EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Luka Jović

Luka Jović, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Srbija - Litvanija na portalu ALO!

Fudbaleri Srbije ostvarili su prvu pobedu u kvalifikacijama i tako došli do četvrtog poena u grubi B. Nalazimo se na trećem mestu ali imamu utakmicu više u odnosu na Portugal koji se nalazi na četvrtom mestu! Luksemburg je drugi sa istim brojem bodova kao i mi, ali sa boljom gol razlikom i utakmicom više. Ukrajina ima 10 bodova iz četri utakmice!

KRAJ UTAKMICE!

92' GOOOOOOOOOOOOOOL! Ljajić na dodavanje Kataija donosi prednost od 4:1!

Još tri minuta se igra!

89' Probali su gosti sa desne strane da priprete golu, ali nakon centaršuta Dmitrović je prvi stigao do lopte!

Izlazi strelac trećeg gola Luka Jović, na teren ulazi povratnik među "Orlove", Aleksandar Katai!

85' Pokušali su gosti da dođu do gola, ali to rade veoma bezopasno, naš štoper interveniše glavom i šalje loptu u korner ali sjajni Dmitrović sprečava da lopta izađe!

83' Kolarov je izveo slobodan udarac koji odlazi u korner, nakon kornera ništa..

82' Solo prodor najskupljeg Srbina u istoriji fudbala, je završen faulom na ivici šesnaest metara!

81' NOVA PREČKA ZA JOVIĆA! Lopta poslata u 16 metara i reakcija Luke koji potkopava loptu pred golom i pogađa prečku!

Tadić je izašao, zamenio ga Ljajić!

10-ak minuta do kraja, naši fudbaleri drže loptu u svom posedu i ne dozvoljavaju rivalu da zapreti!

Reakcija Krstajića posle primljenog gola!

Na terenu je Andrija Živković koji je zamenio Filipa Kostića!

70' PENAL ZA LITVANIJU!  Novikovas je izveo najstrožiju kaznu i Dmitrovića poslao na jednu, a loptu na drugu stranu. Rezultat je 3:1

67' Dosta konfuzije u kaznenom prostoru Litvanaca. Pošto niko nije mogao da šutne loptu zbog prevelike gužve pred golom gostiju, na kraju je Lukić u leđa napucao Kostića koji je bio u nedozvoljenoj poziciji.

65' U velikoj želji da dođe do lopte Tadić je napravio faul. Sudija je posegnuo za pištaljkom zbog opasne igre!

61' Probao je Jović veoma atraktivno posle jednog odbitka od igrača Litvanije. Zahvatio je loptu volejom ali nije dovoljno jako šutnuo loptu!

Sporiji deo igre, bez završnog pasa za gol šansu!

54' Šut sa distance Šimkusa za potencijalnu opasnost za Dmitrovića, srećom, lopta je otišla pored gola!

52' Filip Kostić prvi je šutirao u drugom poluvremenu. Nudio mu se Jović, ali se odlučio na udarac koji je odbranio golman Bartkus.

46' POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Trener Litvanije izvršio jednu promenu, izašao Jankauskas a ušao Čevdukas.

---------------------------------------------------------------------------------------

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA!  Sudija je odmah svirao kraj!

44' Mogao je i Kostić da se upiše još u strelce ali ga je sprečio golman Bartkus

41' Kontroliše Srbija igru i stvara šanse kod gola Litvanije posle brzih dodavanja, ali fali završni pas koji bi doveo "orlove" do velike prednosti!

MAJSTORIJA LUKE JOVIĆA!

34' LUKA JOVIĆ GOOOOOOOOOOOL! Nepun minut nakon što je Litvanija izvela loptu sa centra posle druge kapitulacije lopta je došla do Jovića koji je namestio levu nogu i plasirao loptu sa 20-ak metara od gola!

33' GOOOOOOOOOOOOOOOL MITROVIĆ! Odlična akcija po desnoj strani i nakon duplog pasa i asistencije Dušana Tadića, Mitrović tuče loptu  po sred mreže!

31' Srbija sve opasnija, još jedan gol visi u vazduhu!

27' PREČKA JOVIĆA! Poslao je Tadić loptu po zemlji pred golom Litvanije, lopta je stigla do Jovića koji je pogodio prečku!

20' GOOOOOOOOOOOOOL MITROVIĆ! Loša intervencija igrača Litvanije nakon pasa ka Mitroviću, a ovaj koristi poklon gostiju!

13' Sam pred golmanom je bio novo pojačanje Real Madrida, koji je šutirao pravo u njega!

Litvanski navijači bodre svoje ljubimce i to veoma glasno, iako ih ima 20-ak.

Ukrajinci vode protiv Luksemburga sa 1:0. Strelac gola je Jaremčuk.

Srbija - Litvanija

ALO! V.Žarić

Srbija - Litvanija, Foto: ALO! V.Žarić

I da je kojim slučajem publika došla na stadion, oni ne bi mogli da posmatraju utakmicu na ovom delu zapadne tribine pošto je renoviranje u toku!

7' Konfuzija u odbrani Srbije, slobodan udarac je prošao celu defanzivnu liniju, štoper "orlova" je vratio loptu golmanu Dmitroviću koji je ispucao loptu!

2' Aleksandar Kolarov je uputio prvi šut na utakmici, nakon slobodnog udarca i kombinacije Tadić-Kolarov, kapiten je pogodio samo spoljni deo mreže!

Na tribinama ipak ima podrške ali za gostujuće fudbalere!

UTAKMICA JE POČELA!

NI ŽIVE DUŠE KOD MARAKANE!

Marakana Srbija - Litvanija

Marakana Srbija - Litvanija, Foto: ALO! V.Žarić

SASTAVI:

Stadion: Rajko Mitić Gledalaca - Sudija: Adrijen Džakote, Švajcarska

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov, Maksimović, Lukić, Mitrović, Tadić, Kostić, Jović.

Litvanija: Bartkus, Klimavičijus, Palionis, Andriuškevičijus, Jankauskas, Šimkus. Laukžemis, Novikovas, Slivka, Černič, Baravikas.

Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Litvanija na portalu ALO!

Fudbaleri Srbije dočekuju Litvaniju u okviru četvrtog kola Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Srbija dočekuje Litvance na praznoj Marakani posle potpunog debakla protiv Ukrajine u Lavovu i poraza od 5:0!

Meč počinje u 20.45 časova, a mogao bi da bude poslednji za selektora Mladena Krstajića, koji je već na tankom ledu posle katastrofalnog poraza u prošlom kolu!

Fudbaleri Srbije se nalaze na poslednjem mestu u grupi B sa samo 1 bodom i gol razlikom 1:6. Večerašnji rival je pretposlednji sa istim brojem poena ali boljom gol razlikom 2:3.