Aguero
Adam Davy/PA via AP
Aguero

Aguero, Foto: Adam Davy/PA via AP

Mančester siti se vratio pobedama nakon remija sa Totenhemom u prošlom kolu, ali je i na gostovanju Bornmutu pokazao da tek treba da uhvati prepoznatljivu formu.

Velika želja crveno-belih otkrila zašto nije usledio povratak u Zvezdu!

AUTOR: B92/ S.I. DATUM I VREME: 25.08.2019. 18:30 - 25.08.2019. 18:39 Navijači Crvvene zvezde su se ponadali da će se bivši igrač vratiti, ali sada je jasno da šanse nisu ni postojale. Crvena zvezda, Foto: RAS Foto: Marko Metlas * U Crvenu zvezdu je došao 2009.

Šampion, ipak, nije imao problema na "Vitaliitiju" - slavio je 3:1 za drugi trijumf u prvenstvu.

Serhio Aguero i Rahim Sterling su doneli dva gola prednosti "građanima".

Onda je u finišu prvog poluvremena usledio najlepši momenat na utakmici - maestralni pogodak Harija Vilsona iz slobodnog udarca koji je probudio navijače domaćina.

Bornmut je u nastavku pretio, imao i veliku šansu za 2:2, ali je bilo samo pitanje momenta kada će Siti dati treći gol.

I postigao ga je u svom stilu Aguero i došao do brojke od 400 golova u karijeri.

Ovo je deveta pobeda Sitija u isto toliko premijeligaških mečeva protiv Bornmuta uz gol-razliku 28:4.

"Nikada nije lako na ovom stadionu, nismo očekivali ni sada da bude drugačije. Dobro je, pobeda je bitna, imamo sedam bodova, mogli smo i da budemo na devet. Sve je pod kontrolom", rekao je Pep Gvardiola i osvrnuo se na učinak Sterlinga i Davida Silve:

"Rahim daje golove i kada ne blistamo, što je veoma bitno. Silva? Jedan je od najboljih igrača koje sam vidio. Uvek pronađe prostor da otvori teren, bez obzira na to koliko se protivnik duboko brani. Neverovatan je", istakao je Gvardiola.

Kejn

AP Photo/Frank Augstein

Kejn, Foto: AP Photo/Frank Augstein

Prvi poraz u sezoni upisao je Totenhem, koji je u Londonu izgubio od Njukasla.

Jedini pogodak viđen je već u 27. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Žoelinton, skupo pojačanje "svraka" iz Hofenhajma.

Vulverhempton i Barnli su remizirali (1:1), a "vukovi" su do boda stigli golom Raula Himenesa iz penala u 95. minutu.