EPA/Tiago Petinga
Liga šampiona Barselona-Bajernn

AP-EPA

Liga šampiona Barselona-Bajernn, Foto: AP-EPA

KRAJ MEČA! Ovo svet nije video, Barselona je poražena 8:2 i ekipa Bajern Minhena ide u polufinale Lige šampiona na noge pobedniku duela Mančester siti - Lion. Nemoguća, nestvarna, očaravajuća igra Bavaraca i frustracije za navijače Barse koje se neće izlečiti za barem par decenija. Miler, Perišić, Gnabri, Miler, Kimih, Levandovski, Kutinjo i još jednom Kutinjo za Bajern, za katalonski klub su golove postigli Alaba (autogol) i Luis Suarez.

89' KUTINJOOOOOOOOOOOO! 8:2 ZA BAJERN! Ima li dalje od ovog meča, ima li kraja ovim mukama Barselone? Rezultat kakvom se nijedna osoba na planeti nije nadala.

85' KUTINJOOOOOOOOOOOO! 7:2 ZA BAJERN MINHEN! Pogodio je i Brazilac, nemoćan i nepomičan je ostao Ter Štegen.

82' LEVANDOVSKI! Nije moglo da prođe bez njegovog pogotka, divna asistencija Kutinja i Leva lagano pogađa glavom prazan gol. 6:2!

77' Mesi je uspeo da uputi šut ispod noge Zilea, ali je Nojer bio oprezan. Nije bio dovoljno ni precizan šut Argentinca.

68' Velika sreća za Barselonu da nije 6:2, Alba je uklizao i spasao gol, inače bi praznu mrežu pogodio Koman.

63' KIMIH! 5:2 VODI BAJERN! Šta je sve uradio Alfonso Dejvis, nemoguć prodor levog beka i na tacni je dao loptu Kimihu, kom zaista nije bilo teško da pogodi. Petarda Bavaraca!

57' SUAREZ! Majstorija, apsolutna majstorija Luisa Suareza, zalomio je Boatenga i lagano savladao Nojera. 4:2!

54' Suarez je frustriran, dobija žuti karton vrlo jeftino i nepotrebno. Prekršaj nad Tijagom Alkantarom.

51' Gorecka u lepoj šansi, ali prešla mu je lopta preko noge i otišla daleko preko gola.

49' Miler je sjajno odložio loptu za Perišića, ovaj je snažno šutirao, ali direktno u golmana Barse.

Počelo je drugo poluvreme. Grizman je ušao u igru, Roberto je van.

Bajern - Barselona

EPA/Manu Fernandez

Bajern - Barselona, Foto: EPA/Manu Fernandez

Kraj prvog poluvremena! Fenomenalna utakmica u Lisabonu, vodi Bajern 4:1 protiv Barselone. Tomas Miler je pogodio dva puta, Perišić i Gnabri po jedan, dok je za Katalonce samo Alaba pogodio, naravno bio je u pitanju autogol Bajernovog defanzivca. Meč kakav se događa jednom u nekoliko godina, nadamo se da će drugo poluvreme biti na istom nivou.

40' Nešto nepovezanija igra u ovim trenucima, Barselona ne može nikako da povrati samopouzdanje i ne uspeva da stvori šansu.

31' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Miler još jednom! Mašinerija je Bajern Minhen, Miler je dočekao loptu sa desne strane i matirao zemljaka. 4:1!

29' Ter Štegen brani šansu Levandovskog, ovo su šanse koje Poljak nikada ne maši. Nemac čuva Barsu od ubedljivijeg zaostatka.

28' GNABRIIIIIIII! Bajern ide na dva gola razlike, 3:1 za Bavarce. Gorecka sjajno dodao, slaba reakcija Lenglea i Gnabri to koristi.

27' Levandovski propušta monstruoznu priliku, neverovatno je odbranio golman Barse.

26' Boateng izbacuje ispred Lenglea, bila je to veoma opasna šansa za Barselonu.

22' GOOOOOOOOOOL! Ivan Perišić pogađa za Bajern, tim iz Bavarije vodi 2:1. Svemirski fudbal se igra u ovim trenucima, a sada dobru igru Bajerna kruniše Perišić bombom sa leve strane. Samo je zakačio loptu Ter-Štegen. 2:1!

20' Prelako je stigao Mesi u situaciju da šutira i stavio je na muke Nojera, ali ipak golman Bajerna hvata živu loptu.

18' Bajern je imao nekoliko opasnih napada, ali uspevaju štoperi Barselone da izbiju svaku loptu koja uđe u kazneni prostor.

10' Stativa za Barselonu! Mesi je centrirao, nikoga lopta nije zakačila, ali imao je sreće Nojer i stativa je spasila nemačkog golmana.

10' Sjajan pas Semeda, prošla je lopta kroz noge Alabi i morao je bolje Suarez.

7' AUTOGOL DAVIDA ALABE! Pokušao je da izbaci loptu koja je išla ka Suarezu i nenamerno šutirao pod prečku Nojera. 1:1!

4' GOOOOOOOOOOOOL! Tomas Miler postiže gol na samom početku meča, idealan dupli pas sa Levandovskim i precizan udarac. Bajern vodi 1:0.

3' Velika šansa za Barselonu i umalo vođstvo katalonskog tima, ali Nojer je bio najbrži u kaznenom prostoru.

21:00 Utakmica je počela!

Sasvim sigurno najveći derbi ove faze i meč koji je fudbalska publika najželjnije čekala, sudar Mesija i Levandovskog, jedan gigant svoj put završava ovde.

Stadion: Lisabon

Sudija: Damir Skomina