Srbija - Luksemburg
EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Srbija - Luksemburg, Foto: EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na gostovanju, bili smo bolji od Luksemburga rezultatom 3:1. Tumbakovića može da raduje forma srpskog golgetera Mitrovića koji je na ovom meču postigao dva gola! Odličan je bio i Sergej Milinković-Savić koji je odlično uposlio prvu "devetku" Srbije, a Radonjić je bio sjajan od kad je ušao u igru, svojom brzinom je značajno doprineo kontranapadima "Orlova"! Ono što mora da zabrinjava Ljubišu Tumbakovića je zadnja linija njegovog tima, koja je dopuštala mnogo prilika za napadače Luksemburga, neki udarci su zaustavljeni veštinom Dmitrovića, ali većina šuteva je "odbranjena" stativom, prečkom ili uz malo sreće!

Srbija se nalazi na trećem mestu posle pet utakmica!

Luksemburg - Srbija 1:3

94' Pokušale su obe selekcije sa brzim napadima da ugroze golove, ali do veće opasnosti nije došlo!

90' Spetljao se Mitrović, hteo je da zaobiđe golmana, ali je Moris uspeo da interveniše!

90' Igra se još četiri minuta!

88' Odlični driblinzi Radonjića, kao munja je prevazišao dvojicu fudbalera Luksemburga, ali mu je pas kao Mitroviću bio veoma loš!

85' Na drugoj strani preslikana situacija ali iz izglednije prilike. Mogu da žale domaći igraču za propuštenim šansama!

84' Loš šut Gaćinovića sa 23 metara, koji ide preko gola!

78' GOOOOOL MITROVIĆ! Srbija ponovo ima prednost! Opet Mitrović! Ovo mu je 28. gol u dresu Srbije!

Odlična asistencija Milinković-Savića ka Mitroviću kome nije bilo teško da završi posao!

77' Luksemburg propustio stopostotnu šansu! Lopta je došla do Da Mote, koji je iz dobre pozicije šutirao slabi, pored leve stative.

Srbija je primila 12 golova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo!

72' SPAŠAVA DMITROVIĆ SRBIJU! Sa gol linije je skinuo loptu!  Na drugoj stativi šutirao je Da Mota, a naš čuvar je sa gol linije uspeo da odbrani.

70' Opasni su naleti domaćih igrača, uspeli smo da se odbrani u par navrata!

67' Radonjić je sjajnoprošao po desnoj strani, hteo je na drugoj stativi da pronađe Mitrovića, ali nije uspeo u tome pošto se golman isprečio.

65' GOL TURPELA!

Uspavala se naša odbrana i Turpel je iskoristio spušten gard naših defanzivaca!

61' Dvostruka izmena kod domaćih! Kod nas je izašao Lukić a ušao Gaćinović!

54' GOOOOOOOOOL NEMANJA RADONJIĆ! Drugi gol u dresu Srbije iz 12 nastupa! Najavili smo bržu igru njegovim ulaskom! Srbija je iz dva šuta u okvir mreže postigla isto toliko golova (Kao što su Portugalci dali 4/4 u Beogradu).

Milinković-Savić uspeo je da pošalje loptu do Radonjića, fudbaler Marseja se namestio, lepo gađao i pogodio. Golman Luksemburga bio je nemoćan.

51' Sjajna akcija Srbije, ušao je Ljajić duboko u boks Luksemburga, pokušao je da vrati Mitroviću ali su uspeli da se odbrane domaći fudbaleri!

48' Radonjić je iskoristio svoju svežinu i brzinu, ali je neprecizno centrirao!

Izašao je Katai ušao je Radonjić!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Srbija vodi posle prvog poluvremena 1:0!

KRAJ POLUVREMENA!

45' Jedan minut nadoknade!

44' STATIVA TILA! Mogao je Luksemburg da izjednači posle udarca Tila, puno sreće za Srbiju! Na ovoj utakmici su pogodili i prečku ranije u meču!

Ana Brnabić

Ana Brnabić, Foto: EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Premijer Luksemburga Gzavije Betel ugostio je u Luksemburgu srpsku premijerku Anu Brnabić i njenu partnerku doktorku Milicu Đurđić, a sada gledaju utakmicu zajedno!

40' Mogao je Ljajić da duplira prednost ali je petljao sa loptom, pa je šansa propuštena!

35' GOOOOOOOL MITROVIĆ! Nastavio je seriju golova Aleksandar Mitrović ovo je njegov četvrti gol u kvalifikacijama! A to mu je 27. gol na 52. utakmici za Srbiju! Izjednačio se sa Predragom Mijatovićem na osmom mestu večne liste!

Kolarov je sjajno centrirao, a Mitrović je glavom savladao golmana Luksemburga.

34' Odlično reaguje kapiten Luksemburga posle centaršuta Kolarova, korner za Srbiju izvodi Ljajić, ali bez opasnosti!

32' Blokira Mareiro šut Mitrovića! Žestok start Devila nad Lukićem i prvi žuti karton na meču!

27' Odlično igra Luksemburg! Dmitrović spašava Srbiju posle centaršuta Rodrigresa i šuta glavom Martinsa koji je nadvisio svog čuvara Rukavinu!

25' Uposlio je Ljajić odlično Mitrovića, ali je još boljom intervencijom Gerson odreagovao!

24'  Pokušava Srbija iz kontre, ali slabo je Katai povukao

22' Izgubio je Kolarov loptu na polovini Srbije,  Vinsent Til je odlučio da se iz daljine oproba, srećom Dmitrović je bio na mestu!

17' Luka Milivojević je ispucao loptu ka Mitroviću. Napadač Fulama želeo je sve sam i zbacio je sa svojih leđa trojicu fudbalera domaćih. Snažno je šutirao, ali je lopta završila pored gola.

15' Milinković-Savić je hteo da doda loptu to Kataija, koji je bio nešto sporiji i golman je uspeo pre njega da dođe do lopte.

12' Loša odluka Spajića koji je veoma neprecizno vratio loptu Dmitroviću. Golman Srbije je bio na pogrešnoj nozi i morao je da čak dva puta ukliza da bi otklonio opasnost

Posle deset minuta igre Srbija je imala jednu odličnu akciju posle koje je Mitrović šutirao glavom pored gola!

9' Veoma loše izvođenje kornera Kolarova

7' Opet Mitrović, ovog puta je izblokiran njegov udarac sa 13 metara.

6' Odlično proigravanje Sergeja ka Ljajiću, potem je Adem centrirao Mitroviću koji je glavom poslao loptu pored stative. Lepa akcija naših fudbalera

ALO!/D.J.Bužić

Srbija - Luksemburg, Foto: ALO!/D.J.Bužić

4' Sudija nije svirao očigledan prekršaj, ali je na drugoj strani svirao prekršaj nad Bareirom

Utakmica je počela!

Srpska himna je ispraćena aplauzima! Na stadionu se nalazi oko 2500 srpskih navijača!

Posle ispadanja sa Mundobasketa nastao je potpuni haos među građanima Srbije, zemlja je podeljena! Šta vi mislite? (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 10.09.2019. 16:47 Glasajte i šaljite svoje komentare! Srbija - Španija, Foto: printscreen Košarkaška reprezentacija Srbije je izgubila od Argentine 97:87 i ovim porazom "Orlovi" su završili takmičenje na Mundobasketu u Kini!

Počelo je intoniranje himni!

Grupa B:

stadion: Žozi Bartel

sudija: O. Grinfeld (Izrael)

Luksemburg: Moris – Gerson, Šano, Karlson – Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans – V. Til, Devil, Sinani; Selektor: L. Holc.

trener: Luk Holc

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov – Milivojević, Lukić – Katai, Ljajić, Milinković-Savić, Mitrović.

trener: Ljubiša Tumbaković

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje Luksemburgu u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Posle debija Ljubiše Tumbakovića u Beogradu protiv Portugala, na utakmici u kojoj su "Orlovi" poraženi 4:2, Srbija je drastično smanjila šansu da se plasira putem kvalifikacija.

Shodno tome ne bi trebalo da vas začudi izmešana postava naše selekcije pošto će biti fokus na uigravanju, da bi se što bolje pripremili za plej-of Lige nacija koji se igra u martu 2020. godine.

Selektor Ljubiša Tumbaković odlučio je da u odnosu na subotnji duel protiv Portugala ostavi samo četvoricu igrača - golmana Dmitrovića, štopera Maksimovića, vezistu Milivojevića i napadača Mitrovića. Novi selektor "orlova" je odlučio da promeni formaciju, pa se vratio na sistem sa četvoricom igrača pozadi.

Srbija i Luksemburg posle četiri odigrana meča imaju po četiri boda, a Tumbaković neće moći da računa na povređenog Jovića i Tadića koji nije otputovao sa timom.