Liverpul - Čelsi
AP Photo

AP Photo

Liverpul - Čelsi, Foto: AP Photo

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Liverpul - Čelsi na portalu ALO!

KRAJ UTAKMICE!

Liverpul je osvajač Superkupa Evrope!

Abraham tragičar, promašio penal!

5:4 - Salah rutinski postiže gol

4:4 - Emerson po sredini gola!

4:3 - Opet je Kepa pročitao stranu i imao je loptu na ruci, ali je lopta ušla u gol!

3:3 - Bomba Mejson Malta

3:2 - Oriđi je imao mnogo sreće, pogodio je golman stranu ali lopta mu je prošla kroz ruke

2:2 - Barkli siguran sa bele tačke

2:1 - Fabinjo donosi novu prednost Liverpulu

1:1 - Žožinjo na isti način izvodi penal kao i u 100. minutu

1:0 - Firmino je veoma sigurno izveo penal

PENALI!

117' Još jedan udarac Mauta, Adrijan je još jednom bio na pravom mestu!

113' Kontra Čelsija, odlično je Abraham uposlio Mauta koji je raspalio loptu koju je nekako uspeo da obuzda Adrijan! Potom je i Pedro sa distance šutirao ali je malo pred gola prošla lopta!

110' Velika borba se odvija na terenu ali bez konkretne prilike za gol!

107'  Žuti karton za Aleksander-Arnolda

POČELO I DRUGI PRODUŽETAK!

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

100' PENAL ZA ČELSI! Adrijan je izleteo sa gol linije i napravio prekršaj nad Abrahamom. Žoržinjo je izveo najstoržiju kaznu! Veoma bezobrazno je prevario golmana Liverpula!

95' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - MANE! VODI LIVERPUL 2:1!

Dupli pas Firmina i Manea sa leve strane terena! Senegalac odlično rešava 100% situaciju pred gol Čelsija! Pre tačno dve godine je potpisao za Liverpul!

93' Ulaskom Aleksander-Arnolda Gomez se preselio na levi bok i stvorio sebi priliku za šut, ali je golman Čelsija bio na visini zadatka.
KRENULI SU PRODUŽECI!

KRAJ REGULARNOG DELA UTAKMICE

90' Dva minuta nadoknade u Istanbulu

Klop

AP Photo

Klop, Foto: AP Photo

86' Ofsajd Manea, opet kasno podignuta zastavica. Napadač Liverpula se našao u nedozvoljenoj poziciji, ali je prihvatio loptu i šutirao pored gola. Tek posle toga je podignuta zastavica.

83' Gol za Čelsi, ali ponovo iz ofsajd pozicij! Bliže nam se produžeci!

Liverpul

AP Photo/Emrah Gurel

Liverpul, Foto: AP Photo/Emrah Gurel

81' Sudija je dosudio udarac iz ugla za Liverpul. Izveo ga je Mohamed Salah, ali daleko preko gola

75' Kakav haos je nastao u petercu Čelsija, mnogo sreće za "palvce"! Kepa je sjajno intervenisao, ali se lopta odbila u noge igrača Liverpula koji su potom pogodili prečku! Ostaje nerešeno.

65' Opet ivica ofsajda, opet šansa za Čelsi. Pedro je projurio po desnoj strani, u srcu šesnaesterca je imao samo Žirua, pa se odlučio na dodavanje Pulišiću, čiji šut je fantastično blokirao Gomez. Fudbaleri Liverpula su ponovo imali zamerku na rad arbitarki.

64' Klop je napravio izmenu. Umesto Džejmsa Milnera u igri je Vajnaldum.

59' Igra se najviše na sredini terena gde blista francuski reprezentativan Kante koji vrši jako dobru destrukciju igre Liverpulovih igrača

50' Fabinjo iz prve pokušava, ali njegov udarac odlazi pored gola.

48' GOOOOOOOL MANE! Kakav početak poluvremena za "crvene"! Firmino je odmah po ulasku na teren pokazao koliko je falio u prvom poluvremenu. Na njegovu asistenciju Mane je kaznio pomalo zbunjenu odbranu Čelsija i na startu 2. poluvremena poništio vođstvo "plavih"

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Firmino je ušao u igru umesto Aleksa Čembrlena

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Fudbaleri Čelsija na odmor odlaze sa prednošću od 1:0 golom Oliviera Žirua u 36. minutu.

Liverpul je započeo utakmicu u svom prepoznatiljivom stilu sa puno diktiranja tempa, Čelsi se povuka i odlučio da svoju šansu traži kroz kontra napade. Iako je Liverpul u većini prvog poluvremena imao inicijativu, ništa konkretno nisu uradili igrači Jirgena Klopa.

Čelsi je pre gola Žirua imao šansu preko Pedra koji je sa leve strane šutirao jako, ali je lopta uz interenciju golmana završila na prečci. Liverpul će morati da digne nivo igra ukoliko želi da dođe do trofeja.

45' Jedan minut nadoknade

40' Postigao je gol Kristijan Pulišić, ali se ispostavilo da se našao u nedozvoljenoj poziciji

36' Gooooooooooooooool ŽIRU! Sjajno je Francuz umakao odbrani "crvenih" na asistenciju Kristijana Pulišića!

30' Dobar šut Sadio Mane ali bez gola

29' Glavom pokušava van Dajk, ali lopta odlazi pored gola

24' Olivier Žiru je pokušao glavom, ali van okvira gola

22' Pedro je jako i dobro šutirao ali samo prečka, rezultat se ne menja na stadionu Vodafone Park

16' Najbolja šansa na utakmici do sada. Salah je povukao sa desne strane i u svom karakterističnom prodoru došao do gola, ali nije uputio najbolji udarac pa Kepa hvata loptu.

11' Pedro je uputio udarac, ali van okvira gola.

9' Žoržinjo je uputio oštar udarac, ali direktno u ruke golmana Čelsija.

5' Incijativa Lverpula. Nakon atraktivnog pokušaja Manea, Liverpul dolazi do svog prvog kornera. Mohamed Salah izveo je korner za Liverpul sa leve strane.

Utakmica je počela!

Vatrena navijačica "crvenih"

Sudija: Stefani Frapar

Stadion: "Vodafon Park", Istanbul

Taktika: Liverpul (4-3-3): Čelsi (4-3-3):

Sastavi:

Dobrodošli na teksutalni prenos utakmice Super kupa Evrope na portalu ALO! Snage će odmeriti prvak Lige šampiona i osvajač Lige Evrope, Liverpul i Čelsi.

Liverpul je pobedom nad Totenhemom (2:0) došao do svoje 6. titurle evropskog prvaka, a pre toga je u polufinalnom susretu nakon velikog preokreta izbacio Barselonu. Ekipa Čelsija je takođe u polufinalu Lige Evrope prošla kroz dramu budući da je tek nakon izvođenja jedanaesteraca savladala ekipu Ajntrahta iz Franfukta.

Liverpul je u ovom meču favorit, pošto je ekipa Čelsija drastično oslabljena odlaskom najboljeg igrača iz prošle sezone, Edena Azara.