Klijan Mbpae
EPA/Ian Langsdon

Klijan Mbpae, Foto: EPA/Ian Langsdon

Utakmica u Parizu će sigurno biti jedan od kandidata za meč godine. Obe ekipe su od samog starta krenule žestoko.

Mbape je na samo startu imao dve ozbiljne šanse, ali gol Manuela Nojera ostao je sačuvan.

PSŽ Bajern Minhen

EPA/Ian Langston

PSŽ Bajern Minhen, Foto: EPA/Ian Langston

U nastavku prvog poluvremena gledali smo surovu borbu u kojoj su obe ekipa na sve načine pokušala postignu gol.

Za samo pet minuta brazilski superstar Nejmar imao je  tri ozbiljna šanse, a u sva tri napada je pogodio okvir gola, a onda kada su se najmanje nadali, Čupo-Moting je postigao gol i tako doveo bavarsku ekipu u prednost pred sam kraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nastavljena je atomska igra obe ekipe. Na sve strane je sevalo, ponovo su Nejmar i Mbape ozbiljno pretili Manuelu Nojeru, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.

Meč je završio rezultatom 1:0 u korist Bajerna, ipak bez obzira na to zbog pobede u Minhenu (2:3) "sveci" su se plasirali u polufinale.

U drugoj utakmici sastali su se Čelsi i Porto. Bez obzira na njen kvalitet, ona će svakako ostati u senci okršaja u Parizu.

Takođe, gledaoci su i ovde imali priliku da gledaju napadački fudbal, ali gol je pao na samom kraju  meča. Strelac za Porto je bio Taremi.

Prvu utakmicu dobio je Čelsi rezultatom 2:0, a taj trijumf je igrače londonskog kluba odveo u polufinale.

Kraj utakmica -Bajern Minhen pobedio je na gostujućem terenu Pari Sen Žermen rezultatom 1:0 u revanšu četvrtfinala Lige šampiona, ali bez obziran na to tim iz Pariza se plasirao u polufinale.

U drugoj utakmici Porto je savladao Čelsi rezultatom 1:0,  ali  “plavci” su se plasirali među četiri najbolje ekipe.

Bajern PSŽ

Tanjug/AP

Bajern PSŽ, Foto: Tanjug/AP

93. minut - Porto postiže gol, strelac je Taremi

88. minut - Fantastična reakcija Manuela Nojera na kontru Nejmara

86. minut - Šalje Kimih loptu, ali lak posao Kejlora Navasa

83. minut - Kakva šansa za Sanea, ipak lopta je otišla pored gola

80. minut -  Posle gužve u šesnaestercu Pari Sen Žermena, lopta je dosuđena za ekipu iz Pariza

77. minut - Mbape daje gol, ali sudija diže  zastavicu.  Posle VAR provere dosuđen je ofsajd

Kilijan Mbape

Tanjug/AP

Kilijan Mbape, Foto: Tanjug/AP

75. minut - Izveo je Maunt korner za Čelsi, ali lopta je brzo očišćena

73. minut - Prekršaj Julijena Boatenga

68. minut - Boateng šalje loptu Sanea, a on Komanu koji nije uspeo da iskoristi šansu

67. minut - Imao je Pulišić sjajnu šansu da donese vođstvo Čelsiju, ali odbranbeni igrači Porta su to sprečili

64. minut - Fantastično dodavanje Di Marije do Nejmara koji je šalje Mbape, zatim šansu za šut dobio Draksler, a to je odlično odbranio Manuel Nojer

Tanjug/AP

PSŽ Bajern Minhen, Foto: Tanjug/AP

62. minut - Marko Grujić je napustio igru, umest njega je ušao Mehdi Taremi. Rezulat na utakmici Porto: Čelsi još uvek je 0:0

60. minut - Šalje Ernandez dugu loptu koja odlazi do igrača Pari Sen Žermena

Marko Grujić

EPA/Jose Manuel Vidal

Marko Grujić, Foto: EPA/Jose Manuel Vidal

52. minut - Kakva šansa za PSŽ. Sjajno Di Marija poslao loptu Nejmaru, ipak on je stigao do nje.

Nejmar

Tanjug/AP

Nejmar, Foto: Tanjug/AP

50. minut - Dugu loptu poslao je Otavio, ali igrači Čelsija su lako došli do nje

Čelsi Porto

EPA/Julio Munoz

Čelsi Porto, Foto: EPA/Julio Munoz

46. minut - Pored gola šutirao je Alaba

Kraj prvog poluvremena-  Bajern vodi protiv Pari Sen Žermena rezultatom 1:0, Čelsi i Porto za sada igraju neršeno (0:0)

43. minut - Kakav šut Alabe, Navas desnom rukom je uspeo da spasi gol

PSŽ Bajern Minhen, Foto: EPA/Ian Langsdon

41 minut - Mbape šutira pored gola

39. minut - Gooooool! Čupo-Moting je strelac!

Čupo-Moting

Tanjug/AP

Čupo-Moting, Foto: Tanjug/AP

38. minut - Nejmar pogađa stativu

36. minut - Prečka! Kakav šut Nejmara!

34. minut - Korona maša zicer sa pet metara, rezultat na utakmici Čelsi:Porto još uvek je 0:0

33. minut - Fantastična šansa za Nejmara

29. minut - Fantastična asistencija Mbapea za Nejmara, ali brani Nojer

27. minut- Imao je Šansu Kimih, ali ništa

Bajern Minhen

EPA/Ian Lagnsdon

Bajern Minhen, Foto: EPA/Ian Lagnsdon

26. minut - Strašna šansa Sanea, ipak promašaj

Bajern PSŽ

Tanjug/AP

25. minut - Haverc je šutirao u šesnaesterci Porta, odbranbeni igrač je uspeo da  spreči

Čelsi Porto

Tanjug/AP

Čelsi Porto, Foto: Tanjug/AP

20 minut - Prvi korner za Bajern.

18. minut - Ostao je Pavar na zemlji, ali nema prekršaja, igrači Pari Sen Žermena su imali sjajnu kontru, išak bez gola

15. minut - Prekršaj nad Di Marijom

Bajern PSŽ

Tanjug/AP

11. minut - Imao je  Korona  sjajnu šansu da Porto povede na meču, ali nije uspeo da je iskoristi

9. minut - Ponovo sjajna prilika za Mbapea, ali bio je u ofsajdu

Tanjug/AP

5. minut - Imao je i Čupo-Moting priliku da zapreti, ali Navas je bio brži

2. minut - Odmah je Mbape imao strašnu šansu

Fudbaleri Pari Sen Žermena dočekuju minhenski Bajern u uzvratnoj utakmici Četvrtfinala Lige šampiona.

"Sveci" su u prvom meču u Minhenu trijumfovali rezultatom 3:2 i nalaze se pred osvetom aktuelnom šampionu Evrope, za prošlogodišnji poraz u finalu najeltinijeg evropskog klubskog takmičenja.

Pored tog duela  sastaju se i Čelsi i Porto , gde se očekuje da "plavci" završe posao i čekiraju kartu za polufinale posle trijumfa od 2:0 u prvom meču.

PSŽ: Bajern (0:1)

PSŽ: Navas, Dagba,Danilo, Kimpebme, Dijalo, Paradis, Gaj, Draksel, Nejmar, Di Marija, Mbape

Bajern: Nojer, Pavar, Boateng, Ernadez, Dejvis, Kimih, Alaba, Sane, Miler, Koman, Čupo-Moting

Čelsi : Porto (0:1)

Čelsi: Mendi, Rudiger, Silva, Azpilkueta, Džejms, Žoržinjo, Kante, Čilvel, Pulišić, Haverc, Maunt

Porto: Marčesin, Manaha, Mbebma, Pepe, Sanusi, Serhio Olivijera, Grujić, Uribe, Korona, Marega, Otavio