Bibars Natho (Partizan)
FK Partizan

FK Partizan

Bibars Natho (Partizan), Foto: FK Partizan

90+3. minut: Sekundu pre poslednjeg sudijskog zvižduka žuti karton dobio je golman Gordić.

90+1. minut: Šut Uroševića iskosa sa desne strane, brani Gordić.

83. minut: Trimanovića je zamenio Panić. Obavljeno je svih deset izmena.

76. minut: Dve izmene izvršio je trener Mačve.

71. minut: Jojić je zamenio Pavlovića.

69. minut: Šut Sume završava nekoliko centimetara pored stative.

63. minut: Pokušaj Holendera, ali opet brani Gordić.

61. minut: Suma i Jović su ušli umesto Natha i Markovića.

56. minut: Dobar pas Natha ka Markoviću, Lazar je izdriblao golmana, a onda spoljnom loptu poslao sa sedam metara u mrežu pored dva igrača Mačve koja su se bacila u pokušaju da spreče gol - 1:2.

48. minut: Odličan pokušaj Stevanovića iz slobodnog udarca, ali brani Gordić. Posle kornera sa šest metara glavom gađa Holender, lopta završava pola metra pored stative.

47. minut: Ognjen Mijailović pravi faul na 22 metra i dobija žuti karton.

46 minut: Štulića i Asana zamenili su Holender i Filip Stevanović.

2. POLUVREME:

45. minut: Umalo preokret za dva minuta, zicer glavom sa pet metara za Natha na centaršut Markovića, ali opet sjajno brani Gordić. Štulić s leđa obara rivala i dobija žuti karton.

43. minut: Zaleteo se Miljkoviću kazneni sa desne strane, dva puta je posrtao, ali mu je lopta ostala u nogama, a onda je dodao ka drugoj stativi gde su svi zaboravili na Asana, Japanac rutinski loptu šalje u mrežu - 1:1 za svoj 18. gol u Super ligi.

37. minut: Čak je i zicer Štulića, uprkos ofsajdu, za svaki slučaj odbranio Gordić.

31. minut: Novi zicer za crno-bele, iskosa sa leve strane u kazneni ulazi Štulić, šutira sa osam metara, po zemlji gađa dalji ugao, brani još jednom Gordić.

28. minut: Školska kontra domaćina, Subotić dobija loptu na levoj strani i uleće u kazneni, sjajna prilika, šut, brani Stojković, natrčava Knežević i pokušava glavom, brani Stojković ponovo, ali se lopta odbija ka Kneževiću, novi šut, sa gol linije izbija Zdjelar.

Vladimir Stojković (Partizan)

FK Partizan

Vladimir Stojković (Partizan), Foto: FK Partizan

25. minut: Šut Natha sa 25 metara pod prečku, ponovo brani Gordić.

22. minut: Ćirković je u kontri gađao rašlje, umalo nije pogodio.

21. minut: Dupli pas Natha i Štulića oko penaltika, i ovaj zicer je odbranio Gordić - glavom.

20. minut: Volej Pavlovića sa dvadesetak metara, bacio se Gordić, na njegovu sreću lopta je prošla pored stative.

16. minut: Sladojević je na kapici kaznenog oborio rivala i dobio žuti karton.

13. minut: Novi "duel" Asano - Gordić, opet uspešniji golman domaćina.

12. minut: Novi odličan pokušaj Asana, opet je odbranio Gordić šut iskosa sa desne strane.

9. minut: Zicer Štulića sa 12 metara nekako je nogom odbranio Gordić. Probao je desetinu sekundi kasnije i Asano, ali je opet siguran bio golman, koji je na pozajmici iz Crvene zvezde.

8. minut: Gužva u petercu Mačve, dva pokušaja Beograđana su izblokirana, na kraju je opasnost otklonjena.

2. minut: Branislav Knežević je natrčao na ubačenu loptu na ivici kaznenog, primio je, prošao pored Vujačića, loše zahvatio loptu, ali je savladao golmana Stojkovića - 1:0.

1. minut: Održan je minut ćutanja za Dušana Vasića, bivšeg fudbalera Mačve.

1. POLUVREME:

Sedam kola pre kraja drugoplasirani Partizan za liderom Crvenom zvezdom (nema poraz u takmičenju) zaostaje 12 bodova - tutila je već prežaljena.

Trećeplasirana Vojvodina kasni za crno-belima 11 bodova, u prevodu ekipa trenera Aleksandra Stanojevića ostaće na poziciji na kojoj se nalazi.

Parnom valjku mečevi u Super ligi biće samo priprema za završnicu Kupa Srbije gde u polufinalu igra sa braniocem trofeja Vojvodinom.

Sa druge strane Mačva još teoretski nije ispala, ali šansa da naniže sedam pobeda do kraja, a da svi konkurenti nižu poraze ravna je čudu.

Mačva - Partizan 1:2 (1:1)

MAČVA: Gordić, Pejović (od 66. Jovanović), Subotić, M. Mijailović, Ćirković, Adamović, Knežević, O. Mijailović (od 66. Tripković), Sladojević (od 76. Obrovac), Đoković (od 76. Panić), Trimanović (od 83. Panić).

PARTIZAN: V. Stojković, Vujačić, Natho (od 61. Jović), Pavlović (od 71. Jojić), Asano (od 46. F. Stevanović), Zdjelar, Ostojić, Miljković, Štulić (od 46. Holender), Marković (od 61. Suma), Urošević.