Penali
AP/Laurence Griffiths
Penali

Penali, Foto: AP/Laurence Griffiths

Liverpul je pre tri dana u Premijer ligi na Enfildu savladao Arsenal 3:1, ali u osmini finala Liga kupa druga priča.

Na kraju 0:0, odlučili su penali gde su Oriđi i Vilson omanuli sa bele tačke i na taj način pogurali Tobdžije u četvrtinale.

Marko Grujić odigrao je ceo meč za šampiona Engleske.

Brentford se plasirao u četvrtfinale Liga Kupa Engleske, do nogu je potukao fenjeraša Premijer lige Fulam - 3:0.

Domaće je u vođstvo doveo Fors u 37. minutu, prednost je duplirao Benrama u 62, a konačan rezultat postavio je isti igrač 15 minuta kasnije. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović u igru je ušao u 69. minutu.

Osmina finala Liga Kupa: Totenhem – Čelzi 1:1, jedanaestercima 5:4, Njuport – Njukasl 1:1, jedanaestercima 4:5, Barnli – Mančester siti 0:3, Brajton – Mančester junajted 0:3, Everton – Vest Hem 4:1, Brentford – Fulam 3:0, Aston Vila – Stouk 0:1, Liverpul – Arsenal 0:0, jedanaestercima 4:5.