Roma radost
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN
Roma radost

Roma radost, Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Prve utakmice Lige Evrope su odigrane, bili su ovo veoma zanimljivi mečevi, a sudeći po ovome čekaju nas veoma zanimljive revanš utakmice.

Zagrebački Dinamo odlično je otvorio meč, napadali su celo vreme, ali ipak nisu uspeli da zatresu mrežu protivničke ekipe. Do prednosti Viljareal je stigao sa penala u 42. minutu, a strelac je bio  Moreno.

Do kraja utakmice,  Viljareal je vršio incijativu, ali nisu uspeli da postignu još jedan pogodak.

Najzanimljivija utakmica igrala se Amsterdamu. Ajaks je na domaćem terenu dočekao Romu, a "kopljanici"  su povele zahvaljujući fantastičnoj  akciji Dušana Tadića i Klasena, posle fantastičnog pasa našeg asa Klasen je matirao protivničkog golmana.

U drugom poluvremenu, Roma je napravila penal nad našim Dušanom Tadićem, naš as je izveo udarac sa bele tačke, ali Lopes ga je pročitao.

Zatim je usledio totalni preokret, prvo Pelegrini pogodio i slobodnog udarca, a zatim je Ibanjez bio precizan  86. minutu i doneo pobedu svojoj ekipi.

Mančester junajted ostvario je rutinsku pobedu nad Granadom (2:0). Golove za "đavole" su postigli Rašford i Bruno Fernandeš.

Najbleđu partiju pružio je Arsenal na domaćem terenu protiv Slavije iz Praga. "Tobdžije" u prvih 20. minuta nisu uputile nijedan šut prema gol Čeha, a uspeli su da povedu tek u 86. minut golom Pepea, ipak radovanje nije dugo trajalo jer je u poslednjem minutu nadoknade izjednačio Hols.

Kraj utakmica - Španski klub Viljareal pobedio je zagrabački Dinamo na gostujućem terenu rezultatom (0:1). Ajaks našeg Dušana Tadića na domaćem terenu izgubio je od Rome (1:2), dok je Junajted slavio u gostima nad Granadom (0:2). Arsenal je odigrao nerešeno sa Slavijom iz Praga (1:1).

94. minut - Slavija je izjednačila u poslednjem minutu nadoknade (1:1)

86. minut - Roma je postigla gol, strelac je Ibanjez

84. minut - Arsenal je poveo na domaćem terenu protiv Slavije, strelac je Pepe

80. minut - Viljareal još uvek dominira

72. minut - Viljareal konstant u napadima, igrači Dinama nikao da naprave pravu šansu

68. minut - Šutirao je Ajaksov bek Taljafiko, ipak brani Lopse

Ajaks ROma

Tanjug/AP

Ajaks ROma, Foto: Tanjug/AP

64. minut - Odlična šansa za Ajaks, ali ništa od toga

60. minut - Traže penal igrači Viljareala, ali ništa od toga

56.  minut - Gol za Romu. Izjednačio je Pelegrini iz slobodnog udarca (1:1)

52. minut - Napada Viljareal, ali bez uspeha

51. minut - Penal nad kapitenom Ajaksa Dušanom Tadićem. Lopes je uspeo da pročita našeg kapitena i da mu odbrani penal

Kraj prvog poluvremena - Posle prvih 45 minuta, Viljareal vodi u gosima protiv Dinama (0:1), dok Ajaks ima identičnu prednost u Amsterdamu protiv Rome. Mančester junajted takođe vodi rezultatom 1:0 na gostovanju u Španiji protiv Granade, dok su  Arsenal i Slavija prvo poluvreme odigrali bez golova

42. minut - Penal za Viljareal. Moreno precizan sa bele tačke (0:1)

39. minut - Posle fantastične asistencije Dušana Tadića, Klasen je postigao gol za vođstvo Ajaksa protiv Rome (1:0)

33. minut - Ponovo je Oršić zapretio, ipak bez uspeha

31. minut - Gooool! Rašford pogađa za Mančester (0:1)

25. minut -  Oršić ponovo pogodio, ali gol je poništen zbog ofsajda

Mislav Oršić

EPA/Antonio Bat

Mislav Oršić, Foto: EPA/Antonio Bat

20. minut - Arsenal u prvih 20 minuta nije imao nijedan što prema gol Slavije iz Praga

Arsenal Slavija Prag

Tanjug/AP

Arsenal Slavija Prag, Foto: Tanjug/AP

19. minut - Nova velika šansa za Viljareal. Pokušao je Pedrasa, međutim uspešan je bio Livaković

12. minut -  U jednom minutu čak tri ozbiljne prilike za zagrebački klub.Prvo je Majer šutirao sa distance, a Ruli izbacio loptu u korner, da bi Teofil Katerin dva puta u skoku pokušao da postigne gol

11. minut - Zapretio je Edin Džeko Ajaksu, ipak bez uspeha

8.minut - Imao je Viljareal prvu šansu na meču, ali ništa od gola

Rajan Gravenberh

Tanjug/AP

Rajan Gravenberh , Foto: Tanjug/AP

4. minut - Igrač Ajaksa Gravenberh je šutirao sa oko 20 metara, ali pravo u Lopesa

Da li može Dinamo da nastavi svoju evropsku bajku i  posle šokantnog eliminisanja Totenhema priredi novo iznenađenje protiv Viljareala?

Naš Dušan Tadić sa svojim Ajaksom na domaćem terenu dočekuje italijansku Romu.

Mančester junajted gostuje Granadi, dok Arsenal na domaćem terenu igra protiv Slavije iz Praga.