Inter - Atalanta
AP Luca Bruno

Inter - Atalanta, Foto: AP Luca Bruno

Fudbaleri Intera i Atalante odigrali su 1:1, u meču 19. kola italijanske Serije A. Iako se činilo da će nerazuri lako stići do nova tri boda, to se nije dogodilo. Šta više, jedva su sačuvali i bod, pošto Luis Murijel nije iskoristo penal u završnici susreta.

Domaći su do prednosti stigli već u 4. minutu, kada je mrežu Golinija, na asistenciju Romelua Lukakua, pogodio Lautaro Martines. Gosti iz Bergama nisu puno čekali da uzvrate. Šanse su propustili Hans Hatebor i Rafael Toloi.

Do izjednačenja Atalanta stiže u 75. minutu, posle velike gužve, najspretniji je bio Robin Gosens. Samo desetak minuta kasnije, gosti su mogli do potpunog preokreta, ali je Luisu Murijelu u 88. minutu penal odbranio Samir Handanovič.

Mogao je Inter da to kazni, ali Borha Valero nije uspeo posle solo prodora da pogodi mrežu gostiju, pa je ostalo – 1:1.

U narednoj rundi Inter dočekuje Kaljari, dok Atalanta gostuje Torinu.