Antoan Grizman i Ansu Fati
AP Photo/Joan Monfort

Antoan Grizman i Ansu Fati, Foto: AP Photo/Joan Monfort

Atletiko Madrid nije nepobediv, nagovestio je to Eibar pre reprezentativne pauze, a sada potvrdio Sosijedad.

"Kolćonerosi" su prvi put u sezoni izgubili bodove - poraženi su u Baskiji 2:0, pa im je Real Madrid došao na samo bod zaostatka.

Partizan počeo uspavano, pa onda za 20 minuta "RAZNEO" Proleter! (FOTO/VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 14.09.2019. 22:20 - 14.09.2019. 22:28 Fudbalski klub Partizan gostuje ekipi Proletera u okviru 8. kola Superlige Srbije. Partizan - Malatija, Foto: FK Partizan Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu na gostovanju u Novom Sadu protiv ekipe Proletera sa ubedljivih 3:0.

Sosijedad je pretio, a onda u drugom poluvremenu zadao udarac - Norvežanin Edegord je u 58. minutu matirao Oblaka uz pomoć našeg Stefana Savića, od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Oblak je bio u nokdaunu nakon što ga je Monreal pogodio loptom u glavu i matirao ga. Slovenački golman je nakon toga i zamijenjen...

Tada je i bilo jasno da Atletiko teško može da izbegne poraz.

Barselona je priredila još jednu goleadu na Nou kampu bez Lea Mesija - savladala je Valensiju, uzdrmanu iznenadnom smenom trenera, ubedljivo 5:2, istim rezultatom kojim je pobedila Betis u prethodnom duelu na svom terenu.

Žerard Pike

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Žerar Pike, Foto: EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Kataloncima se predstavila i nova zvezda, 16-godišnji Ansu Fati, koji je u prethodnoj rundi postigao prvi gol za Barsu, na gostovanju Osasuni, a večeras se upisao i na debiju pred domaćom publikom, te u prvom meču u startnoj postavi.

Fati je pogodio u trećem minutu.

Četiri minuta kasnije Fati je asistirao Frenkiju de Jongu za 2:0.

Smanjio je Kevin Gameiro u 29. minutu.

U nastavku - šou Barse.

Đerar Pike je povisio na 3:1,

Luis Suares, samo minut nakon što je zamenio Fatija, postigao četvrti gol, a zatim i peti.

Gomes je u poslednjim trenucima meča postavio konačnih 5:2.

Barsa je na dva meča na svom terenu postigla deset golova, ali je na dva gostovanja uzela samo bod.

Đorđević:Odlazim, vreme je!