Predrag Rajković
Twitter/PSG
Predrag Rajković, Foto: EPA Yoan Valat

PSŽ je kao gost deklasirao Rems (3:0) u polufinalu Liga kupa Francuske čime je izborio plasman u finale u kom će se za pehar boriti protiv Liona, 4. aprila na stadionu Sen Deni u predgrađu Pariza. Sveci su lako i ubedljivo savladali ekipu Predraga Rajkovića koji je i pored tri primljena gola bio jedan od glavnih aktera utakmice.

Markinjos je načeo domaće u 9. minutu, a sve je bilo jasno po pitanju pobednika već u 31. minutu kad je Nklomand nespretno savladao svog golmana Rajkovića.

Domaćin je meč okončao sa desetoricom jer je u 74. minutu Muneci dobio direktan crveni karton zbog pogibeljnog starta na Veratija. Nianzu Kuasi, 17-godišnjak koji je ušao sa klupe, postavio je konačnih 3:0.

U finišu meča golman Rajaković je dobio žuti karton jer je odgurnuo Mbapea, a zatim se verbalno sukobio sa Nejmarom, pa mu je abitar pokazao javnu opomenu.