Dejan Stanković
Alo

Alo

Dejan Stanković, Foto: Alo

Crvena zvezda nije uspela da pobedi u Inđiji pred večiti derbi, treneru Dejanu Stankoviću se obila o glavu činjenica da je odmarao pola tima za 162. prvenstveni duel sa Partizanom u nedelju od 18 časova. Stanković se odlučio da na teren pošalje kombinovani sastav, što su domaći umeli da iskoriste i osvoje za njih ogroman bod, a oduzmu Zvezdi dva. Izabranici Aleksandra Janjića su se hrabro borili, a izdržali su u poslednjih 10 minuta sa desetoricom, dok je meč u Inđiji velika opomena Stankoviću za nastavak sezone, iako je izvesno da gubitak ovih bodova neće uticati na ishod šampionske trke. Posle kiksa Zvezde, Partizan će imati šansu da se vrati na minus 11 pred večiti derbi, ukoliko pobedi Proleter u Humskoj od 18 časova.

Semafor 23. kola Super lige Srbije:

Spartak – Mladost 3:1 (Srećković 17, Denković 74. jedanaesterac, Šormaz 89 – Bojović 88)

Inđija – Crvena zvezda 1:1 (Krasić 36 - Ben 75)

TOK UTAKMICE

90+3. minut - Garsija sa 18 metara, pored gola

90. minut - velika gužva posle kornera ispred gola Inđije, na kraju ništa od svega

85. minut - Domaćin sa desetoricom! Drugi žuti karton za Luku Čermelja.

84. minut - Tomić menja Milosavljeva kod domaćih

79. minut - sedmi žuti karton za domaćina, za golmana zbog odugovlačenja igre

75. minut - GOL! GOL! GOl! El Fardu Ben sa pet metara zakucava loptu pod prečku posle dodavanja Gobeljića

72. minut - šutirao je Veljko Nikolić iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali neprecizno

63. minut - prva izmena kod domaćina, Banjca menja Dimitrov

62. minut - kakva šansa za Gobeljića, ali njegov udarac sa sedam metara brani Preković

61. minut - Luka Čermelj postaje šesti igrač Inđije sa žutim kartonom

60. minut - Bastajić propušta ogromnu priliku da obezbedi Inđiji dva gola prednosti

55. minut - veliki pritisak gostiju, gol visi u vazduhu

52. minut - žuti kartoni za Purtića i Pankova zbog međusobnog koškanja

51. minut - Ben sa 18 metara iz slobodnog udarca šutira preko gola

46. minut - očekivano, dvostruka izmena u redovima gostiju. Dejan Stanković je uveo Milana Pavkova i Matea Garsiju umesto Miloša Vulića i Željka Gavrića.

DRUGO POLUVREME

KRAJ 1. POLUVREMENA

45+3. minut - žuti karton i za Bastajića, četvrta javna opomena za domaćina.

45+1. minut - Nemanja Vidić dobija žuti karton zbog pogibeljnog starta na Bena

36. minut - GOL! Inđija vodi! Ognjen Krasić strelac. Dobio je loptu u prostor Krasić, pobegao Rodiću i Babiću i lako matirao Borjana

35. minut - javna opomena i za drugog štopera Inđije, Jovanovića. Neoprezno je koristio lakat

33. minut - pokušaj Bena sa 20 metara, Preković je lako odbranio

23. minut - i dalje bez prave šanse na obe strane terena

18. minut - šansa za goste posle prekida, ali posle centaršuta iz slobodnog udarca za malo na drugoj stativi kasni Vukanović

15. minut - oštar start Vulića na Bastajića, srećom po goste, bez kartona za vezistu

11. minut - prvi žuti karton na utakmica, za defanzivca Inđije Mihajlova

9. minut - prvi udarac u okvri gola, ali udarac Gavrića lako zaustavlja golman domaćih Preković

7. minut - dobar napad Inđije posle greške Petrovića na sredini terena, Banjac je pokušao da uđe u šenaestrac, startovao je na njega Babić, ali je sudija Anđelovski samo odmahnuo rukom

5. minut - centaršut Vulića iz slobodnog udarca, ali niko od igrača Zvezde nije uspeo da natrči na loptu

3. minut - očekivana inicijativa gostiju, na veoma teškom terenu za igru

INĐIJA - CRVENA ZVEZDA 1:1

STRELCI: Krasić u 36. minutu za Inđiju, a Ben u 75. za Crvenu zvezdu. STADION: FK Inđija (Inđija). SUDIJA: Novica Anđelovski. GLEDALACA: 2.500.

INĐIJA: Preković - Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić - Bastajić (od 74. Janjić), Banjac (od 63. Dimitrov) - Purtić, Tomić, Čermelj - Vidić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić - Petrović, Vulić (od 46. Pavkov) - Ben, Nikolić, Gavrić (od 46. Garsija) - Vukanović.