Henrik Mhitarjan (Roma)
EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Henrik Mhitarjan (Roma), Foto: EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Mančester Junajted i Viljareal igraće 26. maja u poljskom Gdanjsku u finalu Lige Evrope.

Žutoj podmornici ovo je prvo evropsko finale.

Crveni đavoli su jednom igrali finale, 2017. su savladali Ajaks 2:0.

90+3. minut: Pritiska Arsenal, ali kruži kao kiša oko Kragujevca.

83. minut: Lopta pada na drugu stativu, debitant Nikola Zalevski hvata volej, pogađa Telesa, lopta skreće i prolazi De Hei kroz noge,  Roma - Mančester Junajted 3:2.

79. minut: Beljerin centrira, Obamejang najviši u skoku u petercu, malo je gurnuo rivala, probao glavom i pogodio stativu.

68. minut: Mat u dva poteza, Bruno Fernandes ubacuje na osam metara, Kavani utrčava iza leđa odbrane Rome, trzaj glavom i gol, Roma - Mančester Junajted 2:2.

66. minut: Grinvud je sam pred golmanom Rome, prebacuje ga sa osam metara, ali ne pogađa gol.

64. minut: Nemanja Matić je ušao umesto Pogbe.

62. minut: Mhitarjan sa metra pogađa De Heu u nogu na gol liniji, lopta ne ulazi u mrežu. Mančester se raspada...

60. minut: Dva zicera za Romu, nekim čudom Pedru i Džeku brani De Hea.

59. minut: Fred je petljao pred svojim kaznenim, Pelegrini mu je uzeo loptu, a Kristante je zakucao u mrežu sa 13 metara, Roma - Mančester Junajted 2:1.

58. minut: Fred gazi rivala i dobija žuti karton.

57. minut: Između tri igrača Junajteda bio je Džeko u petercu, ali mu je lopta pala na glavu i lako je pogodio mrežu, Roma - Mančester Junajted 1:1.

53. minut: Đerar Moreno je posle nekoliko driblinga u kaznenom šutirao iz okreta, Leno siguran pred mrežom.

49. minut: Golman Viljareala je promašio loptu, Smit Rou je gađao praznu mrežu, ali je promašio sa sedam metara.

48. minut: Megvajer je sam sebe pogodio u ruku u kaznenom Junajteda. Sudija i VAR su rekli - ništa od penala.

47. minut: Pepe je propustio dobru priliku, šutnuo je iskosa sa desetak metara dva metra pored stative.

2. POLUVREME:

45+1. minut: Fernandes je šutirao metar pored stative iz izgledne situacije.

39. minut: Fredova sjajna lopta za Kavanija, sa 17 metara je šutirao Urugvajac, kada je sam izbio pred golmana, i lako ga matirao, Roma - Mančester Junajted 0:1.

34. minut: Sa osam metara iskosa je Pelegrini šutirao poluvisoko, ali se od lopte odbranio De Hea.

31. minut: Mhitarjan je glavom promašio praznu mrežu sa sedam metara, pošto je golman De Hea izleteo u prazno.

26. minut: Kavani sam pred golmanom, u glavu je sa pet metara pogodio Mirantea. U Londonu šut Obamejanga iskosa i stativa.

23. minut: Šut Pareha iz slobodnog udarca sa 19 metara, lopta ide metar iznad prečke gola Arsenala.

20. minut: Kavani je izašao sam pred golmana Rome, lobovao ga je, ali je pogodio samo prečku.

18. minut: Van-Bisaka je počistio Peresa, koji je poleteo naglavačke kroz vazduh. Sudija Brih je beku Junajteda dao žuti karton.

15. minut: Sport ritam i u Londonu i u Rimu.

3. minut: Dva zicera je odbranio De Hea u Rimu, sudija nije video da je igrač Rome igrao rukom.

2. minut: Mhitarjan i Bai su se sudarili glavama, na sreću bez posledica.

1. POLUVREME:

Mančester Junajted je u prvom meču polufinala Lige Evrope na Old trafordu pobedio Romu 6:2 posle preokreta i pet golova u drugom poluvremenu, čime je jednom nogom došao na prag finala.

Ipak, trener Ole Gunar Solskjer ništa ne prepušta slučaju, pa je izveo najjaču postavu i u revanšu, a Nemanja Matić je ostao na klupi.

Zato u Londonu - neizvesno.

Viljareal je iz Španije poneo 2:1, ali to i nije mnogo, naročito kada se zna da je Arsenal izašao na teren u postavi 3-4-3. U Špicu su Odegard, Pepe i Obamejang.