Ilkaj Gundogan (Mančester Siti)
EPA-EFE/Laurence Griffiths

Ilkaj Gundogan (Mančester Siti), Foto: EPA-EFE/Laurence Griffiths

Bio je to pravi derbi. Šampion Liverpul je dočekao trenutnog lidera Mančester Siti.

Mogao je domaćin prvi do prednosti posle sjajne prilike za Manea, koji je sa pet metara glavom šutirao tik iznad prečke.

Umalo to da im se osveti do kraja poluvremena, Fabinjo je srušio Sterlinga, loptu je u 37. minutu uzeo Gundogan i zafrljačio je iznad prečke za 0:0 na poluvremenu.

Nemac se iskupio golom u 49. minutu za 0:1.

Ipak, greška Diasa i faul u kaznenom nad Salahom doveli su do penala za domaćina koji je Egipćanin iskoristio za 1:1 u 63. minutu.

Onda je krenuo šou golmana Alisona Bekera.

Tri puta je loše ispucao loptu u četiri minuta, to je iskoristio Foden, prve je u 73. minutu namestio gol Gundoganu za 1:2, a u 76. se Sterling poklonio maltene na gol liniji posle ubacivanja Silve za 1:3. Bio je to 100. gol Sterlinga za Građane.

Tačku na i je sjajnim prodorom i golom stavio Foden u 83. minutu.

Brazilac Beker je u neverici gledao kako je pokopao ekipu.

Nešto ranije Vulverhempton i Lester su odigrali 0:0.