Jovančić, Joveljić i Jevtović slave gol Zvezde
Marko Metlaš
Jovančić, Joveljić i Jevtović slave gol Zvezde, Foto: Marko Metlaš

KRAJ! Crvena zvezda slavila je rezultatom 1:0.

90' Glavni arbitar meč je produžio za još tri minuta.

89' Uzbudljiv finiš meča, ponovo su crveno-beli imali dobru priliku, ali Savić nije lepo zahvatio loptu.

87' Fudbaler Proletera Nemanja Čović propustio je zicer priliku da savlada Zorana Popovića, ostaje 0:1.

84' Velika šansa za Crvenu zvezdu, Erik Jirka je šutirao preko gola posle dodavanja Jevtovića.

74' GOOOOOL! Crvena zvezda povela je golom Milana Jevtovića!

62' Dragan Radojičić je takođe izvršio prvu izmenu u njegovom timu, Srđana Vujakliju zamenio je Nikola Ilić.

61' Proleter je imao svoju prvu dobru šansu u drugom poluvremenu, ali je šut Srđana Vujaklije odbranio Zoran Popović.

60' Izvršena je dvostruka izmena u ekipi Crvene zvezde, Erik Jirka je ušao u igru umesto Dejana Joveljića, dok je Milan Jevtović ušao u igru umesto Alekse Vukanovića.

52' Crvena zvezda je imala šansu, ali je Miloš Vesić dobro intervenisao.

46' Počelo je drugo poluvreme

45+2' Kraj prvog poluvremena. Proleter Novi Sad - Crvena zvezda 0:0.

41' Crvena zvezda je imala novi dobru priliku, ali je Miloš Vesić odbranio šut nakon čega je Crvena zvezda imala korner posle kojeg je blokiran šut prema golu domaćih.

35' Najbolja prilka do sada na utakmici, Mitrović je posle duplog pasa sa Vujakliom šutirao pored gola.

25' Trentno je i dalje aktuelan rezultat 0:0, crveno-beli su nešto ozbiljniji, ali i dalje nisu stvorili priliku adekvatnu za pogodak.

15' Crvena zvezda imala je prvu ozbiljniju priliku, ali je Miloš Vesić stigao do lopte pre Dejana Joveljića.

12' Domaći fudbaleri imali su novu šansu, ali je ovoga puta čuvar mreže crveno-belih odbranio šut Govedarice.

4' Prvu šansu na meču imali su fudbaleri Proletera, ali je Mitrovićev šut završio pored gola koji čuva Zoran Popović.

1' Utakmica je počela

Dvojica trenera, Dragan Radojičić i Vladan Milojević, odlučili su se za ove postave:

Postave Proletera i Crvene zvezde

Printscreen/SofaScore

Postave Proletera i Crvene zvezde, Foto: Printscreen/SofaScore

Tekstualni prenos meča ćete moći da pratite putem našeg lajv-bloga.

U prvoj utakmici pretposlednjeg kola Superlige Srbije novi šampioni države fudbaleri Crvene zvezde gostuju ekipi Proletera u Novom Sadu.

Crveno-beli su pobedom protiv ekipe Mladosti iz Lučana u prošlom kolu rezultatom 1:0 odbranili titulu domaćeg šampiona.

Sa druge strane, Proleter se nalazi na sedmoj poziciji sa 22 poena i igraju samo za čast, jer ne mogu da konkurišu za mestu u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Poslednji put kad su se ova dva tima igrala, bilo je u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva i tada je četa Vladana Milojevića slavila rezultatom 4:0.

Ove dve ekipe igraće rasterećeno i očekujemo lep fudbalski događaj.