Srbija - Turska
EPA/Andrej Cukic

Srbija - Turska, Foto: EPA/Andrej Cukic

SRBIJA - TURSKA 0:0

Izabranici Ljubiše Tumbakovića došli su do prvog boda u ovosezonskom takmičenju, isto kao i Turska, nakon što su obe selekcije zabeležile poraze od Rusije, odnosno Mađarske.

Srbija je ponovo iskazala mnogo slabosti i grešaka, pre svega u organizaciji igre, a na kraju može i da bude zadovoljna bodom s obzirom na to da se branila od 49. minuta zbog isključenja Aleksandra Kolarova.

Kapiten "orlova" je u roku od samo pet minuta, od završetka prvog i početka drugog poluvremena, zaradio dva žuta kartona. Prvo zbog šutiranja lopte posle sudijskog znaka, a onda i zbog faula u sprečavanju kontre.

Od tada su Turci bili mnogo bolji rival, a može da se kaže i tokom većeg dela meča.

Nisu imali neke velike prilike, izuzev jedne Jusufa Jazičija kada je bio pred zicerom, ali je loše zahvatio loptu ispred golmana Predraga Rajkovića.

Kraj utakmice.

85. minut Ulazi Đuričić umesto Radonjića

78. minut. Velika prilika za Jazičija, pobegao je Gaćinoviću, bio usamljen pred golom posle centaršuta, ali je slabo zahvatio loptu.

75. minut Kaldirim šutira u spoljni deo mreže

68. minut Tadić je preuzeo kapitensku traku nakon isključenja Kolarova. Izveo je korner, a atraktivno je u padu pokušao Milenković da ugrozi goste, njegov volej ide preko gola.

65. minut I Tadić dobija žuti zbog prigovora

62 minut Novi žuti karton za Srbiju, ovog puta za Kostića

56. minut Stefan Mitrović menja Maksimovića i prelazi na mesto Kolarova u odbrani.

50 minut Kapiten reprezentencije Srbije Aleksandar Kolarov dobio je drugi žuti karton kada je sprečio kontru Turske. Prvi jer je ispucao loptu.

46. minut. Pao je Gaćinović u kaznenom prostoru Turske, ali beloruski sudija koji nije bio baš blizu pokazao je da se igra dalje.

Kraj prvog poluvremena

45. minut Konačno prvi opasniji pokušaj domaćih, isprobao je svoj šut Mitrović ali je lopta završila daleko iznad prečke.

44. minut Bezazlen pokušaj Milenkovića glavom ali je to bio lak plen za golmana Turske.

43. minut Prodor Gaćinovića sa leve strane ali pobegla mu je lopta.

40. minut Dva puta su bili izblokirani šutevi naših reprezentativaca. I dalje mreže miruju!

36. minut Žuti karton za Jazidžija

24. minut Oštar start Karamana nad Lazovićem i naš reprezentativac neće moći da nastavi utakmicu. Zameniće ga Mijat Gaćinović.

19. minut Tufan šutira na neobičan način, a naš golman još neobičnije interveniše. Nogom izbacuje loptu napolje.

15. minut Još jedna dobra šansa za gostujuće fudbalere, Kabak je pokušao glavom ali pored stative.

13. minut Prva polušansa za Turke, nakon centrašuta Karaman je bio dobar u skoku ali sve je to bilo bezopasno za golmana Rajkovića.

10. minut Tim selektora Tumbakovića ima inicijativu od starta. Za sada još uvek bez izgledne prilike.

5. minut Prvi pokušaj za srpske reprezentativce, Kostić je šutirao ali u spoljni deo mreže gostujućeg tima.

youtube printscreen

Srbija - Turska, Foto: youtube printscreen

Srbija (3-4-2-1): Rajković - Milenković, Pavlović, Kolarov - Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić - Radonjić, Tadić - Mitrović. Selektor: Ljubiša Tumbaković

Turska (4-2-3-1): Gunok - Čelik, Ali Kaldirim, Sojundžu, Kabak - Kokdžu, Tufan - Takdemir, Unal, Jaziči - Karaman. Selektor: Senjol Guneš

Sudija: Aleksej Kulbakov (Belorusija)

Da li će nas naši reprezentativci večeras obradovati?

Liga nacija - B divizija (Grupa 3)

1. kolo (3. septembar): Rusija - Srbija 3:1 (Džuba 48. jedanaesterac, 80, Karavaev 69 - Mitrović 78), Turska - Mađarska 0:1 (Soboslai 80)

2. kolo (6. septembar): Mađarska - Rusija 2:3 (Salai 62, Nikolić 70 - An. Mirančuk 15, Ozdoev 34, Fernandes 46), Srbija - Turska.

3. kolo (11. oktobar): Srbija - Mađarska, Rusija - Turska.

4. kolo (14. oktobar): Turska - Srbija, Rusija - Mađarska.

5. kolo (15. novembar): Turska - Rusija, Mađarska - Srbija.

6. kolo (18. novembar): Srbija - Rusija, Mađarska - Turska.