Sejduba Suma
Alo/Marko Metlaš

Sejduba Suma, Foto: Alo/Marko Metlaš

Kraj meča! Fudbaleri Partizana slavili su rezultatom 1:2 protiv Rada u 20. kolu Superlige Srbije. Strelci su bili Sadik i Suma za crno-bele, a Riznić je postigao jedini gol za domaći tim.

86' Đorđe Ivanović menja Sadika.

83' Sadik je lepo promešao dva igrača, ali njegov šut je završio pored gola.

77' Stojković brani. Velika, velika šansa za Rad, dosta gužve i odbitaka, na kraju se snalazi ipak iskusni čuvar mreže Partizana.

75' Šćekić ulazi u igru. Natho izlazi.

Šćekić, Natho, Ostojić, FK Partizan

Šćekić, Natho, Ostojić, FK Partizan, Foto: Alo/Marko Metlaš

73' Ljubomir Kovačević je pokušao volej sa 16 metara, ali blokiran je.

70' Gađao je Natho sa ivice kaznenog prostora, ali odbranio je golman Rada ovaj udarac po zemlji.

66' Žuti karton dobija Sadik, a za njim i Savo Milošević. Trener Partizana je burno reagovao kada je napadaču pokazana javna opomena.

64' Stevanović izlazi iz igre, menja ga iskusni Zoran Tošić.

60' Prepustio je Partizan inicijativu Radu u ovim trenucima. Nema brze igre, i jedni i drugi teško dolaze dalje od 30 metara od gola.

53' GOOOOOOOOOOOOL! Partizan ponovo vodi na stadionu "Kralj Petar Prvi", Suma je lepo gađao levicom nakon odbitka. Tačno mu je sela lopta tamo gde treba, pogodio je malu mrežu gola domaćih. 1:2!

Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena ni u jednoj postavi.

Savo Milošević

EPA/Peter Powell

Savo Milošević, Foto: EPA/Peter Powell

Kraj poluvremena. Partizan je poveo pogotkom Sadika, ali je ubrzo Rad izjednačio preko Riznića. Rad - Partizan 1:1.

43' Sadik leži na travi. Oseća posledice duela, lekarska ekipa mu pomaže. Ipak, biće sve u redu sa strelcem jedinog gola za Partizan.

35' GOOOOOOOOOOL I ZA RAD! Branko Riznić takođe glavom daje gel, nisu ga lepo čuvali Sadik i Zdjelar. Rad vraća na početak! 1:1!

34' GOOOOOOOOOOOOL! Sadik postiže pogodak glavom! Centaršut sa desne strane Lutovca, sam je bio Umar Sadik, imao vremena da se namesti i lepo je smestio loptu u nečuvani deo mreže. On inače veoma retko daje golove glavom. 0:1!

29' Suma je bio u ofsajdu. Lepo je Stevanović prošao pre toga, ali slabo su se kretali Suma i Sadik. Suma je dobio i žuti karton zbog prigovora.

FK Partizan

Savo Milošević, Foto: FK Partizan

18' Bivši igrač Rada Aleksandar Lutovac je prošao po desnom boku, centrirao je pred gol, ali je to bio lak plen za golmana "građevinara" Dušana Markovića.

13' I dalje bez šansi. Rad ima više loptu u posedu, ali žustrijih napada nema ni na jednoj strani. Domaći su i nešto agresivniji u duelu, već od starta na ivici žutog kartona.

6' Mirni prvi minuti. Rad je imao korner, ali bez veće opasnosti za Stojkovića. Partizan nije napadao ozbiljnije.

13:30 Meč je počeo!

13:25 Oba tima su na terenu. Uskoro se očekuje početak meča.

Stadion: Kralj Petar Prvi

Sudija: Miloš Milanović

Rad: Marković, Bašanović, Jagodić, Petrović, Milošević, Busnić, Šaka, Ilić, Stević, Riznić, Trifunović

FK Partizan

Savo Milošević , Foto: FK Partizan

Trener: Dragan Radojičić

Partizan: Stojković, Ostojić, Pavlović, Urošević, Lutovac, Zdjelar, Natho, Suma, Stevanović, Asano, Sadik

Trener: Savo Milošević

Fudbaleri Partizana od 13:30 časova gostuju Radu u 20. kolu Superlige. Tim sa Banjice je vezao tri poraza uoči ovog meča, dok je Partizan posle holandske rezultatske tragedije novi udarac doživeo protiv Napretka.

Izabranici Sava Miloševića su vodili sa 2:0 i izgubili sa 3:2, a trener Partizana je podigao buru posle toga, najavivši odlazak. Dobio je poverenje uprave, ali je jasno da će u Humskoj biti kadrovskih rezova.

Na meču protiv Rada šansu je od starta dobio talentovani Filip Stevanović, Lutovac je prinudno bek zbog povrede Miletića.