Crna Gora, kvalifikacije
Tanjug/AP, Mindaugas Kubas
Crna Gora, kvalifikacije, Foto: Tanjug/AP, Mindaugas Kubas

Sukob fudbalera Crne Gore i Luksmeburga u nadoknadi vremena obeležila je meč ove dve selekcije u okviru 4. kola C grupe Lige nacija - 1:2 (1:1)!

U centru pažnje bili su Marko Janković s jedne strane i Olivier Til s druge, a ceh je platio i defanzivac Sokolova Marko Simić. Sva trojica igrača su morali "ranije na tuširanje."

Naime, Janković je na sredini terena rukama oštro startovao na rivala koji ga je potom sa zemlje udario po licu. Za sudiju nije bilo dileme, a kada se gužva raščistila drugi žuti je dobio i pomenuti Simić.

Sve se to dešavalo u 95. minutu, a samo nekoliko trenutaka ranije rođeni Beograđanin Danel Sinani je doneo trijumf Luksemburgu prelepim golom (86. minut).

Prethodno je domaćin poveo preko Igora Ivanovića, ali je Edvin Muratović izjednačio u finišu prvog poluvremena.

Crna Gora je ovom porazom sama sebi zakomplikovala prvo mesto koje je već bilo viđeno psole remija Azerbejdžana i Kipra. Ipak, sada i Sokolovi i Luksemburg imaju po devet bodova, s tim da gosti imaju bolji međusobni skor jer su kod kuće izgubili sa 1:0.