Luka Jović
EPA/Armando Babani
Luka Jović

Luka Jović, Foto: EPA/Armando Babani

Frankfurta poražen je večeras na svom terenu od ekipe Augsburga sa 3:1 dok su izabranici Nika Kovača ponovo su na čelu tabele, kako su kao gosti slavili protiv Fortune Dizeldorf sa 1:4 (0:2).

Ajntraht je poveo u 14. minutu, na asistenciju Kostića, Pasijensa je doneo vođstvo Ajntrahtu!

A onda, 31. minut, nonšalantnost odbrane Ajntrahta koristi Rihter i donosi izjednačenje Augsburgu. Novi šok za Ajntraht je usledio na samom kraju prvog poluvremena, kada Rihter postiže još jedan gol za preokret - 1:2. Gregoriš u 84. minutu stavlja tačku na ovaj meč, za konačnih 3:1 za goste.

Ajntraht je ostao na četvrtom mestu sa 52 boda, a Augsburg je sada na 14. poziciji sa 28 osvojenih bodova.

Levandovski, Roben i Miler, Bajern Minhen

Profimedia

Levandovski, Roben i Miler, Bajern Minhen, Foto: Profimedia

Izabranici Nika Kovača ponovo su na čelu tabele, kako su kao gosti slavili protiv Fortune Dizeldorf sa 1:4 (0:2).

Koman je sa leve strane ubacio loptu pred gol rivala, išla je ona ka Mileru, Nemac je na kraju nije ni zakačio, ali je lopta završila u mreži Fortune, gol se pripisuje francuskom internacionalcu.

U 41. minutu jako lepa akcija Bajerna, koja je krenula iz zadnje linije, Gnabri je izbacio Kimiha po desnoj strani, Nemac je ubacio loptu na ivicu peterca, odakle je Koman pronašao put do mreže rivala i upisao svoj drugi gol na utakmici.

Alkantara je izveo korner u 55. minutu, Miler je sa prve prebacio glavom loptu na drugu stativu, odakle je Gnabri ugurao u mrežu Dizeldorfa za 3:0.

Lukebakio je preuzeo odgovornost, smanjio je na 1:3 i tako postigao svoj četvrti gol protiv Bajerna ove sezone. Bajern je uspeo i da vrati tri gola prednosti, strelac je u drugom minutu nadoknade bio Gorecka.

Ovom pobedom Bajern je opet preuzeo prvo mesto!