AP Rui Vieira
Čelsi - Kristal Palas

AP Alastair Grant

Čelsi - Kristal Palas, Foto: AP Alastair Grant

Fudbaleri Čelsija pobedili su Kristal Palas 2:0 u prvom meču subotnjeg programa u okviru 12. kola Premijer lige.

Tim Frenka Lamparda poveo je u 52. minutu golom Abrahama, dok je konačan rezultat u 79. minutu postavio Pulišić.

Izabranici Frenka Lamparda su tako ostvarili šestu uzastopnu pobedu u šampionatu Engleske.

Vezista reprezentacije Srbije Luka Milivojević proveo je 90 minuta na terenu za Palas, ali ostao bez značajnijeg ofanzivnog učinka uz standardno solidan defanzivni.

Očekivalo se da izabranici trenera Maurisija Poketina posle pobede u Beogradu, ostvare pobedu u prvenstvu, ali su naišli na snažan otpor ekipe iz Šefilda koja je kući odnela bod iz Londona. U 58. minutu Hong Min Son kaznio je grubu grešku odbrane gostiju i doveo Totenhem u prednost, a izjednačio je Džordž Baldok u 78. minutu meča.

Everton je uspeo da slavi na jugu Engleske, u Sautemptonu 2:1, Njukasl je istim rezultatom na svom terenu pobedio Bornmut, dok je Barnli kod kuće lako došao do pobede nad Vest Hemom. Ešli Barns u 11. i Kris Vud u 44. minutu su doneli prednost domaćinu, da bi u 54. minutu Himenez postigao autogol za konačnih 3:0.

Lester je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone, a odličnu formu potvrdili su i u duelu protiv Arsenala pošto su na svom terenu slavili sa 2:0. Golove za popularne "lisice" postigli su Džejmi Vardi u 68. minutu i Džejms Medison 15 minuta pre kraja meča.