EPA/ Christian Bruna
Liverpul

Liverpul, Foto: EPA/ Christian Bruna

Poslednje kolo je odlučilo.

Liverpul pobedom 2:0 nad Salcburgom sa 13 bodova kao prvoplasirani iz grupe E ide u drugu fazu Lige šampiona. Napoli je bio bolji 4:0 od poslednjeplasiranog Genka na svom terenu, ali sa 12 bodova nije uspeo da prevaziđe šampiona Evrope.

Poljak Andreuš Milik je sam-samcijat igrao protiv Genka. Zabio je tri gola do 38. minuta, čime je postao prvi fudbaler Napolija koji je to uspeo u Ligi šampiona.

Nažalost, golman Genka Marten Vandervort neće pamtiti "vatreno krštenje" po dobru. Najmlađi čuvar mreže u istoriji takmičenja (17 godina, devet meseci i deset dana) spetljao se pod pritiskom dva napadača Napolija, što je dovelo do prvog gola, a za treći gol je srušio kapitena domaćih Kaljehona. TIme je Milik i kompletirao het-trik.

Konaćni rezultat je postavio Dries Mertens sa bele tačke.

Liverpul se mučio sve do 57. minuta, kada su u dva uzastopna napada rešili utakmicu. Prvo je Nabi Keita glavom pogodio mrežu posle prodora Sadija Mane na levoj strani. Već u narednom kontra-napadu se Mohamed Salah iskupio za propuštene stopostotne šanse, pogotkom iz "mrtvog ugla".

Salcburg ide u Ligu Evrope, a Genku ostaje da se bavi domaćim takmičenjima.

KRAJ OBE UTAKMICE!

74' NAPULJ: GOOOOOOOL! 4:0! Drugi penal na utakmici, precizan je bio Dries Mertens.

Defanzivac Genka je igrao rukom na šut Kaljehona, automatski je sudija pokazao na belu tačku.

58' SALCBURG: GOOOOOOOOL! Keita i Salah u dva vezana napada donose Liverpulu sigurnu prednost!

Prvo je Nabi Keita u 57. minutu krunisao glavom prodor Sadia Manea po levoj strani. Već u narednom kontra-napadu Mohamed Salah iz mtrvog ugla pogađa malu mrežu. Posle tri stopostotne šanse Egipćanin doalzi do gola.

Ukoliko ne dođe do preokreta Salcburga, Liverpul ide u nokaut fazu sa bodom više od Napolija.

51' SALCBURG: Nižu se šanse. Stanković sekund brži ispred Salaha, Haland na drugoj strani opasan po Alisona.

48' SALCBURG: Stopostotna šansa za Salaha! Perfektan pas Firmina nije krunisao golom, iako je samo golman bio ispred njega.

POČELO DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA NA OBE UTAKMICE.

Milik je postao prvi igrač u istoriji Napolija sa het-trikom u Ligi šampiona.

38' NAPULJ: GOOOOOOL! Andreuš Milik je nezaustavljiv! Treći gol napadača Napolija u prvom poluvremenu.

Ovoga puta je postigao iz penala, ne iz igre. Opet u prvom planu Vandervut, ne po dobru. Oborio je kapitena Napolija, skivio penal i dobio žuti karton.

26' NAPULJ: GOOOOOOL! Ponovo Milik! Poljak duplira prednost domaćih protiv Genka!

12' SALCBURG: Alison je već tri puta intervenisao protiv Red Bul Salcburga, više nego na čitavom prošlom duelu na Enfildu.

3' NAPULJ: GOOOOOOL! Napoli se penje na prvo mesto! Strelac Arkadiuš Milik!