Duel Krstičića i Nejmara
AP Thibault Camus

Duel Krstičića i Nejmara, Foto: AP Thibault Camus

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Pari Sen Žermena 6:1 (4:0) u utakmici 2. kola C grupe Lige šampiona u Parizu.

Zvezda večeri na stadionu "Park prinčeva" bio je najskuplje plaćeni fudbaler ikada Nejmar da Silva sa tri gola, među kojima su dva efektna iz slobodnih udaraca u 20, 22. i 81. minutu.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da prvaka Srbije čeka visok poraz kada je bilo 4:0 (strelci još Edinson Kavani u 37. i Anhel Di Marija u 42), a pogodio je i Kilijan Mbape u 70. minutu.

GRUPA C

Pari Sen Žermen - Crvena zvezda 6:1 (4:0)
(Nejmar 20, 22, 81, Kavani 37, Di Marija 42, Mbape 70 - Marin 74)
Napoli - Liverpul 1:0 (0:0)
(Insinje 88)

Tabela: Napoli 4, Liverpul 3, PSŽ 3, Crvena zvezda 1.

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Pari Sen Žermen - Crvena zvezda na portalu Alo.rs

KRAJ UTAKMICE PSŽ - CRVENA ZVEZDA 6:1

81' GOOOOOOOL! 6:1 Het-trik Nejmara ponovo majstorija iz slobodnjaka

74 GOOOOOOOL 5:1 Ebesilio je prvim kontaktom sa loptom asistirao Marku Marinu. a ovaj utrčao iskosa sa desne strane i zakucao loptu pod prečku za prvi gol Zvezde u Ligi šampiona.

70' GOOOOOOOL 5:0 Petarda! I Mbape se upisao u listu strelaca. Međutim, da Nejmar nije u svom stilu proigrao Bernata ništa ne bi bilo.

63' Prvi šut Zvezde na gol PSŽ u drugom poluvremenu. Marin mlako.

56' Nastavljaju se kiksevi crveno-bele defanzive. Da su bili precizniji fudbaleri PSŽ možda bi imali dvocifrenu prednost, ali je i golman Crvene zvezde Borjan "skinuo" nekoliko golova.

53' Odbrana Zvezde razbijena, Mbape mogao je i da nastavi, istrčao bi sam ispred Borjana, ali se odlučio na šut. Neprecizno, preko gola.

51' Nejmar je konstantna pretnja odbrani Crvene zvezde, ponovo je ostao ispred Borjana, šutira, golman crveno-belih brani.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

U pauzi, trener Crvene zvezde Vladan Milojević izvršio je dve izmene: umesto Vujadina Savića u drugom poluvremenu igraće Babić, a umesto Simića, Pavkov.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42' GOOOOOOL 4:0 Di Marija najavljuje katastrofu. Menije je proigrao Argentinca, a ovaj rutinski zatresao mrežu.

37' GOOOOOL 3:0 Lopta je posle nove greške crveno-bele odbrane došla do Edinsona Kavanija. Urugvajac je prevario čuvare, a onda uz odbitakposlao loptu iza Borjanovih leđa.

33' Pari Sen Žermen nastavlja sa furioznim napadima, Zvezda se brani. Lopta je konstantno u nogama domaćih igrača.

29' Zvezda je izgubila loptu ispred šesnaesterca, lopta dolazi do Nejmara, koji ovog puta topovski šutira preko gola.

22' GOOOOOOL 2:0 Nije prošlo ni dva minuta, već je duplirano vođstvo. Višak na desnoj strani, Mbape je ostao sam, vratio Nejmaru na peterac , a Brazilac je siguran egzekutor.

20' GOOOOOl 1:0 Nejmar iz slobodnjaka. Idealno izveden slobodan udarac Brazilca sa 20 metara doneo je vođstvo domaćinu

Nejmar i Čaušić

AP Francois Mori

Nejmar i Čaušić, Foto: AP Francois Mori

15' Povukao je loptu Nejmar, odličan, brz napad PSŽ, dodaje do Mbapea, koji iskosa pogađa spoljni deo mreže.

9' Opasno je, Nejmar, Mbape, srećom po Borjana, šut pored gola

8' Dobar napad crveno-belih i prva šansa. Čaušić sa distance šutira preko gola!

Bulonj bojsi, Auteul tribina

V.Z.

Bulonj bojsi, Auteul tribina, Foto: V.Z.

4' A ovo navijači PSŽ "Bulonj Bojsi"

Boks sa

V.Z.

Boks sa "delijama" na Parku prinčeva u Parizu, Foto: V.Z.

4' Ovo je boks sa navijačima Crvene zvezde

4' Kavani prvi pripretio. Lopta je završila u gol-autu.

1' Utakmica je počela. PSŽ je prvi krenuo sa centra.

Sve je spremno za početak. U toku je intoniranje himne Lige šampiona. Utakmica počinje za koji minut.

Na ulicama se samo priča srpski. Mnogo je naših ljudi, biće ih 2000 minimum.

Crvena zvezda - PSŽ

V.Z.

Crvena zvezda - PSŽ, Foto: V.Z.

18:20 Suveniri nisu baš jeftini za naše uslove. Šalovi ispred stadiona koštaju 10 evra.

V.Z.

18:14 "Delije" su već osvojile tri boda u Parizu. razmenjeni su kontakti sa ovim devojkama, ostalo je samo da se čuju posle utakmice.

V.Z.

V.Z.

18:10 Pariska policija je pojačala mere bezbednosti zbog dolaska Zvezdinih navijača. Duge cevi su "na gotovs".

18:00 Ovako je u svlačionici PSŽ sat vremena pre početka meča

17:58 PSŽ će igrati u najjačem sastavu sa svim zvezdama. Dakle:

PSŽ: Areola - Menije, Kimpembe, Tijago Silva, Bernat - Verati, Rabio - Mbape, Nejmar, Di Marija - Kavani.

17:41 Ovo je tim Zvezde koji će se suprotstaviti PSŽ-U

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Krstičić, Jovičić - Simić, Čaušić, Marin - Ben.

Pitanje je jasno: Da li Zvezda ima snage da odoli jednom od najboljih i najbogatijih klubova na svetu?

17:11 Akim iz Senegala šurovao sa "delijama" pre meča

Delije osvajaju Pariz

Printscreen

Delije osvajaju Pariz, Foto: Printscreen

Ulični prodavac suvenira, Akim iz Senegala, priča srpski i obožava Novaka Đokovića.

Pogledajte u video snimku kako je to izgledalo:

16:36 "Delije" nisu mogle organizovano da dođu na utakmicu protiv PSŽ-a, ali to ih nije sprečilo da kupe karte za večerašnji meč i da obeleže grad navijačkim nalepnicama

Momci, pokažite zube!

Fudbaleri Crvene zvezde večeras će, u 2. kolu Lige šampiona, od 19 sati igrati u Parizu na Parku prinčeva sa Pari Sen Žermenom.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je da se njegov tim ne plaši duela sa skupocenim Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona, već da će da uživa u velikom meču i pokušati da se pokaže u najboljem izdanju.

"Gledamo na ovu utakmicu kao na svaku drugu, nećemo da se plašimo nikoga i nema razloga da tako ne bude. Borićemo se i uživati u meču, verujem u moj tim. Ponosan sam što se ovde nalazimo", rekao je Milojević sinoć na konferenciji za medije na stadionu "Park prinčeva" u Parizu.

O protivniku je govorio samo u superlativima, označivši ga kao jednog od najvećih kandidata za trofej Lige šampiona.

"Želeli smo da igramo Ligu šampiona, i prošle i ove sezone imamo uzlaznu putanju što se tiče evropskih utakmica i to me jako raduje. Velika je čast i meni i igračima što smo uspeli da ovako veliki klub sa Balkana, možda i najveći, dovedemo da igra ovako veliku utakmicu", kazao je Milojevć.

On nije želeo da u prvi plan ističe prvu zvezdu Parižana Nejmara da Silva, govoreći da PSŽ ima puno kvalitetnih fudbalera.

"Znamo ko je Nejmar, ali PSŽ je skup vrhunskih pojedinaca. Oni su sjajan tim, vođen odličnim trenerom...Pogrešno je pričati o taktici o samo jednom igraču", napomenuo je trener Zvezde.

Kapiten crveno-belih Vujadin Savić, koji je igrao u karijeri za francuski Bordo, kaže da se oporavio od povrede i da je spreman.

"Sigurno da nas čeka teška utakmica, Pari Sen Žermen je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule u Ligi šampiona. Došli smo da odigramo dobru utakmicu i da probamo da napravimo dobar rezultat. Mislim da smo spremni", rekao je Savić i dodao da ga za Francusku vezuju posebne porodične emocije i da ima veliki motiv za dokazivanjem.

Trener fudbalera Pari Sen Žermena Tomas Tuhel izjavio je da protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona očekuje veoma sličnu utakmicu većini dosadašnjih u sezoni jer se protivnici uglavnom brane.

"Moramo da budemo agresivni jer je presing najbolji način da se vrati posed. Sigurno je da će se rival, kao i većina naših protivnika ove sezone, odlučiti da nam prepusti loptu veći deo vremena. Zvezda se organizovano brani, veoma su disciplinovani. Naš cilj je da iskoristimo brzinu" , rekao je Tuhel na konferenciji za medije.

Prva zvezda Parižana Nejmar istakao je da ekipa još nije 100 posto spremna, ali da veruje da će na proleće kada bude najpotrebniji u Evropi biti na maksimumu.

"Tuhel nam je doneo nešto novo, imamo kvalitet, verujem da možemo do trofeja", poručio je Nejmar, bez analize Zvezdine igre.

C grupa: PSŽ - Crvena zvezda, Napoli - Liverpul.

Tabela: Liverpul 3, Crvena zvezda 1, Napoli 1, PSŽ 0.