Siniša Mihajlović
EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Siniša Mihajlović, Foto: EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Bolonja Siniše Mihajlovića je osvojila samo bod kod kuće protiv Verone Darka Lazovića, dok je Inter kiksom na gostovanju Ležeu napravio džinovski korak unazad u trci za titulu sa sedmostrukim uzastopnim prvakom Juventusom.

Bolonja je bila apsolutni favorit protiv Verone na svom "Renato Dal’Ara" stadionu. Ipak, tim iz grada "Romea i Julije" je osvojio bod – 1:1. Bolonja je povela u 21. minutu posle kornera Sansonea, kad se u kaznenom prostoru Verone najbolje snašao Bani. Isti igrač je u 67. minutu napravio glupost i zaradio drugi žuti karton, pa je morao van igre. To je iskoristio gost i na asistenciju Darka Lazovića u 81. minutu, Fabio Borini je pogodio za konačnih 1:1.

Inter je prokockao dva boda protiv davljenika Lećea. U 20. minutu Inter je poveo golom Lukakua, ali je pogodak poništen zbog faula Belgijanca nad defanzivcem Lećea. Pred kraj prvog dela igre Inter je tražio penal zbog faula nad Sensijem u kaznenom prostoru, ali penala bilo nije ni kad je VAR pregledao snimak.

Inter je konačno poveo u 72. minutu kada je Brigi centrirao sa leve strane, a Bastoni glavom zakucao loptu u mrežu – 0:1. Ipak, samo šest minuta kasnije Majer je loptu ubacio u peterac, a Mankosu je pogodio – 1:1.