Bata Mirković na meču sa Nordsjelandom u Humskoj
Alo/V.Marković

Bata Mirković, Foto: Alo/V.Marković

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad 1:0 (0:0) u zaostaloj utakmici 5. kola Superlige Srbije i napravili lepu uvertiru za 158. večiti derbi protiv Crvene zvezde.

Tim Zorana Mirkovića do pete uzastopne prvenstvene pobede od njegovog dolaska na klupu stigao je u 49. minutu golom Marka Jankovića, na asistenciju Nemanje Nikolića.

Građevinari su od 64. minuta ostali sa igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Bogdan Mladenović.

Partizan sada ima dva boda manje od Zvezde, uz meč više, pa će u slučaju pobede u derbiju preuzeti prvo mesto.

Partizan je pobedio pred derbi

90'+3 Kraj meča

79' Partizan sigurnom igrom privodi meč kraju, zadovoljni su sa pobedom od 1:0

Rad je napravio dve izmene, pokušaće da stignu bar do boda

66' Rikardo je imao fantastičnu šansu, sam je izleteo ispred golmana, ali ostaje 1:0.

Rad od 64. minuta igra sa igračem manje nakon drugog žutog kartona Mladenovića.

Nakon gola Partizan je silovito krenuo ka Markovićevom golu.

Nakon gola Janković je imao šansu da povisi prednost crno-belih

49' Goooolll! Janković je strelac! Partizan je poveo posle sjajne akcije i centaršuta Nikolića u 49. minutu posle voleja Marković nije ni imao šansu da odbrani.

Milinkovićeva ekipa je došla da skupo proda svoju kožu.

41' Šćekić je posle kornera na prvoj stativi loptu glavom prebacio na drugu, a tamo je Valente promašio fudbal

39' Rikardo je imao fantastičnu šansu šutirao je glavom, ali Marković brani.

Rad je imao dve fenomenalne šanse da šokira sve u Humskoj, ali nisu imali sreće.

Dva igrača Rada su dobili žute kartone nakon oštrih startova nad igračima Partizana.

Partizan ima inicijativu od samog početka, ali nema gola.

Meč je počeo:

Startne postave:

Partizan: Stojković – Vulićević, Marković, Valijente, Urošević – Janković, Šćekić, Pantić, Zakarić – Nikolić, Rikardo.

Klupa: Kljajić, Đerlek, Zdjelar, Ivanović, Nemanja G. Miletić, Kosović i Smiljanić.

Rad: Marković – Ignjatijević, Perendija, Šipčić, Vico – Bainović, Mladenović, Marinković – Lutovac, Mihajlović, Kasalica.

Klupa: Trifunović, Alves, Ljubinković, Stojanović, Petrović, Živković i Jović.

"Rad ima dosta igrača iz svoje omladinske škole, koji osećaju klub i koji znaju da igraju, imaju brzinu po bokovima, čvrsti su u defanzivi, imaju jakog napadača, Mihajlovića. Biće veoma teško. Jedino što nije dobro što će neko morati da izađe nezadovoljan rezultatom", rekao je Mirković.

Partizan nema prava na grešku, dok se Rad bori za ulazak u sam vrh Superlige. Partizan je nakon 7. kola na 3. sa 16 bodova, dok je Rad 7. sa 10 bodova.