Real Sosijedad
EPA/Javier Etxezaretta

Real Sosijedad, Foto: EPA/Javier Etxezaretta

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Betis sa 3:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Gosti su poveli golom Lorena u 12. minutu, a domaći su izjednačili autogolom Havija Garsije u 22. minutu.

Vilijan Žose doneo je vođstvo Sosijedadu golom u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Portu u 58.

Sosijedad je prekinuo niz od dva poraza i posle pete prvenstvene pobede popeo se na četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i petoplasirani Atletiko Madrid.

Betis je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 18. mesto na tabeli sa devet bodova.

Nešto ranije, u prvom meču nedeljnog programa, fudbaleri Alavesa savladali su Seltu sa 2:0.

Domaćin je poveo u 50. minutu golom Lisandra Magaljana, a konačan rezultat postavio je Lukas Peres u 82. minutu. Alaves ima tri pobede i sa 11 bodova zauzima 13. mesto, dok je klub iz Viga pretrpeo četvrti poraz u ligi i 18. je na tabeli sa devet bodova.

Viljareal je golom Ekambija u prvom poluvremenu došao do 14. boda, dok Espanjol ima svega pet.

Bilbao nije opravdao ulogu favorita, iako je poveo golom Vilijamsa, ali je autogol Martinesa gostima doneo bod.

Alaves je bio bolji od Selte a oba gola viđena su u drugom poluvremenu - Magaljan u 50. i Lukas Peres u 82. Alaves ima 11, Selta devet bodova.

Inter strepeo zbog Srbina, umalo prokockali 4:1! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ M.D. DATUM I VREME: 20.10.2019. 15:17 - 20.10.2019. 15:30 Osmo kolo Serije A Romelo Lukaku, Foto: AP Photo/Luca Bruno Fudbaleri Intera pobedili su Sasuolo u osmom kolu Serije A na gostovanju rezultatom 4:3 u okviru osmog kola Serije A!