EPA/Peter Powell
orlovi

Alo! V. Zogović

Stadion u Bukurestu, Foto: Alo! V. Zogović

Kraj utakmice. Rumunija - Srbija 0:0. Hvala vam što ste nas pratili u prenosu uživo.

85' Gol Mitrovića, ali iz debelog ofsajda, što je i videla sudijska trojka. Šteta.

84' Pokušao je i SMS da iznenadi Tatarušanua, ne ide. Da je ikakve kosmičke pravde, ovde bi se danas dogodio težak poraz Rumuna.

77' Nemanja Miletić iz Partizana debituje, menja fudbalera Zvezde, Milana Rodića.

74' Rumuni polako pojačavaju presing, ori se i pesma njihovih navijača sa tribina. Ipak, realno su slabija ekipa danas. Mitrović posle centaršuta Tadića neprecizan. Šteta...

68' Mitrović umalo da postigne gol, Tatarušanu je zasjao kao nijednom pre toga na utakmici.

63' Prva promena u timu Srbije - umornog i odličnog Gaćinovića menja Sergej Milinković-Savić.

57' Dve opasne situacije - prva, Radonjić je imao dobru šansu, ali je izblokiran. Druga, Rajković je zakačio loptu rukom van šesnaesterca, sudija se nije oglasio.

47' Drugo poluvreme počelo je ofanzivnom igrom nimalo demoralisanih "orlova". Sve je OK, deluju dobro. Gaćinović je imao solidnu akciju.

45+1' Ništa! Tadić je šutirao preko gola. Neverovatno poluvreme za Srbiju.

45' PENAL za Srbiju. Tamaš je kopačkom nesmotreno zakačio Gaćinovića po licu, isključen je.

39' Četvrta šansa iz kategorije stopostotnih - Mitrović lepo navlači čuvare na sebe, asistira Radonjiću, ovaj loptu prosleđuje brzonogom Gaćinoviću koji ne koristi zicer.Neverovatno, 4:0 za nas u šansama.

32' I treća prilika za nas, Radonjić je mogao mnogo bolje da odradi završnicu, spetljao se.

30' Nova šansa za Srbiju, šut Mitrovića brani Tatarušanu.

27' Rumuni kao da su tek sada došli do daha i mirnoće u igri. Navijači ih zdušno bodre. Dobar šut Draguša iz slobodnjaka.

19' Neviđena šansa za Srbiju - Milenković je u skoku loptu glavom prosledio do Mitrovića, ovaj izlazi sam pred golmana Rumunije, šutira pored gola.

15' Rumuni igraju vrlo loše, napeto, nervozno. Puno greše, ali mi to još ne koristimo. Milenković nepremostiva prepreka u odbrani Srbije.

8' Ništa nismo videli ni na jednoj strani. Dosta grešaka u primopredaji lopte u oba tima. Blaga inicijativa Srbije.

2' Ma nije prošlo ni 120 sekundi meča, odmah prekid. Navijači iz Rumunije zapalili su veliki broj baklji.

15:00 Utakmica je počela. Domaćin je agresivniji.

14:35 Policija vredno radi svoj posao, motri se na najekstremnije navijače Dinama iz Bukurešta.

orlovi

Policija je pred stadionom i oko njega, Foto: Alo! V. Zogović

Polako se puni stadion.

orlovi

Tu su i domaći navijači, Foto: Alo! V. Zogović

13:45 SASTAVI:

Rumunija: Tatarušanu, Manea, Tamaš, Sapunaru, Toska, Baluca, Marin, Maksim, Stančiju, Draguš, Cukudean.

Srbija: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Lukić, Maksimović, Gaćinović, Tadić, Radonjić – Mitrović.

Alo!/Marko Metlaš

Mladen Krstajić, Foto: Alo!/Marko Metlaš

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Rumunija - Srbija na portalu Alo!

Posle uspešnog gostovanja u Podgorici i pobede od 2:0 nad Crnom Gorom, izabranici Mladena Krstajića u Bukureštu traže potvrdu primata u Grupi C.