siti, "milioneri" su poveli već u  13. minutu golom Belingema. Mladi igrač Dortmunda sjajno je iskoristio šansu i doveo svoju ekipu u prednost.

Do kraja poluvremena obe ekipe su imale svoje šanse, ali Dortmund je bio konkretniji, ipak nisu uspeli da udvostruče prednost.

Mančester siti Borusija Dortmund

Tanjug/AP

Mančester siti Borusija Dortmund, Foto: Tanjug/AP

U drugom poluvremenu, desila se greška Emrea Kana koji je nespretno igrao rukom, što je Sitiju, a sudija je nakon VAR provera dosudio penal. Sa bele tačke bio je precizan Marherz.

U nastavku igre "građani" su nastavili da prete, a to se isplatilo golom Fila Fodena koji pogodio i zakazao duel sa Pari Sen Žermenu u polufinalu.

Tanjug/AP

Gvardiola je tako konačno prvi put uspeo da se plasira polufinale Lige šampiona sa Mančester Sitijem.

Za razliku od duela u Borusiji, okršaj Liverpula i Reala je prošao bez golova.

Klub iz grada Bitlsa je imao dosta više šansi, napadali su momci Jirgena Klopa sve vreme, ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Real Madrid Liverpul

Tanjug/AP

Real Madrid Liverpul, Foto: Tanjug/AP

Real je uglavnom imao taktiku držanja lopte u svom posedu, što se naročito videlo u drugom poluvremenu.

"Kraljevski klub" će u polufinalu igrati sa Čelsijem.

Kraj Utakmica -
Real Madrid i Mančester siti su se plasirali u polufinale

87. minut - Napada Liverpul sve vreme, ali bez uspeha

84. minut - Brani Kurtoa bez problema šansu Liverpula

83. minut - Real sve više zadržava loptu u svom posedu

79. minut - Benzema je pokušao glavo, lopta je poskočila i otišla preko gola

75. minut - Goooooool! Fil Foden daje gol!

72. minut - De Brujne je imao odličan šut , ipak samo korner za Siti

70. minut - Žota je izborio korner, a zatim Fabinjo pravi nad Naćom

67. minut - Sada je Salah bio u prilici da ugrozi gol Reala

66. minut - Odična šansa Borusiju, lopta je otišla preko gola

Borusija Dortmund Mančester Siti

Tanjug/AP

Borusija Dortmund Mančester Siti, Foto: Tanjug/AP

65. minut - Opasana šansa za Real, uspeo je Alison da uhvati loptu ispred Vinisijusa

Vinisijus Džuinior

Tanjug/AP

Vinisijus Džuinior, Foto: Tanjug/AP

60. minut - Valverde šalje loptu Asensiju, ali on je vraća nazad

58. minut - Zapretila je Borusija, ali bez uspeha

54. minut - Imao je Firmino sjajnu šansu koju nije iskoristio

Liverpul Real Madrid

Tanjug/AP

Liverpul Real Madrid, Foto: Tanjug/AP

51. minut- Penal za Siti. Džan je igrao rukom. Goooool! Rijad Marez postiže gol sa penala

46. minut - Silva je imao šansu, ali se spetljao u šesnaestercu Borusije

Kraj prvog poluvremena - Borusija vodi protiv Sitija rezultatom 1:0, Rezulat u Liverpulu je trenutno 0:0

41. minut - Sada je šansu ima Vajnaldum, ali gol Real je opet sačuvan

39. minut - Salah šutira preko gola

Liverpul Real Madrid Mohamed Salah

Tanjug/AP

Liverpul Real Madrid Mohamed Salah, Foto: Tanjug/AP

38. minut - Dobio je žuti karton Džad Belingem

36. minut - Aleksandar-Arnold je poslao loptu Maneu, ipak on nije uspeo da dođe do nje

Tanjug/AP

31. minut - Marez je imao sjajnu šansu, ali sprečio ga Belingam

27. minut - Imali su "milioneri" ponovo priliku da zatersu mrežu "građana"

25. minut - Traže penal igrači Sitija, ali ništa od toga.

Tanjug/AP

21. minut - Kazemiro pravi faul nad Milnerom, dolazi do koškanja između protivničkih ekipa. Kazemiro je zbog starta dobio žuti karton.

18. minut - Benzema pogađa stativu

Tanjug/AP

13. minut - Gooool! Beningem je done vođstvo Borusiji!

11. minut - Sjajnu šansu za Livepul poremetio je Mane koji je bio u ofsajdu

Tanjug/AP

8. minut - Ubacuje Modrić loptu šesnesterac, ipak neuspešno

5. minut - Imali su šansu igrači Sitija, ali brzo je to počistila odbrana Dortmunda

2. minut - Salah odmah zapretio

Liverpul će imati težak posao u četvrtfinalu lige šampiona protiv Real Madrida, jer je "kraljevski klub" je dobio utakmicu na domaćem terenu rezultatom 3:1.

U drugoj utakmici Mančester siti gostuje Borusiji,  a "građani" su utakmicu kod kuće dobili rezultatom 2:1.

Liverpul: Real Madrid (0:0)

LIverpul: Alison, Aleksnder-Arnold, Filips, Kabak,Robertson, Vijinaldum, Fabinjo, Milner, Salah, Mane, Firmino

Real Madrid: Kurtoa, Mendi, Načo, Militao, Valverde, Kroz, Kazemiro Modrić, Asensio, Benzema, Vinisisius

Borusija:Mančester Siti (1:2)

Borusija: HIc, Bauza, Akadži,Humels, Gerero, Berlingam. Džan, Daud, Knauf, Rojs, Haland

Mančester siti: Ederson, Zinčenko, Dijaz, Stouns, Voker, Gundogan, Rodri,De Brujne,Foden, Silva, Varez