FK Partizan - Liga šampiona
FK Partizan

FK Partizan

FK Partizan, Foto: FK Partizan

Fudbaleri Partizana nisu uspeli večeras u Beogradu da pobede poljsko Zaglebje u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su odigrali 0:0.

Partizan je potpuno dominirao, igrao je dobro, stalno je napadao i stvorio je nekoliko odličnih šansi, ali nije uspeo da postigne gol protiv poljske ekipe.

Revanš se igra za sedam dana.

KRAJ MEČA

89' Božinov propušta sjajnu šansu

88' Bogosavac šutira glavom ali direktno u golmana gostiju

86' Poljaci su nekako začarali svoj gol

80' Partizan pritiska iz petnih žila, dok Zaglebje vreba šansu za gol iz kontranapada

75' Zaglebije je imalo najbolju šansu na utakmici, napadač je ostao sam jedan na jedan sa Šaranovim, ali na sreću Partizana šutirao je preko gola

71' Mihajlović propušta još jednu šansu

65' Partizan nadire sve jače i jače, međutim nemaju sreće sa postizanjem gola

62' Janković propušta stoodstotnu šansu za Partizan, sa pet metara je šutirao pored gola

61' Poljaci su propustili sjajnu šansu posle kontranapada, ovo im je jedina šansa na utakmici

60' Nakon crvenog kartona Poljaci su parkirali autobus

58' Poljski navijači tek sada ulaze na stadion

55' Drugi žuti karton za Papadopulosa, Partizan ima igrača više

50' Partizan je propustio dve odlične šanse, Đurđić je pogodio prečku, a Radović nakon toga glavom šutirao preko gola

49' Posle karambola u šesnestercu gostiju, Partizan stiže samo do kornera

Drugo poluvreme

Kraj prvog dela

45' Inicijativa Partizana nije urodila plodom, poljaci bez prilike završavaju poluvreme

42' Nastavlja se pritisak Partizana. Posle loše intervencije gostiju, lopta je pala na nogu Đurđiću, koji je nije dobro zahvatio.

40' Najbolja prilika za Partizan do sada, Bogosavac je šutirao iskosa ali je pogodio prečku

33' Radović je imao sjajnu šansu posle centaršuta Mihajlovića, ali lopta odlazi pored gola

25' Brazilac Leandro na tribinama sa igračima koji nisu ušli u protokol, a bivše drugove sa tribine gleda i Nikola Džigi Ninkovic koji je povređen i za 2 nedelje se vraća u Italiju.

19' Partizan ima inicijativu, lepršavo igraju, ali za sada bez gola

15' Prva ozbiljna prilika za Partizan, Polaček je intervenisao nakon šuta, posle sjajne akcije, Nemanje Mihajlovića

6' Prilika za Partizan sa nekih 25 metara od gola Zaglebja, međutim, kombinacija koju su izveli nije urodila plodom, Everton je nakon toga šutirao direktno u golmana Zaglebja

3' Meč tek što je počeo, a Partizan je napravio prvu šansu, posle centaršuta, Vuličević je natrčao na tu loptu koja odlazi tik pored stative

Uvodni trenuci u blagoj inicijativi Partizana, što se tiče navijača poljskog tima, oni su izgleda zapečatili sebi sudbinu time sto im je na granici nađeno hladno oružje i narkotici. Za njih i dalje postoji odvojen boks na severnoj tribini ali teško da će se pojaviti.

MEČ JE POČEO:

Navijači Partizana

P. Vuković

Navijači Partizana, Foto: P. Vuković

SASTAVI:

Partizan: Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac - Everton, Brašanac - Janković, Radović, Mihajlović - Đurđić.

Klupa: Klajić, Bandalovski, Marjanović, Ilić, Ostojić, Božinov, A. Stevanović.

Zaglebje: Polaček, Dabrovski, Čotra (K), Todorovski, Vozniak, Janoška, Rakovski, Kubicki, Papadopulos, Ljatek, Guldan.

Klupa: Forenc, Jah, Janus, Tosik, Kjatek, Zbozin, Vlaško

Izabranici Ivana Tomića večeras će po prvi put izaći na teren u zvaničnim utakmicama u sezoni 2016/17.

Na stadionu Partizana nalazi se oko 15.000 navijača, a poljski navijači još nisu stigli.

Pobednik ovog dvomeča ići će na protivnika kojeg će dobiti sutra na žrebu za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, odnosno protivnika će saznati pre nego što se bude saznao pobednik ovog dvomeča.

Partizan se do sada samo jednom sreo sa rivalom iz Poljske. Bilo je to na jesen 1974, kada su crno-beli u prvom kolu Kupa UEFA igrali sa Gornjikom iz Zabžja. Partizan je u prvom meču u Poljskoj uspeo da od 0:2 stigne do 2:2. U revanšu su crno-beli bili ubedljivi - 3:0.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Lubinu.