AP Photo/Darko Vojinovic

(AP Photo/Darko Vojinovic)

Srbija - Portugal, Foto: (AP Photo/Darko Vojinovic)

SRBIJA - PORTUGAL 2:4

Srbija posle četiri odigrana meča ima skor od pobede, remija i dva poraza, dok je Portugal ostvario prvi trijumf. Naše fudbalere očekuje za tri dana utakmica sa Luksemburgom, dok Portugalci igraju sa Litvanijom.

Za nas su golove postigli Milenković (67. min) i Mitrović (84. min), dok su za Portugal bili precizni, Karvaljo (42), Gedeš (58), Ronaldo (80. iz ofsajda) i Silva (86).

"Orlovi" se nalaze u nemogućoj pozicijiza plasman na Evropsko prvenstvo putem kvalifikacija, pošto prvoplasirana Ukrajina ima devet bodova i utakmicu više.

KRAJ UTAKMICE!

93' Šut Kataija, Patrisijo siguran!

92' Slobodan udarac za Srbiju! Bez opasnosti za gol!

90' Pet minuta nadoknade!

Ušao je Jović izašao je Milivojević!

86' GOOOOOOOOOOL SILVA!

Bernardo Silva je ostao sam u kaznenom, Kolarov nije blokirao a njemu nije bilo teško da zatrese mrežu!

85' GOOOOOOOOOL MITROVIĆ!

Gol Mitrovića, odlična bomba sa 25 metara!

83' Katai menja Kostića

80' GOOOOOL RONALDO! Konačno postigao gol protiv Srbije!

Asistencija Silve ka Ronaldu koji je bio u ofsajdu, linijski sudija nije odreagovao i gol je priznat!

77' Uskoro bi mogli da vidimo Jovića na terenu!  Napadač Real Madrida se zagreva!

Čuje se sa tribina "Svi u napad!"

72' PAO JE KOLAROV U ŠESNAESTERCU , ČAKIR POKAZUJE DA NEMA PENALA!

70' Projektil Ljajića! Patrisio je jedva spasio gol!

67' GOOOOOOL MILENKOVIĆ!

Na stadionu ima 39.839 gledalaca!

AP Photo/Darko Vojinovic)

Srbija - Portugal, Foto: AP Photo/Darko Vojinovic)

65' Zamenio ga je Kanselo!

63' Povreda Semeda je pauzirala igru!

58' GOOOOOOL GUEDEŠ!

Odlični dribling Guedeša sa kojim je prevario Maksimovića! Uputio je udarac u dalji ugao i Dmitrović nije imao nikakvu šansu!

55' Sumnjiva odluka Čakira posle kontre Srbije, Kostić je poslao loptu ka Mitroviću koji je ostvario minimalan kontakt sa Fonteom, sudija je svirao faul!

53' Odlična akcija gostiju sa leve strane, probio je Gedeš i centrirao, srećom na mestu je bio Dmitrović koji sigurno hvata loptu!

49' Opet Ronaldo! Ovog puta iz slobodnog udarca, još bliže golu nego prošli šut! Naši moraju da se trgnu!

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Srbija - Portugal, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

47' Ronaldo je zapretio veoma opasnim šutem sa ivice šesnaesterca! Lopta je prošla tik pored gola!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ POLUVREMENA!

42' GOOOOOOOL KARVALJO!

Loša intervencija Dmitrovića koji se sudario sa Milenkovićem, a najbolje se snašao Karvaljo!

39' Zaustavio je čistu kontru sudija Čakir posle faula Dijasa, loša odluka!

37' Najbolja šansa za Srbiju, Lazović je opet probio i centrirao, iako nije bio najpreciznije ubacivanje, lopta je stigla kod Kolarova koji je slabijom nogom uputio šut koji je otišao pored stative!

36' Odlično proigravanje Tadića za Lazovića koji je probio po levoj strani, poslao je loptu u šesnaesterac ali Mitrović je bio u ofsajdu! Dobili su ovacije za napad!

33' Još jedan centaršut, ovog puta Kolarova, koji niko ne može da pokupi!

ALO! D.Vukajlović

Srbija - Portugal, Foto: ALO! D.Vukajlović

Zahvalnost Česima za podršku na Kosovu!

29' Rasplamsala se igra, opasnost po obe mreže! Pokušali smo novim centaršutom da ugrozuimo gol Portugala, još jednom falio je igrač na toj poziciji. Usledila je kontra Portugala, a Ronadlo je imao priliku da se po prvi put upiše u strelce kad su u pitanju mečevi sa Srbijom!

28' Odlično je pokušao Kostić da sa leve strane lobuje Patrisija, lopta je završila tik iznad gola!

24' Dribling Lazovića, ušao je Gerero u njegovu putanju, pa je bivši kapiten Zvezde morao da centrira, niko nije uspeo da zahvati loptu!

23' Oslobodili smo se pritisksa Portugala, držimo loptu u nogama

Dvadeset minuta je proteklo, Srbija je imala jednu opasnu kontru, dok je Portugal diktirao tempo utakmice

17' Odlična intervencija Gerera nad Lazovićem za kontru Portugala, srećom prave fudbaleri gostiju faul u napadu

15' Centaršut za Srbiju, ali golman Portugala hvata "živu loptu", ostajemo sa jednim udarcem ka golu gostiju!

13' Prvi šut Portugalaca ka golu Srbije, Mendeš je poslao loptu van gola!

Ovako izgleda jug Marakne!

10' Loša lopta Kostića u kontri Srbije, hteo je da promeni stranu ali je to loše ispalo

Sa severne tribine se čuje: "Mesi, Mesi, Mesi"

7' Udarac iz ugla za Portugal, kratko izveden korner, Dmitrović boksuje loptu!

ALO Foto: Miloš Dreković

Srbija - Portugal, Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

Tu su i kolege iz Portugala

3' Dobra intervencija Maksimovića pred golom Srbije koja je napravila kontru koju je poveo Kostić, on je potom centrirao, Mitrović je spustio loptu Tadiću, kojem je Patrisio odbranio šut!

UTAKMICA JE POČELA!

Zagrevanje uz pesmu "Pukni Zoro"! Intoniraju se himne! Na stadionu je i oko 50-ak navijača Portugala!

ALO Foto: D. J. Bužić

Srbija - Portugal, Foto: ALO Foto: D. J. Bužić

A tu smo i mi! Nikad nismo izgledali bolje, na novom semaforu fudbalskog kluba Crvene zvezde!

Ostalo je još malo karata i to samo na severu i jugu, a kako naš reporter javlja, tapkaroši prodaju karte za istok 1000 dinara i za zapad 1500!

Velika gužva se nalazi ispred stadiona, ali neće biti popunjen do kraja stadion zbog lošeg vremena!

Zvezdin tenk je i dalje glavna atrakcija ispred stadiona!

Iznenađenje u postavi, Luka Jović nije u startnih 11!

SRBIJA - PORTUGAL

Srbija: Dmitrović - Milenković, Maksimović, Nastasić - Lazović, Milivojević, Matić, Kolarov - Tadić, Mitrović, Kostić.

Klupa: Rajković, Radunović, Rukavina, Mladenović, Katai, Radonjić, Jović, Gobeljić, Spajić, Lukić, Milinković Savić, Ljajić.

Trener: Ljubiša Tumbaković

Srbija - portugal

printscreen

Srbija - portugal, Foto: printscreen

Portugal: Rui Patrisio - Semedo, Fonte, R. Dijas, Gereiro - Danilo, B. Fernandeš, Karvaljo - B. Silva, Ronaldo, Guedeš.

Klupa: Sa, Beto, Kariso, Mutinjo, Žota, Rafa Silva, Sančes, Neveš, Rui, Kanselo, Pici, Feliks.

Trener: Fernando Santoš

Fudbalska reprezentacija Srbije nastavlja kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se održava 2020. godine u 12 različitih gradova i zemalja!

"Orlovi" posle debakla od Ukrajine i pobede nad selekcijom Litvanije, u novi ciklus ulaze sa novim selektorom! Ljubiša Tumbaković debitovaće na klupi reprezentacije na utakmici protiv Portugalije, a o protivniku ima samo reči hvale:

"Portugal je ekipa koja je izgubila jednu utakmicu od poslednjih 15, i to na Svetskom prvenstvu od Urugvaja. Poslednji gol iz igre su primili u septembru prošle godine. Kompaktna ekipa... Pominjemo Kristijana Ronalda, ali imaju toliko dobrih igrača u svim ostalim linijama tima. Ako budemo želeli nešto da napravimo moramo da držimo koncentraciju svih 90 minuta. Imaju sjajne pojedince, ali ih imamo i mi. Timski rad svih igrača i odgovornost će odlučiti ko će proći bolje" - rekao je naš selektor.

Očekuje se da na teren izađe i najveća zvezda Portugala, Kristijano Ronaldo, koji je u prvoj utakmici sa reprezentacijom Srbije koja je odigrana u martu ove godine, izašao iz igre zbog povrede u 29.minutu meča!

Ta utakmica je završena rezultatom 1:1, "Orlovi" su poveli u 7. minutu utakmice kada je Tadić realizovao penal, a izjednačenje je doneo Pererira, bombom sa više od 30 metara matirao je Dimitrijevića koji je gol ulepšao paradom!