Totenhem - Crvena zvezda
EPA Will Oliver

EPA WILL OLIVER

Totenhem - Crvena zvezda, Foto: EPA WILL OLIVER

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Totenhema rezultatom 5:0 na stadionu "Vajt Hart Lejn" u okviru trećeg kola Lige šampiona!

Totenhem je od početka utakmice stavio do znanja crveno-belima ko će da diktira tempo, posle samo 15 minuta igre, domaćin je vodio rezultatom 2:0 (9. Kejn, 16. Son)! Ta dva gola kao da su dali motiv gostujućim igračima koji su do kraja poluvremena odigrali korektno, ali su u poslednjim trenucima prvog poluvremena primili i treći gol(44. Son)! Domaćin je i u drugom poluvremenu nastavio sa odličnom igrom, Lamela je propustio tri stopostotne šanse, ali je četvrtu uspeo da iskoristi (57. minut). Tačku na utakmici je stavio Hari Kejn svojim drugim golom na meču (71.min). Zvezda je tokom cele utakmice dosta grešila, pogotovo zadnja linija i vezni red. Van la Para je bio neprimetan na obe strane, dok je Garsija imao jedan šut ka golu Totenhema. Najbolju priliku za Zvezdu je propustio Marin kada je uputio isti šut kao kad je dao gol Bajernu u prvom kolu!

U sledećem kolu Lige šampiona Crvena zvezda će ugostiti Totenhem!

91' Pokušao je Milunović posle centaršuta Marina da ugrozi domaćina, ali lopta je otišla pored stative!

90' Utakmica je produžena za dva minuta!

88' Hari Kejn propušta priliku da upiše još jedan het-trik u svom rezimeu!

84' Erik Dajer je pokušao iz drugog plana da postigne još jedan gol za Totenhem, solidna akcija domaćina!

82' Još jedna loša partija Van la Pare, umesto njega ulazi Vukanović!

79' Izlazi iz igre Dele Ali a ulazi Lo Selso!

71' GOOOOOOOOOL HARI KEJN! Majstorija Kejna, drugi gol na utakmici!

69' MARIN, slično kao protiv Bajerna, plasirao je loptu ali je ona prošla tik uz stativu!

66' Najbolja akcija Zvezde na ovoj utakmici, Garsija je nezgodnim udarcem zafelširao loptu, a Gacaniđa hvata živu loptu!

62' Dvostruka izmena u Zvezdi, izlaze Kanjas i Tomane a ulaze Petrović i Pavkov!

57' GOOOOOOOOOOOL LAMELA! Nova greška na sredini terena, Lamela koji je tri stopostotne šanse propustio u početnih deset minuta drugog poluvremena, konačno postiže gol!

55' Novi šut Gobeljića ka golu Totenhema!

54' Lamela propušta još jednu kolosalnu šansu za Totenhem!

53' Gobeljić je najveća opasnost po domaćina, ali sudija je svirao ofsajd!

50' Nova opasna prilika za Totenhem! Hari Kejn je ubacio loptu u šesnaesterac, a Lamela je poslao 100% šansu iznad prečke!

46' Prvi napad za Totenhem!

DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44' GOOOOOOOOOOOOOL SON! Velika greška Marina, kontra Totenhema, Son beži Kanjasu i još jednom matira Borjana!

40' Opao je tempo igre, Totenhem drži loptu u nogama, a Zvezda vrši presing

36' Dva puta je "tukao" Gobeljić loptu, ali još jedan pokušaj je otišao niz vodu!

34' Lepa zamisao Marina, ali Gobeljić nije uspeo da stigne do lopte! Posle ovog napada Zvezdin kapiten je završio na terenu, zato što ga je Son zgazio!

30'  Još jedan napad Zvezde preko Gobeljića, ali još jedan centaršut koji ide van igre!

27' GARSIJA, pokušao je šutem sa distance da ugrozi Gacaniđu, ali je lopta otišla daleko iznad prečke!

27' Odličan napad Crvene zvezde koji se završio slabim šutem Van la Pare!

25' Još jedna intervencija Borjana posle opasnog šuta domaćih igrača! Korner za Totenhem koji je na brzinu izveden!

22' Ndembele je uputio opasan šut ka golu Zvezde, Borjan je morao ceo da se ispruži da bi odbranio ovaj felš!

19' Mogao je Totenhem do stigne do 3:0 za svega 20 minuta igre! Srećom Son promašuje 100% šansu!

16' GOOOOOL SON!  Veoma loša reakcija Rodića kojeg je Lamela izbacio fintom. Potom je uposlio Sona koji je bio potpuno sam!

15' Odličan napad Crvene zvezde, povukao je Marin loptu, uposlio Gobeljića na desnoj strani koji je poslao veoma loš centaršut u kazneni!

AP Ian Walton

Totenhem - Crvena zvezda, Foto: AP Ian Walton

14' Greška poslednje linije, Kejn je uspeo da dođe do kaznenog prostora, ali je uputio veoma slab udarac ka golu Milana Borjana.

9' GOOOOOOOOOL HARI KEJN! Fudbaleri Totenhema do prednosti su stigli golom iz kornera! Kejn je pobegao Degeneku, dobro skočio i glavom savladao Borjana koji je samo ispratio loptu.

5' Još jedan opasan napad domaćih, soloprodor Sona ali šut nije bio dovoljno jak da ugrozi Borjana!

3' Odlično je prevario Hari Kejn svog čuvara, Degenek nije mogao da ga zaustavi, a kapiten "pevaca" je pao u šesnaestercu!

2' Sančez intervencijom nad Tomaneom izbacuje loptu u aut!

1' Zvezda ima prvi napad!

ALO!/D.J.Bužić

Totenhem - Crvena zvezda, Foto: ALO!/D.J.Bužić

UTAKMICA JE POČELA!

Kako javlja naš reporter, na stadionu ima i oko 300 grupisanih "Delija" (kod semafora) koji se čuju!

UTAKMICA USKORO POČINJE!

Komandna TV soba, oko 50 ekrana se nalazi u toj prostoriji! Pokriva svaki pedalj stadiona!

Na stadionu možete pratiti i televizijski prenos iz WC-a!

Još pola sata do početka utakmice!

U Londonu smo upravo videli - SVEMIRSKI BROD! (FOTO, VIDEO)

AUTOR: Za Alo.rs iz Londona Dragutin J. Bužić, I.Dž. DATUM I VREME: 21.10.2019. 22:31 Izveštač "Alo.rs" obišao je novi fudbalski dom londonskih "pevaca" vredan milijardu evra Alo.rs na "Novom Vajt Hart Lejnu", Foto: Alo.rs Dragutin J.

Stadion "Vajt Hart Lejn"!

Ovako je Totenhem pisao o Crvenoj zvezdi, o generaciji 1991., o Goranu Bunjevčeviću...

View this post on Instagram

Stigli smo na stadion Totenhema ? #crvenazvezdafk #crvenazvezda #zvezda #zvezdaježivot #fkcz #czv #ucl

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Oct 22, 2019 at 10:44am PDT

Fudbaleri Zvezde su izašli na teren!

Šahtjor i Dinamo izjednačeni na poluvremenu, Bajer bolji od bezidejnog Atletika (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 22.10.2019. 20:09 U utorak i sredu na programu je 3. kolo grupne faze Lige šampiona. Liga šampiona, Foto: ALO! 20:04 Harkov- Oršić je sjajno prošao jedan na jedan sa leve strane, ali je pogodio unutrašnji deo leve stative!

Pratite tekstualne prenose svih ostalih utakmica trećeg kola Lige šampiona na portalu alo.rs!

POSTAVE:

Postave

printscreen

Postave , Foto: printscreen

Tomane se nalazi u špicu crveno-belih, a iznenađenje je i Van la Para u postavi!

Totenhem izlazi u najjačem sastavu, "velika četvorka" Poketina je spremna za Zvezdu! Kejn, Son, Lamela i Dele Ali predvode "pevce"!

Na meču će biti odana počast Goranu Bunjevčeviću! On je igrao za oba kluba, a veliki trag je ostavio u Totenhemu u periodu od 2001.-2006. godine!

Bez podrške u Londonu! Navijači Zvezde su kažnjeni od strane UEFA, pa na utakmici neće biti crveno-belih pristalica!

It’s @championsleague matchday! ?⚽️ #COYS #THFC

A post shared by Tottenham Hotspur (@spursofficial) on Oct 22, 2019 at 12:21am PDT

Ovako je Totenhem najavio duel sa Zvezdom!

Fudbaleri Crvene zvezde u okviru trećeg kola Lige šampiona igraju u Londonu protiv Totenhema!

TOTENHEM - CRVENA ZVEZDA

Stadion: Vajt Hart Lejn

Sudija: Marko Gvida (Italija)

Totenhem: Gacaniđa, Vertongen, Sančez, Son, Kejn, Lamela, Sisoko, Lai, Ojer, Ndombele, Dejvis.

Klupa: Ostin, Vinks, Dajer, Lo Selso, Fojt, Eriksen, Mura.

Trener: Maurisio Poketino

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Vulić, Marin, García, Tomané, Milunović, Rodić, Gobeljić, Cañas, Van la Parra

Klupa: Popović, Ivanić, Pavkov, Babić, Žander, Petrović, Vukanović.

Trener: Vladan Milojević

Crvena zvezda dolazi u London sa dobrom šansom da napravi dobar rezultat! Izabranici Maurisio Poketinija su u višemesečnoj krizi, a poraz u prošlom kolu o Bajerna na njihovom "Vajt Hart Lejnu", im je jedan od najtežih u istoriji (7:2)!

U dva odigrana meča, Crvena zvezda ima tri boda, dva više od današnjeg protivnika. U drugom meču grupe B u isto vreme igraju Olimpijakos i Bajern.

Crveno-beli i "pevci" su već igrali u Evropi, to je bilo davne 1972/73 godine u osmini finala Kupa UEFA, a tada je Totenhem prošao dalje (inače su bili branioci trofeja), jer su bili bolji u dvomeču rezultatom 2:1 (2:0 u Londonu i 1:0 u Beogradu)!

Zvezda je devet puta gostovala engleskim klubovima i ostvarila samo jedan trijumf (uz po četiri poraza i remija). Taj trijumf je ostvaren protiv Liverpula 1973, kada su Lazarević i Janković doneli 1:2 crveno-belima.