Crvena zvezda - Vojvodina, Marko Marin
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda - Vojvodina, Marko Marin, Foto: FK Crvena zvezda

Kraj. Crvena zvezda - Vojvodina 4:0.

89' GOOOOL! I Pavkov pogađa. Marko Marin je podelio briljantnu loptu kroz sredinu, a Pavkov lagano savladao golmana jedan na jedan.

88' Mandić je tukao levicom iz ugla, ali Borjan pribran. Samo korner.

84' Bivši igrač Vojvodine Mirko Ivanić ulazi umesto strelca Veljka Simića.

75' I Milan Pavkov dobija svoju šansu na ovom meču. Liverpulova noćna mora je zamenila dvostrukog strelca Boaćija.

73' Izmena u Vojvodini, Matić menja Ezea.

68' GOOOOL! Marin je započeo akciju, Stojković centrirao, a Boaći "spustio" loptu u mrežu za 3:0.

63' Đuričić je imao strašnu šansu za Vojvodinu. Pucao je po sredini terena sa 15 metara, Borjan je uspeo da odbrani.

62' Erik Jirka debituje za Zvezdu. Zamenio je Bena.

57' Eze je pripretio, ali njegov udarac je otišao pored desne stative. Najbolje prilika za Novosađane u drugom poluvremenu, možda i na utakmici.

54' Izgledna šansa za Bena sa leve strane, ali mu je na vreme Rockov ušao u šut.

47' Eze je dobio žuti karton za start nad Boaćijem.

46' Obe ekipe su izašle na teren u istom sastavu kao i na početku meča. Počelo je drugo poluvreme.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ostalo je 2:0.

36' Graovac je pokušao da plasira loptu, ali ona je završila na mreži Borjanovog gola. Ipak, verovatno najbolja šansa Vojvodine u dosadašnjem delu meča.

28' GOOOOL! Marin je pocepao odbranu Vojvodine pasom u stilu Rui Košte, a Veljko Simić obišao golmana i lako pogodio za 2:0.

24' GOOOOL! Boaći se fantastično snašao u šesnaestercu i volej udarcem savladao Rockova. Lopta je odskočila pre nego što je stigla do gola Vojvodine, ali je šut bio dovoljno jak.

20' Dve prilike za Zvezdu. Prvo je Marin pokušao, a onda i Boaći, međutim mladi golman Vojvođana bio je na visini zadatka.

16' Milojević je imao prazan gol Zvezde pred sobom, ali je bio skoro na pola terena, tako da je pokušao da se približi i šutira. Njegov krajnji pokušaj je bio daleko ispod zadovoljavajućeg.

12' Čaušić je imao šansu sa ivice kaznenog, ali se okliznuo u odsudnom momentu, pa je golman lako uhvatio njegov udarac.

8' Miran period igre, nema većih uzbuđenja na obe strane. Zvezda pokazuje veću napadačku ambiciju, međutim bez ozbiljnih pokušaja.

2' Već na startu poluprilika za Zvezdu. Marin je uputio centaršut iz kornera, nastala je velika gužva, ali se jedva snašao golman Rockov.

16:00 Utakmica je počela.

SASTAVI:

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Vojvodina na portalu Alo!

Vladan Milojević

Tanjug/Sava Radovanović 1.9.2018

Vladan Milojević, Foto: Tanjug/Sava Radovanović 1.9.2018

Šampion Srbije Crvena zvezda na stadionu "Rajko Mitić" dočekuje Vojvodinu u derbiju 22. kola Superlige Srbije. Crveno-beli u nastavak sezone ulaze sa devet poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički iz Niša. Vojvodina je osma na tabeli sa 28 osvojenih bodova.

Trener Crvene zvezde pozvao je navijače da podrže ekipu.

- Uvek su dobre utakmice Vojvodine i Zvezde, tu spektakl ne sme izostati. Ima malo kadrovskih problema u Crvenoj Zvezdi, ali to je sastavni deo fudbala. Svi igrači jedva čekaju da istrče na teren i pokažu da zaslužuju crveno-beli dres - poručio je Milojević.

Radovan Krivokapić, trener gostiju, nije štedeo reči od timu sa "Rajka Mitića".

- Nisam želeo Zvezdu u prvom kolu, jer je to najbolji tim, daleko iznad svih u prvenstvu. Mi ćemo dati maksimum, pa kako ispadne. Da li smo radili dobro ili loše tokom priprema, pokazaće utakmice koje nam slede - jasan je Krivokapić.