Tanjug/AP, Armando Franca

Portugalija . Srbija, kvalifikacije za EURO 2020, Foto: Tanjug/AP, Armando Franca

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Portugalija - Srbija na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE! Portugalija - Srbija 1:1 (1:1)

90' Ponovo Gerero, koliko smo sada sreće imali! Lopta je pogodila spoljni deo mreže!

88' Gerero slobodnjak, bez opasnosti po Dmitrovića.

73' Nema penala! Sudija Marčinjak je posle konsultacija sa pomoćnikom poništio odluku!

72' Penal! Penal za Portugal! Sudija Marčinjal je pokazao na belu tačku, lopta je pogodila u ruku Rukavinu.

71' Velika gužva pred golom Dmitrovića.... Lopta izbačena sa gol linije

69' Bernard Silva je bio kratak, a Karvaljo nije uspeo da zahvati loptu.

66' Oštar centaršut Rafe Silve, a Andre Silva nije uspeo da zakači loptu pred golom.

58' Lazović pronašao Ljajića, koji šutira preko gola.

57' Portugalci traže penal, a lopta pogodila u kuk Rukavinu.

57' Danilo pokušao još jedanput sa distance... Sada lopta odlazi visoko preko gola.

49' Mitrović do Lazovića, koji ulazi u kazneni prostor, šutira iskosa Rui Patrisio međutim brani.

46' Meč je nastavljen. Možemo da odahnemo, Tadić se u finišu prvog poluvremena žalio na povredu, posle divljačkog starta Pepea, ali nastavio je da igra.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 1:1

45' Tadić pravi rusvaj, proturio loptu kroz noge Danilu, Lazović i samo korner.

44' Divljači start Pepea nad Tadićem. Žuti karton.

44' VKakva šansa za Srbiju, Radonjić je centrirao, Mitrović posle udarca Dijaza nije stigao do lopte, koja se odbila do Tadića, a on sa šest metara šutira preko gola.

42' 1:1 GOOOOOOL! Šteta primamo gol. Portugalci su izjednačili bombom Danila Pereire koji je raspalio po lopti, lopta je očešala prečku i završila u mreži.

38' Opasnan je evropski šampion i bez Ronalda. I dalje nas pritiska Portugal.

31' Lisabon je u šoku, Kristijano Ronaldo izlazi zbog povrede.

24' Opet velika gužva pred našim golom, Dmitrović je siguran

23' Tadić izbacuje Radonjića, golman Portugala je brži.

22' Ponovo Ronaldo, prima loptu pored Milenkovića, sreća ne prolazi.

16' Gaćinović ne može da nastavi meč, u igri je Radonjić.

15' Još jedna stopostotna šansa za Portugaliju. Rafa Silva je bio sam ispred Dmitrovića, ali golman "orlova" brani!

12' Posle promljenog gola, Portugalci su sve opasniji. Ofanzivni Ronaldo preti

9' Šut Ronalda sa 30 metara, Dmitrović brani

7' 1:0 GOOOOOOL! Tadić je siguran sa bele tačke, Srbija vodi usred Lisabona!

6' PENAL ZA SRBIJU! Tadić do Gaćinovića, koji je izašao sam pred Ruija Patrisija, golman Portugalije se zakucao u njega, pa je sudija Marčinjak pokazao na belu tačku.

5' Velika šansa za Portugal! Kakva greška i kakva sreća za Srbiju! Loše je intervenisao Rukavina, lopta u peterac, loša reakcija Milenkovića i Spajića, a Karvaljo je šutirao zamalo pored gola.

1' Utakmica je počela! Srećno, "orlovi"!

Igrači su na terenu, u toku je intoniranje himni. Uskoro se očekuje početak meča!

Selektor Mladen Krstajić je ostavio Sergeja Milinkovića Savića na klupi, u srednjem redu meč počinje Mijat Gaćinović, a ogromno iznenađenje je Filip Mladenović, bivši levi bek Crvene zvezde, u prvih 11.

SASTAVI:

PORTUGAL: Rui Patrisio - Žoao Kanselo, Pepe, Ruben Dijaz, Rafael Gerero - Vilijam Karvaljo, Danilo, Rafa Silva - Ronaldo, Dijego Souza, Bernardo Silva.

SRBIJA: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Spajić, Mladenović - Maksimović, Gaćinović - Lazović, Tadić, Ljajić - Mitrović.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Portugalija - Srbija

Srpski fudbaler Dušan Tadić, pred duel protiv Portugalije u Lisabonu, poručio je da se svi problemi ostavljaju u prošlosti i da je sve podređeno plasmanu na EURO posle dve decenije čekanja.

"Ako se pogleda prošlost imali smo dosta problema sa nekim incidentima koji su nas izbacivali iz takmičenja, poput Ðenove i Albanije. Svesni smo da možemo da ugrozimo Portugaliju, iako je najteže gostovanje, ali verujemo u sebe i dobar rezultat", rekao je je Tadić na konferenciji za novinare u Lisabonu.

Vezista Ajaksa, koji će u Lisabonu biti kapiten Srbije, ističe da ne preti prvaku Evrope iako priželjkuje dobar rezultat.

"Želimo da se plasiramo na EP, to nam je cilj. Neće biti lako, ali učinićemo sve da dođemo do njega", optimista je sjajni fudbaler.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić rekao je danas da je meč protiv Nemačke model po kome treba igrati i protiv Portugalije u Lisabonu i poručio da ima ideju kako da njegova ekipa ugrozi protivnika na startu kvalifikacija za EURO 2020.

"Portugalija je favorit broj jedan u grupi, prvak Evrope i jako kvalitetna selekcija. Gledao sam njihov meč protiv Ukrajine, poštujemo ih, ali ih se ne bojimo", rekao je Krstajić na konferenciji za medije u Lisabonu.

On je podsetio na povrede Nemanje Matića, Ljubomora Fejse, Aleksandra Kolarova, Filipa Kostića i Aleksandra Prijovića, ali da veruje u svoj tim.

"Momci koji su igrali u Nemačkoj pokazali kvalitet, bili su vrlo disciplinovani i to je model koga treba da se držimo. Ne gledamo druge, samo nas i znamo koje su naše prednosti protiv Portugalije. Gledamo da imamo što manje mana, a da se iskoristimo sve one u Portugaliji", rekao je selektor.

Reprezentacija Srbije počinje novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020 u Lisabonu protiv Portugalije.