Tadić u duelu sa reprezentativcem Rumunije
Alo/M.Metlaš

Tadić u duelu sa reprezentativcem Rumunije, Foto: Alo/M.Metlaš

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Srbija - Litvanija 2:2 na portalu Alo.rs

KRAJ UTAKMICE

90 + 5 Šut Matića sa distance, brani golman Rumuna.

90` Dmitrović nas je spasao! Mitrici je bio sam ispred njega, ali je golman Srbije skinuo čist zicer

85` Nova šansa za Prijovića, lopta mu je odskočila, šut preko gola.

83` Odličan centaršut Prijovića, Mitrović je zakačio loptu glavom i šalje je u gol aut.

77` Krstajić ubacuje Prijovića umesto ljajića i sve karte baca na napad

75` Tadić je šutirao, a golman Rumunije odbranio nezgodan udarac. Kolarov u sledećem napadu nije dobro zahvatio loptu i akcija je propala.

68` GOL 2:2! Tukudean je bio ispred Veljkovića, Stančiu je centrirao iz kornera na prvu stativu iz kornera, a isti igrač je iz prve pogodio bliži ugao golmana Dmitrovića

63`GOOOOL 2:1!!! Fenomenalni Mitrović je sam sebi sa igračem na leđima stvorio šansu i iz šesnaesterca rivala pocepao mrežu Rumunije

Navijačica Srbije na meču sa Rumunijom

Navijačica Srbije na meču sa Rumunijom, Foto: Alo/M.Metlaš

60` Kombinovali su ‚"orlovi", na kraju je Mitrović šutirao pored gola.

47 Gol 1:1 Kolarov pravi penal nad Čipčiuom. Stančiu je precizan sa bele tačke.

U drugoj utakmici u C grupi Crna Gora kod kuće vodi na poluvremenu protiv Litvanije 2:0. Golove su dali Stefan Savić i Marko Janković

KRAJ 1. POLUVREMENA SRBIJA VODI 1:0.

45`Kipčiu pogađa prečku, najozbiljnija šansa Rumuna u poslednjoj akciji u prvom poluvremenu.

Navijači reprezentacije Srbije

Navijači reprezentacije Srbije, Foto: Alo/M.Metlaš

40` Srbija napada, pletemo mrežu oko gola Rumunije, hoćemo drugi gol. Šansa za Veljkovića, ali glavom je poslao loptu pored gola.

34` Malo je opao tempo, ali "orlovi i dalje dominiraju.

28`GOOOOOL 1:0 Kolarov je prodro i šutirao iskosa, Tatarušanu odbranio, ali odbio loptu do Mitrovića , a on u padu, petom nekako uspeo da ugura loptu u mrežu za vođstvo Srbije.

25` Kolarov centrira, Sergej glavom pored gola!

Reprezentacija Srbije pred meč sa Rumunijom

Reprezentacija Srbije pred meč sa Rumunijom, Foto: Alo/M.Metlaš

19` Probao je Mitrović ponovo, ali traljavo.

17` Centaršut Tadića, Mitrović je izborio korner.

8` Prva šansa za Srbiju, prečkaaaaaa!  Ljajić je izveo korner, skočio je Mitrović i gađao glavom lopta se odbila u prečku

Navijači Rumunije na utakmici sa Srbijom

Alo/V.Zogović

Navijači Rumunije na utakmici sa Srbijom, Foto: Alo/V.Zogović

Navijači Rumunije, kojih je oko 300 - 400 su zapalili baklju. Skandiraju "Kosovo je Srbija" i dobijaju aplauz.

7` Prva velika šansa za Rumuniju. Kipčiu šutira pored gola. Več u sledećem napadu, nova pretnja iskosa. Pored gola. U jednom minutu dva opasna napada gostiju.

1` Srbija je odmah napala i prvi korner, međutim bez opasnosti po gol Rumuna. Odmah kontra i šut rivala preko gola.

MEČ JE POČEO

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

Srbija - Rumunija

Alo!/V. Zogović

Srbija - Rumunija, Foto: Alo!/V. Zogović

Na stadionu u Humskoj je oko 15.000 gledalaca

Utakmici prisustvuju đaci iz OŠ "Dositej Obradović, jedine škole u Rumuniji u kojoj se nastava održava na srpskom jeziku.

SASTAVI:

Srbija (4-2-3-1): Dmitrović – Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov – Maksimović, Lukić – Ljajić, Milinković Savić, Tadić – Mitrović. Selektor: Mladen Krstajić

Rumunija (4-2-3-1): Tatarušanu – Manea, Balaša, Spaunaru, Banku – Marin, Anton, Kipčiju – Stančiju, Cukudean, Draguš. Selektor: Kosmin Kontra

Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Rumunija na portalu Alo.rs

Ovo su parovi utakmica koje su na programu večeras

Na startu takmičenja u našoj C grupi reprezentacija Srbije je u Viljnusu pobedila Litvaniju 1:0 golom Tadića sa bele tačke, a Rumuni su igrali  kod kuće nerešeno bez golova protiv Crne Gore.

"Orlovi" večeras igraju meč 2. kola Lige nacija protiv Rumunije.