Aleksandar Miljković
Marko Metlaš

Aleksandar Miljković, Foto: Marko Metlaš

Još jednom se pošteno namučio tim Aleksandra Stanojevića, a na kraju je sebi dozvolio da ispusti dva boda iako je bio brojčano nadmoćniji.

Partizan na ovom meču je, još jednom, "prosuo" prvo poluvreme u kom nije bio preterano opasan.

Stanojević je već u poluvremenu iz igre izveo Umara Sadika i Sejdubu Sumu koji je zaradio žuti karton zbog udaranja laktom.

Umesto njih su ušli u igru Lazar Marković i Bojan Matić, a već nakon 45 sekundi Stevanović je postigao gol.

Nije zatresao mrežu, pošto je njegov šut izblokiran, ali je imao sreće da lopta pređe gol-liniju pre nego što je odbrana Metalca reagovala.

METALAC - PARTIZAN 1:1

Tok meča:

Kraj utakmice

85. minut Fantastično dodavanje Lazara Pavlovića, ali je Aleksandar Lutovac šutirao u Puletića.

80. minut GOOOOOL!!! Strelac je Filip Antonijević posle veoma loše reakcije odbrane Partizana.

72. minut Bojan Matić se oprobao glavom. Pokušao je iz teške pozicije, ali nije uspeo ozbiljnije da uputi loptu.

61. minut Miloš Vranjanin je neoprezno startovao otvorenim đonom na Filipa Stevanovića. Kako je već imao žuti karton, morao je ranije u svlačionicu. To je crveni karton za igrača Metalca i domaćini nastavljaju utakmicu sa igračem manje.

54. minut Na sredini terena Banjak je bio u duelu sa jednim protivničkim igračem koji ga je faulirao, ali arbitar nije dosudio prekršaj na zaprepašćenmje trenera Partizana Aleksandra Stanojevića koji je burno reagovao. Lopta je potom došla do fudbalera Metalca koji su stvorili izglednu priliku za udarac i baš kada je taj udarac trebalo da usledi, sudija je dosudio prekršaj nad Banjakom i onda razbesneo domaće igrače.

Izmena u Partizanu, Bojan Matić je zamenio Umara Sadika

46. minut Gooool!! Filip Stevanović dovodi Partizan u prednost! Šutirao je Stevanović, jednog igrača je lopta pogodila i tek nakon toga ušla u gol. Nije bilo jasno da li je prešla lopta gol liniju, ali nakon gledanja snimka i to je očigledno.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut Kraj prvog poluvremena.

40. minut Centaršut Uroševića išao je iza leđa Sadiku pa lopta prolazi skroz na desnu stranu, odakle Stevanović iz prve "hvata" poluvolej.

32. minut Žuti karton za Sumu Ponovo je probao laktom da zakači rivala.

28. minut Nema za sada neke izgledne šanse po oba tima, igra se većinom na sredini terena

18. minut Urošević je u prijemu grudima izbacio čuvara, namestio se na jaču levu nogu, ali je Puletić ponovo bravurozno intervenisao.

17. minut Još jednom je šutirao sjajno, ovog puta u bliži ugao, ali je ponovo Puletić odbranio.

9. minut Lep pokušaj mladog Filipa Stevanovića. Dobio je loptu na levoj strani, ušao u šesnaesterac, namestio se na udarac i lepo gađao donji ugao gola Metalca, ali golman Puletić dobro reaguje i brani udarac.

Metalac:Puletić – Antonijević, Vranjanin, Vasiljević, Pecelj – Maksimović, Desančić – Rogač, Zoćević, Popović – Katanić.

Partizan: Popović – Miljković, Vitas, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović, Asano, Suma – Sadik.