Sergej Milinković Savić
AP/Gregorio Borgia

Sergej Milinković Savić, Foto: AP/Gregorio Borgia

Bajern je već sa obe noge u četvrtfinalu Lige šampiona, pošto je kao gost deklasirao Lacio (4:1) usred Rima, u meču koji je podsećao na "igru mačke i miša". Lako je moglo da se desi da mreža Lacija bude napunjena do vrha, ali su se Sergej Milinković-Savić i njegovi saigrači spasili rezultatskog debakla. Bajern je bez poraza u Ligi šampiona čak 18 utakmica, a 17 od tih 18 duela je dobio, pa ne čudi što ga svi svrstavaju u red glavnih favorita za pehar, uz Mančester Siti i PSŽ.

Čelzi je minimalno, ali apsolutno zasluženo pobedio Atletiko, koji je bio domaćin na neutralnom terenu u Bukureštu. Madriđani su lošom i bezidejnom igrom potvrdili da su u krizi, a Čelsi je do pobee stigao spektakularnim makazicama veterana Olivijea Žirua, ali daleko od toga da je u ovom dvomeču sve rešeno, pogotovo jer će u revanšu Plavci biti bez suspendovanih Žoržinja i Maunta.

Tok utakmica i kretanje rezultata pratite uživo na našem portalu.

87. minut - dvostruka izmena u Čelsiju, Haverc i Pulišić menjaju Žirua i Vernera

84. minut - Simeone je bacio sve lkarte u napad, ušli su Vitolo i Musa Dembele

80. minut - velika šansa za Levandovskog, ostaje 1:4.

74. minut - dvostruka izmena u Čelsiju, Maunta i Kovačića su zamenili Kante i Ziješ

71. minut - GOOOOOOOL! Žiru makazicama, gol je priznat pošto se u VAR sobi dva minuta pregledavalo ko mu je dodao loptu, ispostavilo se da je Mario Hermoso

69. minut - Eskalante iz Lacija dobija žuti karton

66. minut - I Dijego Simeone dobija žuti karton zbog protesta

66. minut - žuti karton za Žoržinja, koji kao ni Maunt neće igrati u revanšu

63. minut - Ljorente dobija javnu opomenu

53. minut - dvostruka izmena u Laciju, izašli su Leiva i Patrik, ušli su Eskalante i Hedt

51. minut - žuti karton za Lukasa Leivu

49. minut - GOOOOOL! počasni pogodak Lacija, Korea

47. minut - GOOOOOL! Tačnije - autogol - Aćerbi

POLUVREMENA

42. minut - GOOOOOOL! Sane daje gol sa šest metara, bio je sam posle lopte koju je odbio golman Lacija

40. minut - Imobile je izblokiran u dobroj situaciji

39. minut - pokušaj Vernera, brani Oblak

32. minut - izmena u Laciju, "grešnika" Musakija menja Lulić

24. minut - GOOOOOOL! Mladi 17-godišnji Musijala za 2:0, na vidiku je debakl Lacija

14. minut - Lemar je probao, ali bez veće opasnosti za gol Čelsija

9. minut - GOOOOOL! - A ko bi drugi... Levandovski koristi katastrofalnu grešku Musakija i dovodi Bajern u vođstvo

U Rimu od starta pritisak Bajerna, jednu odličnu priliku nije iskoristio Levandovski, za malo je zakasnio da gurne loptu u nebranjenu mrežu

Već u trećem minutu prvi žuti karton u Bukureštu, sudija je pokazao javnu opomenu Mauntu koji neće imati pravo igranja u revanšu

LACIO - BAJERN 1:4

STRELCI: Korea u 49. za Lacio, a Levandovski u 9. i Musijala u 24, Sane u 42. i Aćerbi autogol u 47. minutu za Bajern. STADION: Olimpiko u Rimu. SUDIJA: Oren Grinfeld (Izrael).

LACIO: Reina, Patrik (od 53. Hedt), Aćerbi, Musakio (od 32. Lulić), Lazari, Milinković - Savić (od 81. Kataldi), Lukaš Leiva (od 53. Eskalante), Luis Alberto (od 81. Akpa-Akpro), Marušić, Imobile, Korea.

BAJERN: Nojer, Zule, Boaetng, Alaba, Dejvis, Kimih, Musijala  (od 90. Čupo-Moting), Sane, Gorecka (od 63. Havi Martinez), Koman (od 75. L. Ernandes), Levandovski.

ATLETIKO - ČELSI 0:1

STRELAC: Žiru u 69. minutu. STADION: Nacionalni u Bukureštu. SUDIJA: Feliks Brih (Nemačka).

ATLETIKO: Oblak, Ljorente, Savić, Felipe, Hermozo (od 84. Vitolo), Korea (od 82. Dembele), Koke, Saul, Lemar, Žoao Feliks, Suarez.

ČELSI: Mendi, Aspilikueta, Kristensen, Rudiger, Alonso, Maunt (od 74. Ziješ), Žoržinjo, Kovačić (od 74. Kante), Hadson, Hadson-Odoi, Žiru, Verner.