Rad - Crvena zvezda 2:2 - 5. maj 2021.
ALO/Marko Metlaš

Rad - Crvena zvezda 2:2 - 5. maj 2021., Foto: ALO/Marko Metlaš

Rad je treći tim, uz Javor i Partizan, koji Crvena zvezda nije uspela da pobedi oba puta ove sezone.

Građevinari su se vratili posle 0:2 i došli do zlata vrednog boda u borbi za opstanak.

88. minut: Odličnu je priliku imao Falćineli, ali nije uspeo da da gol.

76. minut: Dve izmene u Zvezdi, ušao je rođendandžija Sanogo i špic Krstović, i tri izmene kod Rada.

74. minut: Marko Šarić je ušao u kazneni, šutirao iskosa sa leve strane, sa desetak metara, lopta je prošla ispod ruke Borjana i završila u mreži - 2:2.

70. minut: Jovanović je probao sa 14 metara da matira Borjana, ali je čuvar mreže Zvezde bio na pravom mestu i sprečio izjednačenje.

64. minut: Bakajoko šutira uz prvu stativu, ali je Kahriman na pravom mestu.

60. minut: Srnić, Bakajoko i Falćineli su u timu Zvezde zamenili Pavkova, Gavrića i Nikolića.

57. minut: Šut igrača Rada Šarića sa 13 metara, bacio se Borjan, lopta je prošla pored njega, ali je sa gol linije izbio Degenek.

47. minut: Dobra prilika za Rad, ali ništa od izjednačenja.

2. POLUVREME:

45. minut: Novi šut Ivanića iskosa, ali opet brani Kahriman.

43. minut: Mladenović je prodirao po desnoj strani, zalomio je Gobeljića, ušao u kazneni i loptu poslao u bliži ugao - 1:2.

42. minut: Pavkov je pogodio tek iz šestog pokušaja - 0:2. Šut Gajića je odbranio Kahriman, ali je odbitak sa tri metra u mrežu spremio Pavkov.

39. minut: Kaluđerović iz okreta sa deset metara opet pokušava, ali Borjan odlično brani.

38. minut: Kaluđerović pogađa stativu sa 23 metra.

34. minut: Mladenović je maltene iz mrtvog ugla gađao na prvu stativu, Borjan je loptu nekako skrenuo u korner.

31. minut: Sa desne strane je po zemlji na ivicu peterca loptu ubacio Ivanić, dok su dva igrača Rada kaskala utrčao je Falko, trećeg rivala izbacio finto i onda lako matirao Kahrimana - 0:1.

25. minut: Šut Busnića iz daljine prolazi dva metra od stative, loptu samo pogledom prati Borjan.

24. minut: Preslikana šansa iz 17. minuta, volej Pavkova brani Kahriman.

21. minut: Ivanić centrira, Falko sa desetak metara glavom loptu šalje dva metra iznad prečke.

19. minut: Nikolić ubacuje iz slobodnog udarca, Pavkov sam na četiri metra, ali šutira malo pored stative.

17. minut: Ubačena lopta sa desne strane u kazneni Rada, volej na osam metara hvata Pavkov, brani Kahriman, ali mu lopta prolazi kroz ruke, no uspeva da je uhvati iz drugog pokušaja pre neko je prešla gol liniju.

12. minut: Lopta je došla na drugu stativu do Gavrića, koji je hvatao volej iz prve ali je sa osam metara loptu lansirao dva metra iznad prečke.

6. minut: Dve šanse za Pavkova posle gužve posle gužve u kaznenom, ali je dva puta sjajno reagovao golman Kahriman, bivši čuvar mreže crveno-belih.

2. minut: Ispitivanje snaga na startu.

1. POLUVREME:

Crvena zvezda je posao oko odbrane titule završila u prošlom kolu kada je Vojvodina autogolom poklonila pobedu rivalu.

Sada se beogradski crveno-beli nadmeću sa brojkama, tačnije jednom - 100.

Od nje je dele četiri gola i dva boda, a već danas u malom gradskom derbiju izabranici trenera Dejana Stankovića mogu da je dostignu.

S druge strane Građevinari imaju samo jedno u mislima - da opstanu.

Za to su im neophodni bodovi, ali do njih su ove sezone u okršajima sa Zvezdom stigla samo dva kluba, Partizan i Javor, igrali su merešeno.

Rad – Crvena zvezda 2:2 (1:2)

RAD: Kahriman, Đorić, Kaluđerović, Ciger, Mladenović, Busnić, Šarić, Blažić, Stojsavljević, Karaklajić, Tučević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Ivanić, Degenek, Pankov, Pavkov, Falko, Petrović, Nikolić, Gavrić, Gobeljić.