Stadion "Rajko Mitić"
Stadion

Stadion "Rajko Mitić", Foto: Foto: V. Zogović

Dejan Stanković se pred "delijama" predstavio trijumfom i sigurnom igrom. navijači crveno-belim su ovacijama i bakljadom ispratili izlazaklegende svog kluba, a on je uzvratio stabilnom fudalskom predstavom.

Jedan od starijih igrača u postavi Zvezde Ben je u 18. minutu iskoristio grešku golmana Vojvodine Rockova da zatrese mrežu. Možda je ovo naznaka bolje forme napadača koji je viđen na izlaznim vratima kluba iz Ljutice Bogdana.

Do 31. minuta su viđene još dve šanse, prvo Pavkov ne koristi stopostotnu priliku u 22. minutu iz kontra-napada, dok Gavrićeva solo-akcija nnije krunisana golom zbog stative.

Prelep gol Marka Gobeljića je duplirao prednost domaćih za konačnih 2:0 na "Makarani".

Crveno-beli koriste kiks Partizana protiv TSC-a (1:1) da se odmaknu na +13.

KRAJ

- 74. minut - Lalatović izvlači iz igre Momčila Mrkaića, ulazi mladi Dejan Zukić.

- 66. minut -  GOOOOOOOOLLLLL! Marko Gobeljić! Fenomenalan šut za dupliranu prednost!

- 61. minut - Gemović dobija drugi žuti karton, Vojvodina sa desetoricom.

- 51. minut - Nikolić je vuče loptu po levoj strani, proigrava Pavkova koji dalje spušta za Gobeljića, međutim intervenišu defanzivci gostiju.

- 49. minut - Povredio se igrač Vojvodine Mladen Devetak, mora da napusti teren, menja ga Nikola Andrić.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

- 43. minut - Benu se odbija lopta na levu nogu, šutira "kiflu" u gornji levi ugao sa 17 metara, ali Rockov lako hvata loptu bez intenziteta.

- 31. minut - STATIVA GAVRIĆA! Razigrao se mladi fudaler Zvezde, ali sjajnu solo-akciju nije krunisao golom.

- 27. minut - Gobeljić iz prve centrira, ali Đurić interveniše ispred Pavkova.

- 22. minut - STOPOSTOTNA ŠANSA ZA MILANA PAVKOVA! Umalo drugi gol domaćina posle tek četiri minuta, ali se Pavkov dugo nameštao u kontra-napadu, Rockov odlično skraćuje ugao i šansa je protraćena.

-18. minut - GOOOOOOOOLLLL! Ben! Jedan od iskusnijih pojedinaca u sastavu Zvezde postiže pogodak posle kacije započete od strane mladog Željka Gavrića, čija je poslata lopta prvo odbijena od strane Rockova pravo na nogu Benu.

- 9. minut - El Fardu Ben šutira iz seca šesnaesterca ali se lopta odbija o defanzivca Vojvodine za korner domaćina.

- 6. minut - Milunović je posle centaršuta Gavrića poslao loptu na peterac, ali je prvi do nje stigao Drinčić i glavom je smireno vratio Rockovu.

- 2. minut - Šutirao je Đuričin sa deset metara, ali je njegov udarac izblokiran, posle čega je Vojvodina dobila korner.

Drinčić je izveo dva kornera zaredom, ali su defanzivci Zvezde oba puta otklonili opasnost.

UTAKMICA JE POČELA!

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Petrović, Jovančić - Ben, Nikolić, Gavrić - Pavkov.

Vojvodina: Rockov - Devetak, Saničanin, Topić, Drinčić - Đurić, Mrkaić - Bojić, Gemović, Stojković - Đuričin.

Dejan Stanković će večeras po prvi put izaći pred navijače Zvezde na poziciji trenera šampiona Srbije.

Legenda crveno-belih impresionirala je pobedom 2:0 nad Čukaričkim i sigurno mu je srce još punije jer su strelci bili Veljko Nikolić i Njegoš Petrović, mladi igrači za koje se zalagao i najavljuje da će imati mnogo veću ulogu u narednom periodu.

Trećeplasirana Vojvodina dolazi na "Marakanu" posle minimalnog trijumfa u lokalnom derbiju nad Proleterom. Trener gostiju Nenad Lalatović je bivši igrač i trener Crvene zvezde i zna se koliko voli klub protiv koga će večeras ukrstiti koplja.

Prethodni susret 31. avgusta završen je slavljem Zvezde 2:1 na "Karađorđu".

Da napomenemo da je drugoplasirani Partizan remizirao 1:1 protiv TSC-a, što Zvezdu dovodi na razliku od +13 ako slavi, odnosno Vojvodina se penje na poziciju crno-belih, ako dođe do iznenađenja.