Mančester siti , Foto: EPA-EFE/GERRY PENNY

Fudbaleri Evertona pobedili su Vest Hem 2:0, u devetom kolu Premijer lige.

Do prvog gola se čekalo 17 minuta, a strelac je bio Bernard!

A pobedu je potvrdio Sigurdson u 92. minutu.

U narednom kolu Everton gostuje Brajtonu, a Vest Hem čeka Šefild junajted.

Fudbaleri Čelsija pobedili su Njukasl rezultatom 1:0, pobedonosni gol u londonskom derbiju postigao je Španac Markus Alonso!

Fudbaleri Burnmota i Norviča su odigrali nerešeno i bez golova!

Totenhem je još jednom razočarao svoje navijače, odigrali su nerešeno sa ekipom Vatforda!

Igrao se šesti minut kada su "Stršljenovi" stigli do prednosti, duga lopta ka Janmatu, koji beži Rouzu po desnoj strani i sa golom spaja Dukurea.

Strepeli su "pevci" do samog kraja, aonda, u finišu susreta, nesporazum Femenije i golmana Fostera, Dele Ali dolazi do lopte i smešta je u nebranjenu mrežu "Stršljenova" za 1:1.

Lester je kod kuće posle preokreta slavio protiv Barnlija sa 2:1 (1:1). Gosti su poveli golom Vuda, a onda je Vardi poravnao rezultat u poslednjem minutu prvog dela.

Pobedu "lisicama" doneo je u 74. minutu  Juri Tilemans!

Aston Vila je dočekala Brajton, meč je okončan rezultatom 2:1 (1:1), gosti su gotovo sat vremena igrali sa igračem manje. Veber je doneo prednost gostima u 26. minutu,  u drugom minutu nadoknade prvog dela Džek Griliš poravnava rezultat!

Vulverhempton je nakon pobede protiv Sitija dočekao Sautempton, osvojili su samo bod protiv "Svetaca", bilo je 1:1 (0:0) na "Molinuu".

AP Photo/Rui Vieira

Mančester siti , Foto: AP Photo/Rui Vieira

Mančester siti je ove sezone već doživeo dva iznenađujuća poraza, od Noriča i Volvsa, tako da je i gostovanje Kristal palasu bilo puno prepreka. Lako su ih rešili momci Pepa Gvardiole sa dva gola u prvom poluvremenu.

Šampion je slavio u Londonu, pogocima Gabrijela Žezusa i Davida Silve, pa je smanjio zaostatak za Liverpulom na pet bodova.

Lider ima meč manje - derbi susret na Old trafordu, protiv Mančester junajteda, u nedjelju od 17 i 30.