Tim Dejana Stankovića upisao je 11. pobedu u domaćem šampionatu i vratio šest bodova više u odnosu na Partizan, uz još meč manje.

Pitanje pobednika na stadionu "Rajko Mitić" nijednog trenutka nije se dovodilo u meču u kojem su Proleter matirali Leandro autogolom, Veljko Nikolić i Mohamed El Fardu Ben.

U strelce se upisao i Aleksandr Katai, pogotkom u poslednjem minutu meča.

CRVENA ZVEZDA - PROLETER 4:0

Kraj meča.

89. minut Gooool!! Katai!! Posle centaršuta Gajića, Katai je odlično reagovao i od prečku matirao goste.

77. minut Poslednja izmena u Zvezdi, Ričard Odada menja Veljka Nikolića.

74. minut Još jedna dvostruka izmena u redovima crveno-belih, Krstović menja Pavkova, a Gavrić ulazi umesto Bena.

72. minut Ponovo šut Kataija, ponovo je Župić na mestu.

67. minut Katai oprobao šut sa distance, ali Župić je bio siguran.

58. minut Milan Pavkov jarko želi da postigne pogodak, ponovo šansa ali Župić je na mestu.

55. minut Gooool!!!! Ben! Napucao je jedan defanzivac Proletera svog saigrača u glavu u šesnaestercu, lopta se odbila do Bena, koji sa par metara trese mrežu!

54. minut Ništa vredno pomena se nije desilo početkom drugog poluvremena.

46. minut Dve izmene u Zvezdi, Aleksandar Katai je zamenio Mirka Ivanića, dok Slavoljub Srnić menja Gelora Kangu na startu drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena.

44. minut Pavkova baš neće gol. Sudija je procenio da je Ben bio u ofsajdu, pre nego što je dodao loptu na praznu mrežu za Pavkova i Zvezda je ostala bez trećeg gola.

42. minut Još jedan pokušaj Živojinovića, ali preslab udarac i Borjan je na mestu.

35. minut Prva prilika za goste na utakmici. Živojinović je ostao na drugoj stativi, ali uspeo je da ga blokira Gajić i izbije loptu u korner.

31. minut Gooool!!!! Veljko Nikolić!!!! Akciju po desnoj strani su pokrenuli Kanga, Ben i Gajić, koji je pronašao Nikolića, a mladi vezista je uspeo da savlada Župića.

26. minut Prvo je Ivanić pokušao ponovo sa distance, a onda i Ben kada je u poslednjem trenutku izblokiran pred praznim golom.

20. minut Goool!!! Crvena zvezda je povela protiv Proletera. Brazilac Leandro postigao je autogol. Rodić je još jednom prošao po strani posle pasa Ivanića i naterao Leandra da pogodi sopstvenu mrežu.

19. minut Kakav promašaj Pavkova! Kiks igrača Proletera na sredini terena iskoristio je Zvezdin napadač, poveo loptu, izašao sam ispred golmana Župića, snažno tukao ali tik pored gola.

16. minut Ponovo okvir gola, ovoga puta pogađa ga Ben iz slobodnog udarca! Sjajan šut igrača Zvezde, pogađa stativu i Proleter ima dosta sreće u ovoj situaciji!

14. minut Odlično su kombinovali Ben i Ivanić, koji je centrirao, a Pavkov šutirao pored gola iz peterca.

11. minut Rodić je prošao po levoj strani, vratio loptu Ivaniću na ivicu kaznenog prostora, a ovaj lepo plasirao, ali nije imao sreće.

8. minut Miran period utakmice, za sada se igra na sredini terena, bez izgledne prilike na obe strane.

Prvi pokušaj Milana Pavkova već u tridesetoj sekundi meča, ali nije ovo bilo preterano opasno po golmana Župića.