EPA-EFE/SIMONE VENEZIA
SPAL - Lacio

Alessio Tarpini/ANSA via AP

SPAL - Lacio, Foto: Alessio Tarpini/ANSA via AP

Fudbaleri Lacija poraženi su na gostovanju SPAL-u rezultatom 2:1 (0:1), u meču 3. kola italijanske Serije A.

Nebesko-plavi imali su tri boda u džepu, ali su domaći odigrali odlično poslednjih 30 minuta, preokrenuli i došli do prve pobede.

Lacio je poveo golom Ćiro Imobilea sa penala na kraju prvog poluvremena!

Odnos snaga u drugom poluvremenu bio je apsolutno drugačiji, a preokret SPAL-a najavio je Petanja u 63. minutu, nakon asistencije srpskog internacionalca Nenada Tomovića.

Prvi trijumf domaćima u nadoknadi vremena doneo je Slovenac Jasmin Kurtić, sigurnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Uzbudljivo je bilo i u Parmi gde je domaćin položio oružje pred silno pojačanjim Kaljarijem – 1:3.

Sardi su u prva dva kola doživeli dva poraza i bilo je za očekivati da prorade. Defanzivac Luka Ćepiteli je šokirao Tardini sa dva gola u prvom poluvremenu i vođstvo gostiju od 2:0.

Uspela je Parma da smanji na 1:2 posle nepunih sat vremena igre. Veliko pojačanje Mateo Darmijan je na debiju asistirao za Barilju i nadu Krstaša

Đovani Simeone je u prvom meču za Kaljari postigao sjajan gol. Vukao je loptu sa centra a onda udarcem sa 18 metara pogodio ugao Parminog gola.

Fudbaleri Atalante slavili su na gostovanju Đenovi sa 2:1 zahvaljujući golu Duvana Zapate u petom minutu sudijske nadoknade.

Uzbudljiva utakmica igrala se na stadionu 'Luiđi Feraris'. Iako su gosti igrali agresivnije, nisu se u napadu ustručavali ni domaći.

Ipak, prvi gol postignut je sa bele tačke. Luis Muriel doneo je prednost Atalanti u 64. minutu. Kazneni udarac dosuđen je pošto je Zapata pao u šesnaestercu.

Činilo se do kraja da će to biti rezultat kojim će se završiti meč. Ipak, u samoj završnici viđen je još jedan penal - izjednačenje domaćima doneo Domeniko Krišito.

Napadali su gosti u nastavku, pa je u petom minutu nadoknade Zapata pogodio za pobedu gostiju. Atalanta je zabeležila drugu pobedu, dok je Đenova pretrpela prvi poraz.

AC Milan

AC Milan, Foto: EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Prva pobeda Rome u sezoni samo je nagovestila kakvo je pojačanje dobila u Henrihu Mhitarjanu, Jermenu koji je došao u Seriju A iz Engleske da oživi karijeru.

Početak obećava - „vučica” je na krilima bivšeg asa Borusije, Mančester junajteda i Arsenala bila ubedljiva protiv Sasuolo na „Olimpiku” (4:2) i konačno se pomerila iz donjeg dela tabele.

Čak 4:0 vodio je tim Paula Fonseke nakon 33 minuta igre. Prvi je mrežu gostiju zatresao Brajan Kristante glavom posle kornera i tada je pukao sistem Sasuola.

Edin Džeko je na centaršut Aleksandra Kolarova povisio na 2:0, pre nego se upisao i Mhitarjan.

Da će Sasuolo doživjeti poraz u "Večnom gradu" bilo je jasno u 33. minutu kada je Džastin Klajvert rutinski pogodio za 4:0 nakon kontranapada, a tri od četiri gola namestio je Lorenco Pelegrini.

Gosti su u nastavku odigrali ponosno i izbegli debakl zahvaljujući dvostrukom strelcu Domeniku Berardiju.

Drugi trijumf zaredom upisao je Milan, i to na gostovanju Veroni, povratniku u elitni rang.

„Rosoneri“ su dominirali nakon što je napadač domaćina Marijuš Stepinski dobio crveni karton u 21. minutu, a gol vredan tri boda postigli su iz penala sredinom drugog poluvremena.

Pogodio je Kšištof Pjontek u 68. minutu za prvi gol u sezoni i naneo Veroni prvi poraz.