Bernardo Silva
AP/LaszloBalogh

Bernardo Silva, Foto: AP/LaszloBalogh

Nemci su bili domaćini na "Puškaš stadionu u Budimpešti", ali je Siti na kraju slavio sa 2:0 (1:0).

Tako su izabranici menadžera Pepa Gvardiole stekli prednost uoči revanša koji se igra 16. marta.

Real je u prvoj utakmici osmine finale Lige šampiona kao gost pobedio Atalantu 1:0. Gol odluke je postigao Mendi udarcem u 86. minutu.

ATALANTA - REAL MADRID 0:1

BORUSIJA M. - MANČESTER SITI 0:2

90. minut Kraj i u Bergamu, Real je pobedio minimalnim rezultatom.

90. minut Završeno u Budimpešti, Siti je pobedio Borusiju M sa 2:0.

86. minut Goooool!!! Vodi Real!! Mendi! Sjajan udarac sa 18 metara u samu ivicu gola za vođstvo.

85. minut Povredio se Jonas Hofman, Marko Roze je poslao na teren Volfa.

80. minut Pep Gvardiola je umesto Žezusa uveo Serhija Aguera. Desetak minuta igre za iskusnog napadača.

76. minut Dvostruka izmena u Realu, Serhio Aribas je ušao umesto Iska, a Ugo Duro umesto Iska.

74. minut Izašao je Lars Štindl, a ušao Bril Embolo.

69. minut Završen je meč za Rahima Sterlinga. Umesto njega je na terenu Rijad Marez.

65. minut Gooool!!!! Strelac je Gabrijel Žesus. Kanselo je centrirao, Silva glavom spustio loptu pred gol gde je bio Žezus. Brazilac je samo lagano ubacio loptu u mrežu.

56. minut Šutira Toni Kros iz daljine, ali izborio se samo za korner. Izmena u Realu, ulazi Dijaz, a izlazi Vinicijus.

53. minut Kakva prilika za Real, Vinicijus je bio u petercu i imao odličnu šansu, ali lopta je otišla preko gola.

52. minut Prošlo je sedam minuta u drugom poluvremenu u meču u Budimpešti, a stanje na terenu je kao da gledamo prvo poluvreme. Siti potpuno kontroliše utakmicu i kao da je pitanje samo koliko će golova biti u mreži Borusije M.

47. minut Mnogo sreće za Atalantu u uvodnim minutima drugog poluvremena, prilika za Real, Modrić je šutirao ali tik pored gola ekipe iz Bergama.

46. minut Počelo je drugo poluvreme na obe utakmice.

45. minuta Kraj prvog poluvremena u Bergamu i u Budimpešti, bez golova na utakmici Atalante i Reala, Mančester siti vodi protiv Borusije M.

40. minut A u Budimpešti, pokušaj Kansela sa oko 20 metara, ali otišao je preko gola.

39. minut Pokušava Real, prvo Modrić pa Asensio, ali golman Golini je siguran. Uzvraća Atalanta, Muriel se odlično postavio, šutirao ali pored gola.

34. minut Nastavio je Siti da dominira i nakon postignutog gola. Ne stvara puno prilika, ali potpuno je ugasio Nemce koji do sada nisu uradili apsolutno ništa.

29. minut Goooool!! Vodi Mančester siti!! Gol je postigao Bernardo Silva. Kanselo je odlično centrirao, na pravom mestu bio je Silva koji je udarcem glavom prosledio loptu u desni donji ugao gola Borusije.

29. minut Izmena u Atalanti, izlazi Duvan Zapata, ulazi mladi Pašalić.

25. minut Oprobao se i Naćo, ali nije bio precizan

22. minut Kazemiro iz Reala dobija žuti karton i propušta narednu utakmicu.

19. minut Isko je izveo slobodan udarac za Real i pogodio živi zid.

17. minut Crveni karton za igrača Atalante! Remo Frojler je na ivici kaznenog prostora zaustavio Vinisijusa u prodoru, a sudija je pokazao crveni karton igraču Atalante!

16. minut Greška odbrane Borusije, stvorila se velika gužva pred golom, ali su Silva i Gundogan komplikovali i prilika je propala.

7. minut Još jedna prilika za Atalantu: Murijel je centrirao u peterac, Gosens je bio zamalo kratak, lopta je prošla iznad njegove glave i prilika je propala.

6. minut Siti je živnuo, Sterling je dobro prošao, ušao u kazneni prostor, od svega korner. Posle kornera, pokušao je Fil Foden sa 20 metara, ali je to bio lak posao za golmana Borusije.

5. minut Prvi pokušaj Atalante, David Zapata je bio u poluprilici ali ništa od svega toga.

Počeli su mečevi u Bergamu i Budimpešti.

Atalanta u Bergamu dočekuje fudbalere madridskog Reala, dok se Borusija Menhengladbah sastaje sa Mančester sitijem.

Nemački klub je zbog situacije u Nemačkoj sa pandemijom koronavirusa domaćin na "Puškaš stadionu" u Budimpešti.

Atalanta: Golini, Toloa, Romero, Đimsiti, Maele, Run, Froler, Gosens, Iličić, Muriel, Zapata.

Real: Kurtoa, Vazkez, Varan, Naćo, Mendi, Kazemiro, Kros, Modrić, Asensio, Vinicijus, Isko.

Italijani u meč ulaze posle pobede u Seriji A nad Napolijem (4:2), dok je Real pobedio Valjadolid. Real igra bez Serhija Ramosa, Benzeme, ali i Edena Azara, Odriazole.

Borusija Menhengledbah igra protiv lidera Premijer lige Mančester sitija koji je u velikoj formi i ne zna za poraz u poslednjih 18 mečeva u svim takmičenjima.

M'Gladbah: Somer - Elvedi, Zakaria, Ginter - Leiner, Nojhaus, Hofman, Kramer, Bensebaini - Stindl, Plea

Mančester siti: Ederson - Volker, Laport, Dijas, Kancelo - Foden, Rodri, Gundogan - Sterling, Hesus, Bernardo Silva