Sebastijan Haler i Dušan Tadić (Ajaks)
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Sebastijan Haler i Dušan Tadić (Ajaks), Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Ajaks Dušana Tadića je prošao u osminu finala Lige Evrope. Posle pobede u Francuskoj (2:1) i u Amsterdamu je bio isti rezultat (2:1) protiv Lila.

Ključni čovek kapiten Kopljanika Tadić. U 15. minutu je asistirao Klasenu za vodeći gol, gosti su izjednačili sa penala u 78, a u 88. minutu Dušan je nabacio sa leve strane brobiju na glavu u petercu, a on je samo prosledio Neresu pred gol linijom za mat i konačnih 2:1.

Arsenal se spasio u 87. minutu drugim golom na meču kapitena Pjera Emerika Obamejanga. Posle 1:1 u prvom meču Benfika je imala prolaz jer je bilo 1:2 na Emirejtsu do 67. minuta. Čak i kada je Vilijan pogodio za 2:2 u 67. Tobdžijama je falio gol, a onda je Saka drugi put asistirao Obamejangu za gol i prolaz.

Rendžers je posle četiri gola u gostima kod kuće Antverpenu dao još više - 5:2.

Posle 3:3 Hofenhajm je dočekao Molde i izgubio kod kuće 0:2 golovima Ulanda-Andersena u 20. i 95. minutu.

Napoli je pobedio Granadu 2:1, ali tim Nikole Maksimovića nije prošao, jer je u prvo meču poražen 0:2.