Igrači Zvezde

Igrači Zvezde, Foto: Foto: FK Crvena zvezda

Ipak, deset golova, bez primljenog pogotka na dva meča je najbolja gol razlika Crvene zvezde tokom 180 minuta u prvenstvu, od osamostaljenja Srbije. Postligli su crveno-beli u sezoni 2017/18, 10 pogodaka na dva meča, ali su i primili gol. Tada je trener bio Vladan Milojević, a prvo je savladan Radnički iz Niša rezultatom 4:0 (Pešić (tri) i Kanga), a potom Rad 6:1 (Boaći (četiri), Pešić (dva)).

Dejan Stanković kao trener Crvene zvezde je već uspeo da, predvodeći ekipu sa klupe, dovede tim do toga da postigne devet pogodaka za 180 minuta i to ne tako davno. U samoj završnici prošle sezone, savladan je Rad rezultatom 5:0 (Vukanović (dva), Ivanić, Babić, Degenek), a potom i Radnik 4:1 (Pankov, Babić, Radulović, Simić).

U još nekoliko navrata crveno-beli su postizali devet golova za 180 minuta. Prvo u sezoni 2007/08 (Bežanija 4:1, Vojvodina 5:1), potom 2012/13 (BSK Borča 7:2, Donji Srem 2:1), i onda 2016/17 (Radnik 5:0, Novi Pazar 4:1).

Ipak, sudeći po tome koliko napadački igra Crvena zvezda, nije nemoguće da već ove sezone Dejan Stanković sa igračima obori rekord koji su lično postavili.